Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
2.5td 95km - raz jedzie, a potem nie :) (pompa wtryskowa?)
Autor Wiadomość
mrskoku 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2021-11-06, 17:09   2.5td 95km - raz jedzie, a potem nie :) (pompa wtryskowa?)

witajcie.

Przejrzałem wątki fiata i peugeota i potrzebuję rady/potwierdzenia lub zaprzeczenia :)

Zauważyłem, że auto nie przyspiesza równo. To znaczy raz jedzie jak dzik, innym razem ledwo przyspiesza.
Różnica jest taka, że pod tę samą górkę raz ledwo wdrapię się na dwójce, a następnego dnia spokojnie z zapasem mocy idzie na trójce..

Szukałem w wątkach i znalazłem informacje o zaworze na pompie wtryskowej. Idzie do niego przewód podciśnieniowy z kolektora. Objawy pasują. Raz idzie - raz nie- jakby zawór się zacinał i pompa nie zmieniała dawki paliwa..

Jeżeli mam rację - możecie polecć kogoś w mazowieckiem, kto jeszcze zna te pompy i byłby w stanie to sprawdzić?

Jeżeli nie mam racji - czy wiecie co może być przyczyną?

W przewodzie podciśnieniowym mam trójnik - odchodzi z niego przewód do zegara (tam widzę, czy i jak pompuje turbo).

teoretycznie z układem wtryskowym powinno być wszystko ok - były regenerowane wtryski i pompa wtryskowa ale objawy za bardzo mi tutaj pasują..

pozdrawiam serdecznie
Postaw piwo autorowi tego posta

Gewehr 
weteran

Piwa: 202/112
Wysłany: 2021-11-06, 19:13   

Bez sprawdzenia nikt nie napisze co jest przyczyną. Może być w pompie zatarty przyspieszacz, albo np zatkane sitko w baku :mrgreen: Najłatwiej to odpalić bezpośrednio na bańce paliwa, pomijając zbiornik, filtr i pompę paliwa wstępną. Jak sobie nie poradzisz, to zapraszam do siebie :mrgreen: https://facebook.com/AMWarsztat/

mrskoku 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 1991
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2021-11-06, 22:20   

Wtryski czy pompe już regulowałeś (nie pamiętam które). Auto odstawiam na zimowanie. Przypomnę się z tym przy przeglądzie.

Odpowiedz do tematu