Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Parkingi dla kamperów we wszystkich miastach w Polsce!
Autor Wiadomość
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-10-14, 11:22   

ukazał się artykuł miejscach obsługi w kraju. Nie umiem podzielić pdf , więc wklejam link co całej gazety:
https://nastacjipaliw.pl/downloads/nsp/nr24-2021.pdf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-14, 12:47   

Wieluniak_1, a czytałeś ten bełkot zanim wkleiłeś link do PDF?
Ta gazetka to czysty bełkot marketingowy. Chędożenie o planach i o żarciu na stacjach, przez które płacenie za paliwo z minuty przedłuża się do 15 gdy wszystko za ladą obsługuje (najczęściej) jedna osoba, a te trzy przed Tobą są głodne.
Artykułu o MOP w tej gazecie nie znalazłem. Jest jeden paszkwil o stacjach BP jakie to wspaniałe i jakie kamperowanie popularne. Serio? Na większości stacji kranów z wodą nie ma, jak jest to mają wielki ból D jak zapytasz czy można nalać wody, na S5 od Poznania do Wrocławia mnóstwo MOP-ów i 3/4 nie ma żadnej infrastruktury a pozostałe jak mają to jest nieczynna. O jakim więc super dostępie do obsługi serwisowej kamperów mowa?
Stek bzdur taki sam jak na stronie głównej firmy BP. Niech dadzą mapkę albo listę punktów gdzie to co opisują ma miejsce i działa, wtedy pogadamy. Ale nie ma takiej, ani na stronie BP ani w tym "artykule". Przypadek?

hit_polskich_stacji_paliw.png
Moja autentyczna fotka z sierpnia
Plik ściągnięto 4 raz(y) 1,66 MB

_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Ostatnio zmieniony przez Monter 2021-10-14, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-10-14, 12:51   

Monter napisał/a:
.....na S5 od Poznania do Wrocławia mnóstwo MOP-ów i 3/4 nie ma żadnej infrastruktury a pozostałe jak mają to jest nieczynna. ?


No to musieli zamknąć po ostatnim zlocie w Wałach :haha:
Za dużo wiary / w tym ja :diabelski_usmiech / robiło serwis :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-14, 12:56   

Tak się chwalą to gdzie ta lista działających? Nie ma.
Znasz listę miejsc gdzie są i działają - podaj, bo na takie gazety i artykuły liczyć nie można.
Listę MOP można pobrać w XLS ze strony GDDKiA, ale jest dość lakoniczna, bo nie ma rubryki WC-BUS a zwykła toaleta to nie to samo.
Zresztą im dalej się jeździ tym ciekawsze obrazki - często na MOP-ach nie ma nawet budynku WC murowanego tylko stoi Toi-Toi w trawie... 21 wiek pełną gębą.
Jak udaje mi się gdzieś nalać wody to często po prośbie z kraniku przeznaczonego na stacji dla obsługi tejże a nie dla klientów.

PS. To może dla odmiany jakiś weselszy temat. Jakie najdziwniejsze miejsce poboru wody mieliście w swoich trasach?
Ja w sierpniu wbiłem kamperem na budowę i po podejściu do baraku z kierownikiem budowy udało mi się uzyskać pozwolenie na podłączenie się do kranu budowlańców na samym środku placu budowy :)
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-10-14, 14:22   

Nie kazałem czytać o kiełbaskach :wyszczerzony: , zaznaczyłem, że nie umiem podzielić pdf'a.
W tej gazecie jest info, że coraz więcej się punktów obsługi kamperów pojawia...i to jest prawda.
To , że nadal jest to mała liczba to fakt, ale też nie przesadzajmy. W krajach, w których karawaning był i jest bardziej popularny też nie ma punktów obsługi na każdej stacji paliw.

No i nie oczekujmy też, że ktoś nam poda pełną listę punktów obsługi, przecież one mogą być zlokalizowane zarówno przy obiektach użyteczności publicznej (np. MOP) jak i przy prywatnych stacjach paliw (czy innych prywatnych obiektach).


Na wielu , bardzo wielu stacjach paliw choćby w Austrii nie ma możliwości zatankowania wody -- jest wywieszony zakaz. Więc to nie tylko nasz krajowy wymysł, zresztą ja się nie dziwię takim zakazom.
Ostatnio zmieniony przez Wieluniak_1 2021-10-14, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-10-14, 14:24   

Monter napisał/a:
Tak się chwalą to gdzie ta lista działających? Nie ma.
Znasz listę miejsc gdzie są i działają - podaj....


Na odcinku A4 Sośnica - Wrocław MOP'y w obu kierunkach :-P
W drugą stronę sprawdzałem na A4 dopiero za Krakowem do Brzeska i też są :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-10-14, 14:34   

Monter,

Podaj proszę namiary gdzie zrobiłeś takie zdjęcie? Czyli gdzie to są tacy uprzejmi ludzie???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-10-14, 16:25   

LukF napisał/a:
Czyli gdzie to są tacy uprzejmi ludzie???


Nie wyciągałbym zbyt pochopnych wniosków. Stacja może mieć problemy z ujęciem wody, cieszyć się dużym zainteresowaniem kamperowców ze względu na lokalizację więc cena jaką płacą za wodę ich zniechęca?
Latem w Turcji chciałem pobrać wodę do kampera ze studzienki na parkingu. Był tam też bar. Bardzo miły pan z baru przeprosił mnie i poprosił o nie tankowanie wody do zbiornika a jeśli potrzebuję do picia to wzięcie wody do butelki. Wyjaśnił, że on płaci za tą wodę w formie przedpłaty i jeśli pobiorę wodę to może mu przez weekend zabraknąć. A byłem już kolejnym kamperem, który tego dnia podjechał. Z tego powodu nie chciał udostępnić jej odpłatnie.
Nie oceniajmy zbyt pochopnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-14, 18:10   

Ja nie oceniam pochopnie.
Jak widzę kran to nie podłączam się i nie ciągnę na pałę wody tylko najpierw idę obsługi zapytać czy można. A pytając czy można skorzystać z kranu nie oczekuję, że zrobią to za darmo, wiele razy pytałem od razu czy płacę z góry, czy po - zawsze było machnięcie ręką.
Nie twierdzę, że stacja na której zrobiłem foto nie ma oblężenia - to CIRCLE K na łuku drogi we Władysławowie tuż obok dużej Biedronki, czyli przy samym wjeździe na Hel. Przy stacji jest myjnia, kran w ścianie myjni (oczywiście "suchy"), a nad nim ta kartka z fotografii. A wystarczyło podać cenę i wiele osób i tak by skorzystało, bo na całym Helu z kranami jest cienko. Dzięki swojej polityce od tamtej pory omijam KAŻDĄ stację tej marki i nie tankuję. Akcja zawsze powoduje reakcję.
MILUŚ, dzięki, nie korzystałem z A4 dotąd. Jak mam czas i jadę mijając stacje czy MOP-y to sobie robię notatki co jest a czego nie ma. Szkoda, że nie ma nigdzie aktualnej mapy z tymi informacjami...
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-10-14, 21:08   

Ci też trąbią o świetlanej przyszłości a o miejscach do serwisu kamperów nie doczytałem :-/

https://www.gov.pl/web/gd...ie-i-realizacja

Coś pier.....lą o słuchaniu uwag kierowców ale jakoś naszych nie słyszą :bajer
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dream_team 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato II z zabudową Hymer C 594
Dołączył: 15 Lip 2021
Piwa: 1/2
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2021-10-15, 14:29   

Monter napisał/a:
Szkoda, że nie ma nigdzie aktualnej mapy z tymi informacjami...


Korzystam z aplikacji :idea GRUPA BIWAKOWA :idea i tam staram się też wrzucać miejsca, gdzie skorzystałem z kranu lub innych dogodności, a nie ma jeszcze na mapie. Kilka razy sam szukałem i właśnie na tej apce znalazłem, czy to kran, serwis, atrakcje lub postój. POLECAM :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2021-10-15, 16:00   

dream_team napisał/a:
i tam staram się też wrzucać miejsca, gdzie skorzystałem z kranu lub innych dogodności, a nie ma jeszcze na mapie

co ostatnio wrzucałeś?🤔🤗
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-10-15, 16:04   Re: Parkingi dla kamperów we wszystkich miastach w Polsce!

pionier01 napisał/a:
Złożyłem wniosek do Rady Miejskiej o przygotowanie 3 miejsc parkingowych dla kamperów. Wskazałem miejsce i opisałem co trzeba zrobić. Otrzymałem zgodę. Nadzorowałem całość prac i to co udało się zrobić jest według mnie OK. Darmowy prąd oraz Wifi. Darmowe WC i płatny prysznic. Teraz będę wnioskował o budowę zrzutu wody szarej.

Jeśli każdy z Was złoży wniosek do swojej Rady Miejskiej być może za kilka lat w każdym mieście będzie taka możliwość. Nie czekajcie! Warto powalczyć!

A oto efekt moich starań:
https://www.google.pl/map...18.446721?hl=pl



Czekam na rozmowę z burmistrzem w mojej gminie. Moja radna ma mnie umówić. Sama zainteresowała się tematem. Co będzie zobaczymy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dream_team 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato II z zabudową Hymer C 594
Dołączył: 15 Lip 2021
Piwa: 1/2
Skąd: Sulechów
Wysłany: 2021-10-15, 18:45   

ZEUS napisał/a:
dream_team napisał/a:
i tam staram się też wrzucać miejsca, gdzie skorzystałem z kranu lub innych dogodności, a nie ma jeszcze na mapie

co ostatnio wrzucałeś?🤔🤗


Dostęp do wody na stacji benzynowej, gdzie obsługa nie robiła problemu. Dzikusa koło Świeradowa-Zdrój, atrakcje w moim mieście (jak ktos lubi zwiedzać) oraz kilka komentarzy z miejscówek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***