Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izolacja, materiały, technologie, prawdy i mity
Autor Wiadomość
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2021-02-03, 08:08   

opóźnienia się zdarzają , też mnie przeciągnęli z 5 dni, ale za taką cenę nigdzie nie kupisz. Kupowałem 7 pudełek to tłumaczyli się że takie zamówienie jest wysyłane prosto od producenta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba75 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Iveco Icaro 5 Mobilvetta
Dołączył: 25 Wrz 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2021-02-03, 08:31   

Być może źle trafiłem, w mojej ocenie warto kupić gdzie indziej. Każdy musi podjąć sam decyzję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-02-03, 09:16   

groniar napisał/a:
to tłumaczyli się że takie zamówienie jest wysyłane prosto od producenta.

1) ale takie rzeczy się PISZE w informacjach że produktu nie posiadają, wysyłki są realizowane bezpośrednio od producenta i czas realizacji się wydłuża o ileś dni. I wiesz na czym stoisz.
2) niestety coraz więcej się plingnie takich "firm", oferujących produkty po niedorzecznie niskich cenach, często niżej niż jakaś oficjalna dystrybucja, które tak na prawdę sprzedają usługę pośrednictwa w sprzedaży danego produktu.

Są bardzo cwane: próba zwrotu wiąże się z koniecznością wypełniania jakichś formularzy on-line, ich rejestracji i dopiero można odsyłać. Inaczej w ogóle nie przyjmą przesyłki. Wróci do nadawcy. Czyli już zapłaciłeś 3x za przesyłkę i nadal nic do przodu. Zakupy takie często okraszone są dokumentem sprzedaży dostępnym pod jakimś linkiem gdzie trzeba 5 min poświęcić na wypełnianie rubryk swoimi danymi osobowymi wraz numerem buta i nazwiskiem panieńskim babki, albo kserokopią paragonu !! Pozostałe "formy" to:
- zwolniony z VAT
- rachunek bo nie jest płatnikiem VAT
- albo faktura od firmy zarejestrowanej poza UE czyli można z niej uzytek zrobić w kiblu
oczywiście żadnej z powyższych informacji PRZED dokonaniem zakupu a często przelewem pieniędzy nie uświadczysz na stronie.

Zaczynasz szukać w googlach po adresie/namiarach sprzedawcy a to mieszkanie w bloku albo jakieś opuszczone magazyny.

Przed takimi wpadkami jedynie helwetyzacja handlu nas uchroni... Będzie może i trochę drożej, może trochę dłużej, ale wiesz za co płacisz dopiero kiedy masz towar w ręku.
A jak już MUSISZ online to ZAWSZE za pobraniem.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rviru 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2019
Piwa: 4/5
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2021-02-03, 10:23   

Jak goniar pisał opóźnienia się zdarzają, ludzie są tylko ludźmi i czasami coś idzie nie tak.Czasem wystarczy zwykły telefon i wszystko można sprawnie załatwić, bez wszczynania akcji typu negatyw itp. Fakt są sprzedawcy którzy naciągają kupujących dzięki handlowi online, ale ich żywot na rynku jest krótki. Podstawowa zasada zakupu online to najpierw sprawdzić opinie i czy ta firma nie jest gdzieś w polu, jeśli coś nie Ci nie pasuje to od razu rezygnuj. Niska cena nie zawsze musi być wyznacznikiem korzystnego zakupu.
Ja wszystko do kampera kupowałem online, ani jednego istotnego elementu (poza śrubkami itp) nie kupiłem stacjonarnie i szczerze chwalą sobie to że taka opcja istnieje jak zakup online. Jeśli masz swoje zasady kupowania i się ich trzymasz bez "przypalania" się na okazje to jest to bezpieczne. Ja nie miałem ani jednej wpadki a zakupów sporo już dokonałem.

Mówisz że powinno być za pobraniem, ja się nie zgadzam. Zdecydowanie polecam płatność online. Po pierwsze szybciej wysyłają i mam możliwość odbioru w punktach kiedy i jak chcę a nie warowanie na kuriera z przygotowaną gotówką. To jest archaik jak dla mnie. A o bezpieczeństwo to sam możesz zadbać robią jak wyżej pisałem rozsądnie zakupy czasem drożej ale z pewnego miejsca i korzystać z portali albo metod które zaewniają bezpieczeństwo. Znany portal ma mechanizm bezpieczeństwa a płacić możesz używają PayP... tam też masz mechanizmy które Cię zabezpieczają.

Jak dla mnie zakupy online były zbawienne bo w mojej dziurze to nawet śrubki innej niż wkręt do karton gipsu 2,5 cm nie idzie dostać :) . Więc osoby mieszające w takich miejscowościach są pozbawione zakupu stacjonarnego , ja wszystko musiałem kupić na "czuja" bez organoleptycznego sprawdzenia. I dało się i nie straciłem na zakupach ani złotówki.

Także w mojej ocenie rozsądek jest podstawą do zakupów online i tyle, a że firmy czasem nawalają ? No cóż Ty też jesteś człowiekiem i czasem coś zawalisz z nie swojej winy.
_________________
Moja budowa: https://www.camperteam.pl...pic.php?t=33411
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba75 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Iveco Icaro 5 Mobilvetta
Dołączył: 25 Wrz 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2021-02-03, 10:40   

No ja czekałem do 45 dni, to raczej nie jest 'zwykłe' opóźnienie :)
I się nie doczekałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-03, 20:08   

rviru napisał/a:
Jak goniar pisał opóźnienia się zdarzają, ludzie są tylko ludźmi i czasami coś idzie nie tak.Czasem wystarczy zwykły telefon i wszystko można sprawnie załatwić, bez wszczynania akcji typu negatyw itp. Fakt są sprzedawcy którzy naciągają kupujących dzięki handlowi online, ale ich żywot na rynku jest krótki. Podstawowa zasada zakupu online to najpierw sprawdzić opinie i czy ta firma nie jest gdzieś w polu, jeśli coś nie Ci nie pasuje to od razu rezygnuj. Niska cena nie zawsze musi być wyznacznikiem korzystnego zakupu.
Ja wszystko do kampera kupowałem online, ani jednego istotnego elementu (poza śrubkami itp) nie kupiłem stacjonarnie i szczerze chwalą sobie to że taka opcja istnieje jak zakup online. Jeśli masz swoje zasady kupowania i się ich trzymasz bez "przypalania" się na okazje to jest to bezpieczne. Ja nie miałem ani jednej wpadki a zakupów sporo już dokonałem.

Mówisz że powinno być za pobraniem, ja się nie zgadzam. Zdecydowanie polecam płatność online. Po pierwsze szybciej wysyłają i mam możliwość odbioru w punktach kiedy i jak chcę a nie warowanie na kuriera z przygotowaną gotówką. To jest archaik jak dla mnie. A o bezpieczeństwo to sam możesz zadbać robią jak wyżej pisałem rozsądnie zakupy czasem drożej ale z pewnego miejsca i korzystać z portali albo metod które zaewniają bezpieczeństwo. Znany portal ma mechanizm bezpieczeństwa a płacić możesz używają PayP... tam też masz mechanizmy które Cię zabezpieczają.

Jak dla mnie zakupy online były zbawienne bo w mojej dziurze to nawet śrubki innej niż wkręt do karton gipsu 2,5 cm nie idzie dostać :) . Więc osoby mieszające w takich miejscowościach są pozbawione zakupu stacjonarnego , ja wszystko musiałem kupić na "czuja" bez organoleptycznego sprawdzenia. I dało się i nie straciłem na zakupach ani złotówki.

Także w mojej ocenie rozsądek jest podstawą do zakupów online i tyle, a że firmy czasem nawalają ? No cóż Ty też jesteś człowiekiem i czasem coś zawalisz z nie swojej winy.


Robi się off-top jak w prawie każdym wątku CT, ale co tam. Dorzucę swoje 3 grosze.

Ogólnie zgadzam się z cytatem powyżej, ale z małymi uwagami.
- coraz więcej firm i hurtowni sama chce i szuka sprzedawców będących tylko pośrednikami, dają jakiś upust i mają z bańki szukanie zbytu bo tym się musi już zająć pośrednik (jak chce cokolwiek zarobić);
- coraz więcej osób nie ma dużych zapasów gotówki a teraz po krachach i zwolnieniach oraz upadkach pandemicznych takich firm bez magazynu tylko przybędzie.
Podsumowując: to nie wielkość firmy czy istnienie magazynu robi robotę, tylko to kto się za coś takiego bierze. Tak, jak w dużych firmach atmosfery czy chęci pracy tam nie budują maszyny i mury, tylko ludzie jacy tam pracują.

Co do zakupów online i kurierów oraz zakupu za pobraniem, mieszkam w wielkim mieście a i tak kupuję mnóstwo rzeczy tylko w sieci, bo w wielu sklepach nie ma tego co się potrzebuje. O różnicy cen już chyba nawet wspominać nie muszę. Dochodzi też możliwość zwrotu. A co do zakupu za pobraniem, u mnie np. z kurierami i ich słownością oraz jakością usług jest taka rzeźnia, że bardzo chętnie ważne rzeczy biorę za pobraniem, bo to odwraca jakoby role: teraz ja jestem sprite a kurier pragnienie ;) Mam na myśli to, że jak kurier chce prowizję i zapłatę to On się musi dopasować do Ciebie, a nie że jak w zwykłym trybie 3 razy próbuje doręczyć na prywatne mieszkanie między 9 a 13 jak wszyscy są w pracy, albo wpisuje bzdury o braku możliwości doręczenia gdy tak naprawdę w ogóle żadnej próby nie było, tylko było już po 15 i czas kończyć pracę a niedoręczone odstawić na sortownię. Ostatnio też pojawił się trend zostawiania paczek pod drzwiami bez żadnego telefonu czy SMS-a. Jak kupisz coś drogiego, robi się problemik czy to zastaniesz po powrocie.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2021-02-03, 21:06   

rviru napisał/a:
....Czasem wystarczy zwykły telefon i wszystko można sprawnie załatwić, bez wszczynania akcji typu negatyw itp.......


tylko do kogo ten telefon jak sprzedawca nie odbiera? albo zbywa Cię....
nie czytałeś do końca?

rviru napisał/a:
....
Mówisz że powinno być za pobraniem, ja się nie zgadzam. Zdecydowanie polecam płatność online. Po pierwsze szybciej wysyłają i mam możliwość odbioru w punktach kiedy i jak chcę a nie warowanie na kuriera z przygotowaną gotówką. To jest archaik jak dla mnie......


nie taki archaik. już wielokrotnie sprawdziłem, że jak bierzesz za zaliczeniem to idzie szybciej bo sprzedawca chce szybciej kase.
Jak musi wybierać czy wysłać temu kto już zapłacił, czy też temu który zapłaci jak dostanie to wysyła temu co zapłaci jak dostanie. To z doświadczenia.
A co do gotówki to nie wiem czy wiesz że za zaliczeniem możesz też zapłacić online, np. jak weźmiesz do paczkomatu. U niektórych kurierów możesz też kartą.
Zawsze można też na odbiór osobisty i zapłacić w siedzibie firmy kartą.
Więc nie wiem czy to archaizm. rozwiązanie z płatnością online za paczkę
oczekującą za zaliczeniem w paczkomacie jest nowsze niżeli PayPal!
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-06, 13:48   

A wracając do tematu ociepleń - znacie jakieś firmy z południa, które położą pianę w kampervanie.
Jeszcze się nie zdecydowałem...ale szukam rozwiązań - a jak bym wybrał pianę, to bym sam jej nie chciał kłaść...i to jest jedno z minusów tego typu ociepleń...

Aktualnie najchętniej bym wypianował tylko słupki/wzmocnienia (to już pewnie sam bym ogarną), do tego armaflex (myślałem nad 19mm), na czołową ścianę armaflex połączony z niespienioną gumą by ją dodatkowo wyciszyć i resztę docieplić wełną owczą...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-02-06, 16:38   

MisioKRAK napisał/a:
A wracając do tematu ociepleń - znacie jakieś firmy z południa, które położą pianę w kampervanie.

MarcinPK
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-03-07, 19:34   

Kuba75 napisał/a:
No ja czekałem do 45 dni, to raczej nie jest 'zwykłe' opóźnienie :)
I się nie doczekałem.


Ja zamawiałem w firmie z tego ogłoszenia:
https://www.olx.pl/oferta...html#c5ebb6dcb7
Wszystko szybko i sprawnie: w poniedziałek zamówienie i przelew, we wtorek wysyłka, w środę dostawa do domu. Cenowo też konkurencyjnie :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-03-07, 21:16   

Ja podobnie - tyle że tutaj https://sklep.centrumizolacji.com.pl/maty-kauczukowe - nie porównywałem wszystkich cen ale wydaje mi się że ciut taniej ale różnice znikome
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-03-07, 21:34   

A macie jakiś sklep, gdzie mieliby w sensownej cenie maty 9-10mm bez kleju, ale na metry, a nie 10mk2?
na allegro 49 zł za 1mkw, to trochę przegięcie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2021-03-07, 22:33   

https://allegro.pl/oferta/pianka-akustyczna-mata-wygluszajaca-z-klejem-9mm-9752614425
34pln metr z klejem,

https://allegro.pl/oferta/mata-wygluszajaca-pianka-akustyczna-bez-kleju-10mm-5648133242
28pln bez kleju za metr2
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek84 
zaawansowany

Twój sprzęt: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sie 2020
Piwa: 5/5
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-03-08, 08:42   

reaven22 napisał/a:
https://allegro.pl/oferta/mata-wygluszajaca-pianka-akustyczna-bez-kleju-10mm-5648133242
28pln bez kleju za metr2


dzięki
z tego samego linka kupowałem poprzednie :wyszczerzony:
a jakimś cudem go nie znalazłem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-11-25, 10:28   AKCJA

Wczoraj napisałem do castoramy maila, z pytaniem dlaczego izolacja z recyklingowanych butelek PET (taki sam materiał jak polar na odzież sportowa) nie jest dostępny na terenie Polski, Dostałem odpowiedź że wiadomość została przekazana do właściwego działu.
Myślę że dobrze by było gdyby więcej osób zgłosiło takie zapotrzebowanie.
Tutaj link do produktu w UK.
Znana w Polsce marka DIALL, dystrybuowana przez Castoramię, która należy do tej samej grupy co sprzedawca produktu.

https://www.trade-point.c...3XR4C6VmuLo9fgY

wystarczy nasmarować wiadomość na andres emailowy lokalnego sklepu castorama i wkleic przy okazji ten link do produktu.

nie jest to żaden skam, tylko próba sprowadzenia na nasz rynek produktu który jest "milusi" :haha:

R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***