Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z drugiej strony lady
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-10-21, 19:31   

zbyszekwoj napisał/a:
LukF napisał/a:
Monter,

Pięknie napisane :hello


Może i pięknie ale nie całkiem realnie.

Mialem kampery na I,IIi III. Kazde przejscie to jak do innej epoki. Mozna zachwycac sie jazda 70km/godz , ale jak ci pierdzi motor ,ze po 3 godz czujesz się jak po wyjściu z sieczkarni, a jadąc pod gorke mijaja cie furmanki , to masz gdzies ta przyrodę którą mijasz. :gwm


Pięknie napisane :hello
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-10-21, 21:08   

Socale napisał/a:
chris_66 napisał/a:
Socale napisał/a:
...........Gdy popyt spadnie i nadal nie będzie konkurencji, ceny zostaną na tym najwyższym poziomie "z przyzwyczajenia i oswojenia" a ja wreszcie wrócę do normalności sprzed 2 lat: Zarabiam, a w weekend odpoczywam w dziczy.............. nie jestem maszyną.........

...martwi mnie Twoje podejście.
...

Ja nie mam innego wyjścia Krzysiek. Nigdy nie byłem w takiej koniunkturalnej sytuacji, przerabiam to teraz, niejako debiutując wobec aktualnych okoliczności. Rynek tu działa, no tak muszę to traktować.
Nie mam czasu oddychać, czym/jak odkupić sobie wolność decydowania o swoim czasie pracy i odpoczynku?
2 lata temu było idealnie/adekwatnie.


z jednej strony cieszę się że lecisz na fali
z drugiej martwię czy długo pociągniesz
ważne żebyś w odpowiednim momencie złapał oddech i nie dał sie zajechać

:pifko
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2021-10-25, 20:29   

Wrocilem z dlugich wakacji przeplatanych praca i nareszcie mialem troche czasu by zajrzec na forum. Zaciekawil mnie wpis kaimara pt. " Z drugiej strony lady". Musze od razu przyznac, ze nie mam zielonego pojecia jak funkcjonuje sprzedaz pojazdow mechanicznych( typu camper i inne) w Polsce(podatki,oplaty etc)ale orientuje sie dobrze jak to funkcjonuje w Skandynawi i Niemczech. Napewno Covid sporo namieszal, ale nawet w zeszlym roku zarowno sprzedawcy jak i producenci nie mieli sie tak zle jak glosila fama ,o wysprzedanych camperach,braku chassis do produkcji nowych pojazdow etc.Oczywiscie Fiat mial pewne problemy(chassis i polprzewodniki) ale inni producenci (Ford,MAN czy Mercedes) szybko uzupelnili te luki. I dobrze sie stalo, bo Fiat nareszcie ma powazna konkurencje z lepszymi motorami i lepszymi skrzynkami biegow. Ceny ? Nie strzelily w gore za nowe campery wiecej , niz to robia normalnie co roku, natomiast uzywane ( w dobrym stanie ) podrozaly.Problem z nadwaga pozostal. Bylem w kontakcie ze sprzedawcami w Szwecji i nikt nie mial problemu z dostawa kamperow jesienia 2021, gdy byly zamowione w marcu/kwietniu 2021. Moze Polska jest dyskriminowana ? Nie wiem. Wiem natomiast ze kamperowanie zaczyna byc luksusem gdy cena za rope zaczyna dochodzic do 20 Skr/ l :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
minimaniak 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Laika ecovip3009
Dołączył: 26 Cze 2011
Piwa: 2/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-21, 08:51   

cześć i pozdrawiam z patologicznej Wawy jak Nas nas jeden kolega nieudolnie nazwał - kamperuje od 15 lat i widac oczywiste zmiany - nie uwazam aby byly na gorsze ani lepsze - oczywiscie dzis na kempingu proporcje sie odwrocily i mamy 80% aut powyzej AD 2015 gdzie czesto wlasciciele odslaniaja sie parawanami i dyskutuja ze zamienia LED 15 cali na 21 cali bo to to niedobre jest :D Ja pamietam jak 80% kamperow bylo pelnoletnich i majac T3 californie pomogalismy sobie z kumplami wieczorami w drobnym naprawach naszych aut :D
kazdy lubi co innego
mialem Ducato I ponizej II moze bede mial III i nie bede chcial sie wrocic do starszego auta nawet za cene pogarszajacej sie jakosci materialow raczej kazdy chce nowsze - bo pamietam przelecz Brenner i katorge 40km/h pod gore ;) pamietam tez przegrzewanie silnika :D i szukanie czesci do fiata w siedzibie w Turynie - gdzie dostalem info ze fiat zapewnia czesci chyba na 15 lat a pozniej trzeba szukac na szrotach albo pozostalosci w fabrykach

Pamietajac to i widzac dzisiejsze ceny za 20-30 letnie auta ogarnia mnie przerazenie ze serwujemy wchodzacym na ten rynek troche dramatu za 5 dych wmawiajac sobie ze kupuja wolnosc i swobode. Widze ogloszenia dziadkow 22 letnich za 80-100k bo i-yntegra :D
A to jest nadal bardzo duzo pieniedzy do zaplacenia w gotowce - wiadomo jak ktos ma dzialalnosc i wrzuca sobie w koszty sprawa wyglada juz inaczej bo inaczej placic rate 3-4k i wrzucac w koszty niz zaplacic 200k i VAT - oczywiscie zawsze uzywamy kamperka wylacznie w ramach prowadzonej dzialalnosci :D
Zastanawiam sie jak mozliwosc zakonczenia pandemii i rosnace stopy % wplyna na rynek kamperow. Wydaje mi sie ze nowe nie potanieja bo na nie bedzie popyt wypozyczalni, bogatych w gotowke czy leasingobiorcow - ale mam nadzieje ze uzyeane potanieja i powoli zaczna znikac z rynku 15-30 letnie a prog wejscia przesunie sie blizej 15 letniego auta co wyjdzie nam i srodowisku tylko na dobre

I ostatnia rzecz - przeciazenie kamperow - ostatnio ogladalem Integre 700 piekna Adria - pół Polski juz po Nia jechalo i nikt nie spytal o wage ;)
Jak dealerzy sie do tego odnosza bo przeciez waga nowych aut to ponad 3000kg nie ma opcji aby takie auto nie bylo przeciazone - czy dealerzy uswiadamiaja o tym Klientow ? nie sadze bo nie sprzedali by auta

pozdrawiam Was
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-02-24, 04:24   

Ja robię teraz tak że każdy kamper który przyjeżdża z fabryki jest ważony i ta waga jest uwidocznione w kamperze. Jest to waga kampera bez wyposażenia ,paliwa itd. -tak jak stoi w salonie. Nowe modele są wyraźnie odchudzane. Na przykład kiedyś w bardziej luksusowych kamperach były deski maskujące instalacje a teraz kable i rury są niczym nie osłonięte. Fronty szafek są ze styropianu oklejonego dwustronnie laminatem. Są efekty bo na przykład nowe modele pewnej marki są o 100-150 kg lżejsze o takich samych modeli poprzedniej generacji.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2022-02-24, 07:23   

kaimar napisał/a:
kable i rury są niczym nie osłonięte. Fronty szafek są ze styropianu oklejonego dwustronnie laminatem


Dziwię się,że w ogóle są fronty. Niedługo będą jaskółki jak na łódkach
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-02-24, 09:33   

:kawka:
Mówisz fronty ze styropianu :shock:

To wstecz 7-8 latek podczas chrzcin, kampera oczywiście nowego.
Właściciel :stop:
Koledzy uważajcie na łokcie, co by wgniotki nie było. :bajer

Tak że współczuję osobom wynajmującym.☝️
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-02-24, 09:46   

Ale co się śmiejecie?
kaimar, wyraźnie napisał, że chodzi o wagę. Jeśli ma być lżej to jakoś trzeba to zrobić. Komu nie zależy na wadze kupuje te "inne" marki. :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***