Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprinter W906 schematy kierunkowskazów
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-08-30, 23:26   Sprinter W906 schematy kierunkowskazów

Jak w tytule - poszukuję pilnie schematów elektrycznych układu kierunkowskazów w Sprinterze od 2006r. czyli W906. Mój coś zgłupiał i chciałbym zdiagnozować.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-08-31, 10:19   

Spróbuj tutaj: https://cardiagn.com/mercedes-benz-sprinter-w-906-system-wiring-diagrams/
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-08-31, 16:34   

Banan, znalazłem tę stronę, ale patrząc na tamtejsze schematy mają się one nijak do mojego auta. Wygląda na to, że sprinter w Ameryce to zupełnie inne auto.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-08-31, 20:33   

A jak zgłupiał? Szybko miga?
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-09-01, 00:41   

aviator, po odebraniu auta z lakierni zaczął się głupio zachowywyać. Jak go odebrałem, to pierwsze co zauwazyłem, że nie działają elektryczne lusterka (musiałem je ciut cofnąć). Akurat w drodze do domu nie uzywałem prawego kierunku. Dopiero po kilku dniach, gdy jechałem do kolegi monotwac zdjęte elementy z dachu, zauważyłem że prawy kierunek szybko miga - pomyślałem, że pwenie żarówka sie kończyła.

Zajechałem do kolegi i zauwazyłem prawy kierunek na lusterku świecący na stałe. Włączenie awaryjnych powoduje, że normalnie mruga.

Teraz tak - od razy telefon do lakiernika, czy cos odłączał, przełaczał itp. Rozłączył kostki w słupku, zeby zdjąć lusterka. Kostki sprawdziełm - wyglądają ok - zero krzywych pinów, luźnych przewodów. Nie widziałem tez otarć na żadnej z żył.

Miernik pokazuje 12 volt na żarówce kierunku w lusterku - +12 na czarnym i 0 na brązowym, jak powinno być.
idąc po kabelkach od lusterka - są one sterowane modułem, który jest w drzwiach. Dochodzi do modułu +12V, też nie zamienione biegunami. Po jakims tam czasie, nie wiem, co się zadziało, ale napięcie na kierunku zniknęło. Złożyłem boczek do kupy, bo chciałem się zająć montażem markizy i solarów. Zdziwiłem się, bo nie mogłem ani zamknąc ani otworzyć okna... Znowu miernik w dłoń - do modułu dochodzi 12V, ale nie puszcza na silniczek szyby. Zacząłem miętosić wiązki, ale nic to nie zmieniło. Wypinałem i wpinałem wtyczki na module i o dziwo szyby ruszyły. Podejrzewam więc moduł. Ale czy moduł może siać az tak, że na żarówce pojawi się napięcie? Teraz jeszcze jedno. Szyba działa, lusterka nie i kierunek nie świeci. Olałem temat, zrobiłem dach. odpalam auto i chce jechać do domu. I co? I kierunek świeci...
Na chwię obecną odłaczyłem żarówkę z lusterka i czekam na wolne, żeby znów grzebać.

Mam dwa podejrzenia - 1: walnięty moduł - zamówiłem dziś uzywkę na podmiankę. 2: Lakiernik uszkodził gdzieś jakis przewód i dzieja się cyrki. Moduł wykluczę w przyszłym tygodniu, w międzyczasie będe szukał po wiązkach. 2b: lakiernik zrobił mnie w wała i podmienił moduł. Mało prawdopobne, bo chłop z polecenia i mający dobre opinie.

Co do schematów z linku powyżej - moduł lusterek wygląda zupełnie inaczej, jedynie bezpiecznik jest ten sam.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-09-01, 05:08   

No to faktycznie grubsza sprawa i wiele możliwych przyczyn. Miałem podobie ale nie mam kierunku w lusterkach i tylko jedna elektryczna szybe kierowcy i nic nie robiłem z autem, awaria pojawiła się samoistnie. U mnie tez prawy kierunek szalał. Pierwsze 3 migniecia Ok a potem już tylko szybkie czasem jak złapał błąd na kompie, były już tylko szybkie. Dlatego prawy kierunek używałem krótko na pojedyncze 3 migniecia bo dłuższe włączenie powodowało od razu błąd.
Elektryk sugerował
1 wymianę wszystkich żarówek na identyczne - nie pomogło.
2 Twierdzil, ze to może jedyny w układzie ledowy kierunek w błotniku (w sumie od alalrmu) sieje błędy ale wyglada na zrobiony przez fabrykę bo jest specjalne przetłoczenie na błotniku - odłączyłem nie pomogło.
3 moduł kierunków podmiana nie pomogła, inna metoda to wstawienie w nim jakiegoś drutu oporowego co w sumie mogło usunąć awarie ale skutek a nie przyczynę ale sam znalazłem babola i tego rozwiązania już nie sprawdzałem.

U mnie ktoś kiedyś musiał grzebac przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej rozdzielając zasilanie lampek i jedna lampka czasem przygasala i wtedy tez szalał kierunek. Zauważyłem dopiero jak jedna z lampek lampka zgasła całkowicie. Wymieniłem żarówkę, nie pomogło- lampka nie swieci, wymieniłem lampkę nie pomogło, sprawdziłem kable i zobaczyłem, ze nasi już tu byli i wymieniłem lampki oświetlenia Rej razem z cala wiązka na nowa i jak ręka odjął - już z 2-3 miesiące kierunek działa jak powinien.
Także u mnie błąd prawego kierunku siała wiązka oświetlenia Rej 🤷 🤦🏻
Powodzenia a jak zabraknie pomysłów to spróbuj z „naprawa” modułu.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-01, 09:51   

Uroki sterowania wszystkim przez sieć CAN...
Przeczyść złącza, popsikaj sprayem Kontakt. Nie znam się na mercach ale w każdym aucie przewody drzwi przechodząc do karoserii mają wtyczkę, lakiernik musiał ją odłączać. Sprawdź piny czy całe, nie wysunięte, nie pokrzywione.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-09-01, 16:44   

Monter napisał/a:
Uroki sterowania wszystkim przez sieć CAN...
Przeczyść złącza, popsikaj sprayem Kontakt. Nie znam się na mercach ale w każdym aucie przewody drzwi przechodząc do karoserii mają wtyczkę, lakiernik musiał ją odłączać. Sprawdź piny czy całe, nie wysunięte, nie pokrzywione.


Sprawdzone:

Cytat:
Teraz tak - od razy telefon do lakiernika, czy cos odłączał, przełaczał itp. Rozłączył kostki w słupku, zeby zdjąć lusterka. Kostki sprawdziełm - wyglądają ok - zero krzywych pinów, luźnych przewodów. Nie widziałem tez otarć na żadnej z żył.


Poczekam na zamówiony moduł i będę szukał dalej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby psiknąć Kontaktem.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-09-04, 03:08   

Moduł co prawda jeszcze nie przyszedł, ale mam schemat od znajomego. W tymże schemacie prawy boczny kierunkowskaz idzie przez wspomniany moduł. Jest więc szansa, że rzeczywiście ten moduł sieje po instalacji. Okaże się w przyszłym tygodniu.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-10-20, 22:02   

Miałem któregos dnia chwilę i pogrzebałem w kabelkach. Winnowajcą zamieszania były dwie pomylone wtyczki. Dwie takie same wtyczki, przy czym jedna miała 5 a druga 6 przewodów. Jedna miała byc w module w drzwiach (gdzie przychodzi zasilanie do silniczka od szyb i całej reszty, a druga do sterownika szyb i lusterek. O dziwo można je zamienic miejscami. Wszystko działa znowu jak należy.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***