Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowicjusz prosi o radę w zakupie kampera o DMC pow. 3.5 tony
Autor Wiadomość
tadek 
weteran


Twój sprzęt: Carthago C-line Ducato 3.0 4,5DMC
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 28/44
Skąd: Poznań/okolica
Wysłany: 2021-06-30, 00:01   

A ja mam Ducato Carthago T40 Chic 4 tony. Wzmocniona rama, wzmocnione przednie zawieszenie i wzmocnione hamulce. W Ducato występują tarcze oznaczone - do 3,5 t lub powyżej 3,5 tony. :spoko
_________________
Jem polskie jabłka, na Orlenie robię tylko siku, nie piję Żubrówki i popieram ruch 8 gwiazd.
Nie pobieram dotacji z NCBiR.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
glaca 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Lut 2021
Skąd: Folusz
Wysłany: 2021-09-19, 08:46   

hubertg napisał/a:
Większe DMC to moim zdaniem dobry wybór.
...
Jestem właśnie w trakcie kursu na kat. C i następny kamper też będzie "ciężki". Zdaję sobie sprawę z ograniczeń i dodatkowych kosztów, ale dla mnie plusy przeważają. Zewnętrzne wymiary są podobne jak "lekkich", a zdecydowanie mniejszymi konsekwencjami skończy się nawet zatrzymanie przez policję za wjazd pod zakaz do 3,5t, niż dylemat na wadze kogo zostawić aby jechać dalej.

I to co Jarekp napisał, solidna zabudowa oraz napęd na tylną oś. Na asfalcie przedni napęd jest ok, ale jak chcemy zatrzymać się na uboczu, to trochę piasku, błota lub mokrej trawy i może być problem.


Zgadzam się z przedmówcą. Też jestem w trakcie kursu :)

Co do opłat za autostrady - byłem w tym roku w Grecji (Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Grecja, Bułgaria, Rumunia, Węgry Słowacja). Nie zwróciłem uwagi jak wygląda kwestia opłat na Węgrzech, bo z lenistwa dałem gościowi dowód rejestracyjny i zapłaciłem to co wyszło, natomiast na wszystkich bramkach myto zależało od WYSOKOŚCI pojazdu. Raz było to powyżej 2,2m a raz powyżej 2,7m. Nikogo nie interesowała DMC kampera.

Chciałbym również zwrócić uwagę na dodatkowe ograniczenia związane ze zwiększonym DMC.
Rozbieżności na temat prędkości maksymalnej sobie odpuszczę, bo brak jasnych przepisów na ten temat, natomiast mnie osobiście zaskoczyło, że znaki zakazu dotyczące pojazdów ciężarowych dotyczą również pojazdów specjalnych o DMC powyżej 3,5t :)

Znak zakazu "zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe" zabrania wyprzedzania:
a) samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony,
b) ciągnikiem samochodowym,
c) pojazdem specjalnym lub używanym do celów specjalnych, o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Może się komuś przyda :)
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2021-09-19, 12:18   

na Węgrzech campery bez względu na wagę winieta D2
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-09-19, 16:05   

Kolega chce sprzedać swojego Niesmann Bischoff z 94 roku. Dobrze utrzymany. DMC 4500kg. Gdyby ktoś był zainteresowany to podeślę fotki.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-04-11, 23:08   

Koko pisze że na węgrzech kampery bez względu na dmc winieta d2. a jak jest na Słowacji?
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-12, 11:01   

Na Słowacji liczy się DMC , tak samo w Czechach.
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-04-12, 12:02   

Edward napisał/a:
Koko pisze że na węgrzech kampery bez względu na dmc winieta d2. a jak jest na Słowacji?

Edward właśnie przyszło do mnie takie urządzenie na poszczególne kraje,w tym Węgry,Słowacja,Polska,Austria itd...troszkę kombinacji przy aktywacji i rejestracji ale komfort bezstresowego podróżowania :bigok bezcenny

Toll Box.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 1,83 MB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-04-12, 13:39   

Edward , jak masz w DR napisane M1 jedziesz na winietę za 10€ żadne dodatkowe urządzenia ,Czech to inna bajka pow 3,5t urządzenie pokładowe .Pozdrawiam
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-04-12, 16:39   

Dzięki koledzy. Pytanie do Mariana, od czego to zależy żebym miał wpisane w dr. M1? Moje auto jest w tym tygodniu rejestrowane w DE. Yamah napisz coś więcej o tym ustrojstwie bo wygląda zachęcająco.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2022-04-12, 21:29   

Z tego co wiem uslugi Toll4europe sa wylacznie dla firm transportowych i pojazdow powyzej 4t.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-04-12, 22:15   

Edward napisał/a:
Pytanie do Mariana, od czego to zależy żebym miał wpisane w dr. M1? Moje auto jest w tym tygodniu rejestrowane w DE.


Będziesz to miał wpisane z automatu , jest to bardzo ważne szczególnie na drogach gdzie jest zakaz wjazdu o DMC większym niż 3,5 tony dla ciężarowych np. Austria dużo takich dróg.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-04-13, 14:16   

OMEGA napisał/a:
Edward napisał/a:
Pytanie do Mariana, od czego to zależy żebym miał wpisane w dr. M1? Moje auto jest w tym tygodniu rejestrowane w DE.


Będziesz to miał wpisane z automatu , jest to bardzo ważne szczególnie na drogach gdzie jest zakaz wjazdu o DMC większym niż 3,5 tony dla ciężarowych np. Austria dużo takich dróg.


ja mam wpisane z osobną pieczątką M1 po zwróceniu uwagi w WK Edward przypilnuj u nas kiedyś
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-04-13, 22:04   

Jutro odbieram {nareszcie} blachy i dowód rej. to zobaczę czy urzędnicy Niemieccy wpisali mi M1. Konrad, a jak miałeś niemieckie blachy to co nie miałeś wpisu M1?
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-04-14, 09:38   

Edward napisał/a:
Jutro odbieram {nareszcie} blachy i dowód rej. to zobaczę czy urzędnicy Niemieccy wpisali mi M1. Konrad, a jak miałeś niemieckie blachy to co nie miałeś wpisu M1?

miałem M1 i dlatego była awanturka
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-04-14, 12:48   

yamah napisał/a:
Edward napisał/a:
Koko pisze że na węgrzech kampery bez względu na dmc winieta d2. a jak jest na Słowacji?

Edward właśnie przyszło do mnie takie urządzenie na poszczególne kraje,w tym Węgry,Słowacja,Polska,Austria itd...troszkę kombinacji przy aktywacji i rejestracji ale komfort bezstresowego podróżowania :bigok bezcenny


A to może dostać jakiś zwykły śmiertelnik czy tylko właściciel firmy transportowej? W sumie taki box dla kamperowcow, to fajna opcja i dodatkowy biznes dla operatora.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***