Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkocja zimą
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-11-16, 21:40   

RadekNet, ale Landbridge jest przez UK.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-11-16, 21:46   

Mavv napisał/a:
RadekNet, ale Landbridge jest przez UK.


Boisz się, że jak pojedzie przez UK to nie przyjedzie do nas? ;) Sam rozważam (z ubolewniem) tę możliwość latem, jeśli Stena będzie zbyt droga.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-11-16, 22:04   

Ze względu na możliwe problemy na granicy w UK, wolałbym ominąć ten kraj. Niestety wyjście Anglików z Unii mocno nam pokrzyżowało plany. Czekam, kiedy DFDS i inni, którzy po wyjściu UK z Unii otworzyli bezpośrednie połączenia promowe dla frachtu, otworzą połączenia pasażerskie. Rynek jest spory, bo często widzę wykupione kajuty czy to w Stenie czy w Irish ferries.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2021-11-23, 15:18   Re: Szkocja zimą

gryz3k napisał/a:
Wpadł mi do głowy pomysł pojeżdżenia po Anglii i Szkocji w czasie ferii zimowych czyli początek lutego. Pytanie do doświadczonych kolegów. Jak w tym czasie z pogodą? Czy damy radę pozwiedzać?


Ja sobie robię ostatnio takie miesięczne zbiory filmików z kamerki, to możesz sobie przejrzeć jak wyglądała pogoda w lutym tego roku:


Niezależnie od pogody mogę zagwarantować, że będzie niesamowicie i pięknie - bo taka jest Szkocja, że ciekawa pogoda tylko dodaje jej uroku.

Generalnie oczywiście, że można pozwiedzać - nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Pytanie tylko co chcesz zwiedzać. Na spacery po szlakach turystycznych czy drogach leśnych możesz pochodzić. Góry wbrew pozorom są bardzo niebezpieczne, co roku ginie kilka osób w związku z nagłymi załamaniami pogody. Na wrzosowiskach i co mniej uczęszczanych szlakach (a właściwie bardziej szlakach niż alejkach spacerowych wokół co bardziej turystycznych parkingów) spodziewaj się dużej ilości błota - dużej ilości znaczy będzie Ci się przelewać przez górę butów za kostkę.

Jeśli planujesz wyspy to bierz pod uwagę, że w sztormową pogodę odwoływane kursy promów są codziennością. Jeśli będzie śnieg, to wiele ważnych dróg (na przykład A82 przez Glencoe) może być pozamykanych - długie, dalekie objazdy.

Wiele miejsc takich jak bary, hotele, sklepy turystyczne, kafejki itp będzie pozamykanych. Ale za to możesz liczyć na pustki na drogach i brak "konkurencji" nawet w najbardziej popularnych turystycznie miejscach.


Cytat:
A i jeszcze pytanie o zabranie ze sobą psa. Czy z psim paszportem może być problem na granicy czy raczej luz?


W te wakacje znajomi do nas chcieli przyjechać z psem, było z tym tyle jaj że sobie odpuścili - z tego powodu i z powodu testów na drugi dzień, które wtedy były drogie. Szczegółów dot. psów nie znam, jeśli chodzi o testy, to potaniały, można teraz kupić testy do samodzielnego wykonania za mniej niż 20 funtów na głowe - jeśli jesteś w pełni zaszczepiony to to wystarczy.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2021-11-23, 15:21   

gryz3k napisał/a:
Mavv napisał/a:
A, czy chcesz pojechać na dwa tygodnie? Tyle co ferie? Wielka Brytania to duża wyspa i na Anglię wraz ze Szkocją może braknąć czasu.


16 dni mam wolne. Tak myślałem ze dwa dni w jedną i dwa w drugą. Zostawałoby 12 dni na wyspę. Wszystkiego pewnie nie zobaczę ale myślę tak ze 3 dni na Londyn, dzień na Cambridge. No sam nie wiem, jeszcze nie myślałem. Otwarty jestem na sugestie. W Anglii podobno problem z dzikusem. Będę prosił o rekomendację jakichś kempingów. Tak teraz pomyślałem, że może zamiast Szkocji Irlandia skoro pogoda lepsza...


Sprawdź ceny promów Rotterdam - Hull albo Newcastle - Amsterdam. Można czasem trafić naprawdę okazyjnie. Samochodem z Polski do Holandii to jest 10 godzin jazdy, a potem z Hull do Glasgow to są 4 godziny, z Newcastle 3... Niby prom drogi, ale jak weźmiesz pod uwagę, że oszczędzasz na paliwie za ładnych kilkaset kilometrów, omijasz Londyn i masz w cenie nocleg w kabinie z prysznicem to to nie jest taka zła opcja. Często tak jeżdżę.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-11-23, 16:55   

Orys Dziękuję. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-11-26, 12:42   

orys napisał/a:
Ja sobie robię ostatnio takie miesięczne zbiory filmików z kamerki, to możesz sobie przejrzeć jak wyglądała pogoda w lutym tego roku:


Fajna sprawa, rzucę okiem :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-11-26, 12:44   

orys napisał/a:
Sprawdź ceny promów Rotterdam - Hull albo Newcastle - Amsterdam. Można czasem trafić naprawdę okazyjnie. Samochodem z Polski do Holandii to jest 10 godzin jazdy, a potem z Hull do Glasgow to są 4 godziny, z Newcastle 3... Niby prom drogi, ale jak weźmiesz pod uwagę, że oszczędzasz na paliwie za ładnych kilkaset kilometrów, omijasz Londyn i masz w cenie nocleg w kabinie z prysznicem to to nie jest taka zła opcja. Często tak jeżdżę.


Cenna uwaga. Płynęliśmy z Hook do Harwich. Świetna sprawa.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2021-11-27, 14:38   

Toscaner kiedyś polecał tę apkę:

https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.angryrobot.wikicampsuk&hl=pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2021-12-02, 00:04   

Mavv napisał/a:
Cenna uwaga. Płynęliśmy z Hook do Harwich. Świetna sprawa.


Hook do Harwich to krótsza przeprawa, człowiek się nie wyśpi, a potem mu jeszcze przejazd nudną A1 przez całą Anglię zostaje. Jak ktoś jedzie do Irlandii, to wiadomo, ale do Szkocji lepiej płynąć od razu bardziej na północ ;-)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2021-12-09, 12:54   

No Wielka Brytania chyba się wyjaśniła ze względu na obostrzenia... :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-12-09, 16:24   

Sezon grypowy, co zrobisz... W Irlandii też trzeba mieć od chyba 7-go grudnia negatywny wynik testu przy wjeździe.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-12-10, 10:35   

No to do zobaczenia ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-12-29, 08:38   

Wczoraj próbowałem znaleźć jakieś miejsce do zaparkowania kampera by móc zwiedzić miasta Wexford, Waterford i Cork. Niestety po kilku godzinach poszukiwań z satelity, jeżdżenia po miastach "ludzikiem" i szukania po stronach internetowych - poddałem się. Może ktoś parkował kampera gdzieś w pobliżu centrów tych miast? Pomóżcie proszę. Druga pytanie do tych co przejechali Ring of Kerry. Jeżdżąc "ludzikiem" przerażały mnie strasznie wąziutkie drogi. W Szkocji też było wąsko, ale nie aż tak! Poza tym jeździłem motocyklem więc - rybka! Czy normalny, szeroki kamer nie trze bokami po zaroślach??? Jak to w praktyce wygląda. Prosiłbym o opinię tych co byli tam dużym, szerokim kamperem. I taka refleksja - jak jeżdżę "ludzikiem" to wydaję mi się, że Irlandia jest wyjątkowo NIEPRZYJAZNA kamperom. Zdecydowana większość parkingów ma bariery H=2m. Z góry dziękuję za podpowiedzi!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-12-29, 10:57   

JanusS napisał/a:
Wczoraj próbowałem znaleźć jakieś miejsce do zaparkowania kampera by móc zwiedzić miasta Wexford, Waterford i Cork. Niestety po kilku godzinach poszukiwań z satelity, jeżdżenia po miastach "ludzikiem" i szukania po stronach internetowych - poddałem się. Może ktoś parkował kampera gdzieś w pobliżu centrów tych miast? Pomóżcie proszę.


Znajdź Lidla czy Tesco i parkuj ;) A na noc po za miasto.

JanusS napisał/a:
Druga pytanie do tych co przejechali Ring of Kerry. Jeżdżąc "ludzikiem" przerażały mnie strasznie wąziutkie drogi. W Szkocji też było wąsko, ale nie aż tak! Poza tym jeździłem motocyklem więc - rybka! Czy normalny, szeroki kamer nie trze bokami po zaroślach??? Jak to w praktyce wygląda. Prosiłbym o opinię tych co byli tam dużym, szerokim kamperem.


Po tych drogach ciężarówki jeżdzą, więc i Ty dasz radę ;) Ale faktycznie - sporo dróg turystycznie ciekawych wymaga skupienia podczas jazdy. I trzeba przywyknąć do bardzo niskiej prędkości przelotowej. Ale to jest własnie ta "prawdziwa" Irlandia :)

JanusS napisał/a:
I taka refleksja - jak jeżdżę "ludzikiem" to wydaję mi się, że Irlandia jest wyjątkowo NIEPRZYJAZNA kamperom. Zdecydowana większość parkingów ma bariery H=2m. Z góry dziękuję za podpowiedzi!


Z pięcioletniej perspektywy nocowania w Irlandii kamperkiem na dzikusa - totalnie sie z Tobą nie zgadzam. Ale to nie jest kraj dla turystów oczekijących cywilizacji, wielkich miast i szerokich autostrad.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***