Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2018-06-27, 08:47
Zmiana w VIA Toll
Autor Wiadomość
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-07-05, 15:09   

Czy Autopay dalej działa czy trzeba to guano instalować
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-07-05, 16:03   

MaxL napisał/a:
Czy Autopay dalej działa czy trzeba to guano instalować


Tam gdzie go używałeś to działa dalej.

E-toll tylko na drogach którymi zarządza GDDKIA czyli Administracja Skarbowa. Ja dalej czekam z instalacją tego "guana" :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2021-07-06, 08:32   

aviator napisał/a:
może zamiast km powinny być m


Dokładnie tak, ale taki babol świadczy o niechlujstwie urzędników którzy odpowiadają za system. Gdyby obywatel pomylił się w podobny sposób z przecinkiem w PLN przy PIT, już byłby przestępcą skarbowym....
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-11-06, 16:47   

Panowie i Panie,

Niecały miesiąc został do startu e-toll dla osobówek i (większości) naszych kamperów.

Długo zwlekałem z zainstalowaniem aplikacji e-toll na swoim telefonie. Ale uległem i to zrobiłem. Dodałem kampera, osobówkę i dostawczaka.
Obecnie jestem już po teście praktycznym jadąc A4 z Gliwic do Wrocławia i z powrotem. Krótko: jest dobrze. Aplikacja działa, szlaban podnosi się kiedy do niego dojeżdżamy, kasa z konta przedpłaconego zostaje pobrana. I to miłe uczucie: wszyscy stoją w kilometrowym korku do bramek a my przejeżdżamy bez kolejki i jedziemy dalej :bajer
A tak na poważnie: nie czekajcie na ostatni moment jeśli jeździcie odcinkami płatnymi obsługiwanymi przez GDDKiA . No chyba, że ktoś chce bilet kupować zamiast mieć aplikację :spoko

Jakieś wrażenia, opinie od innych ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-11-06, 17:18   

Niestety mam inne doświadczenia, pewnie dlatego że mój samochód zarejestrowany za granicą. Korzystałem z Autopay i bramki ani drgnęły, za mną kolejka wszyscy poirytowani. Nie wiem jak to działa na dzień dzisiejszy ale w sierpniu było słabo...
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-11-06, 17:59   

mischka napisał/a:
Niestety mam inne doświadczenia, pewnie dlatego że mój samochód zarejestrowany za granicą. Korzystałem z Autopay i bramki ani drgnęły, za mną kolejka wszyscy poirytowani. Nie wiem jak to działa na dzień dzisiejszy ale w sierpniu było słabo...


Michał,
Autopay nie działa na A4 od Wro do Gliwic. Podobno operator Autopay chce włączyć ten odcinek A4 do swojej oferty, ale na razie nie ma.
Natomiast aplikacja e-toll działa bez problemów jak pisałem wcześniej. Podróżni z zagranicy będą raczej bilet kupować na przejazd na stacjach zamiast aplikacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2021-11-06, 18:56   

Aplikacja na zagraniczne działa równie dobrze jak na krajowe , przetestowane , bramki otwiera i kasę pobiera
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-11-26, 08:07   

Dostałem dzisiaj maila z Autopay, może w okresie świątecznym dam rade wypróbować.

Cytat:
Cześć,

otrzymaliśmy setki pytań związanych z naszą alternatywą dla e-TOLL i usługi biletu autostradowego. W tym pytań od kierowców indywidualnych, którzy planują wyjazdy na święta.

Już 1.12.2021 e-TOLL będzie dostępny w Autopay i umożliwi automatyczne zakupy biletów autostradowych. Bez ciągłego zbierania danych z GPS, bez drenowania baterii, bez klikania w trakcie jazdy i niewygodnych płatności. Nasze rozwiązanie opiera się o mniej inwazyjną technologię geofencingu, a bilet autostradowy… po prostu kupimy za Ciebie.

Od czego musisz zacząć przygotowania? Zapoznaj się z nowym Regulaminem, który dokładnie wyjaśni prawne aspekty nadchodzących zmian. Następnie wypatruj komunikatów w aplikacji oraz sprawdzaj nasze media społecznościowe. Przygotujemy Cię do zmiany, wyjaśnimy najbardziej istotne kwestie i powiemy kiedy możesz bezpiecznie ruszać w drogę. Dziękujemy, że wybierasz się w nią z Autopay!

Więcej informacji na autopay.pl
Dziękujemy, że jesteście z nami!

Pozdrawiamy
zespół Autopay
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-11-26, 12:43   

I to jest najwieksza zmiana w systemie: dołączenie Autopay. Dzięki tej aplikacji wszystkie płatności autostrad w PL oprócz Kulczykowej A2 ogarniemy jedną apką.

Jakie to niesamowite w XXI wieku .... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2021-12-20, 19:27   

co za czasy, ludziska się cieszą, że myto/haracz sprawnie jest łupione.
100 lat temu nikomu by to do głowy nie przyszło jako powód do radości.
Co ta kupa drutów robi z ludzkością :mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-12-20, 19:41   

Kiedyś były żarty o radiu Erewań i rozdawanych samochodach...
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-12-20, 20:18   

bert napisał/a:
co za czasy, ludziska się cieszą, że myto/haracz sprawnie jest łupione.
100 lat temu nikomu by to do głowy nie przyszło jako powód do radości.
Co ta kupa drutów robi z ludzkością :mrgreen:


Tu nie ma żadnej radości z płacenia.
Powtórzę setny raz: autostrady i ich utrzymanie kosztuje pieniądze. Skoro jadę drogą o wysokim standardzie to trzeba za to zapłacić. Niepopularne ale prawdziwe.
Natomiast nasz system etoll jest chyba najgłubszy na świecie. Ale czy mnie to dziwi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2021-12-22, 11:09   

LukF napisał/a:
Powtórzę setny raz: autostrady i ich utrzymanie kosztuje pieniądze


Utrzymanie każdej drogi kosztuje.Nie tylko autostrady.

LukF napisał/a:
Skoro jadę drogą o wysokim standardzie to trzeba za to zapłacić


Ależ płacimy. Chociażby opłata drogowa w paliwie,podatek drogowy .Tylko gdzie te pieniądze idą?
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-12-22, 13:06   

Obecnie wprowadzony system poboru opłat jest chyba najgłupszy z możliwych: moi rodzice mają wspólne auto i tak po zainstalowaniu apki do opłat jechać może nim ojciec ale matka bez niego już nie - mimo iż to POJAZD jedzie odcinkiem autostrady i opłaty pobierane są od pojazdu a nie kierowcy.
Apka - niech tam se będzie dla wszystkich co "raz na ruski rok" korzystają z autostrady, dla całej reszty winiety na pojazd w postaci nalepki na szybie i tyle.
A ponieważ mamy różnych zarządców danych odcinków niech se tam monitorują pojazdy i po tablicach rej widzą którym odcinkiem jadę i na tej podstawie wysyłają rachunek do jakiegoś tam "funduszu winietowego" za mój przejazd. Ale to niech oni mają z tym problem a nie kierowca !! A nie 15 aplikacji do płacenia na tej samej autostradzie bo co 100km kto inny chce myta. Jak sie w tym burdelu ma połapać jakiś turysta/cudzoziemiec czy inny co raz na rok musi skorzystać.

A skoro się silą na elektroniczny system opłat to albo jedna apka do płacenia za wszystkie autostrady (co dalej nie rozwiązuje problemu kilku kierowców użytkujących ten sam pojazd) ale jednak znacznie ułatwia korzystanie albo elektroniczny system poboru na podstawie odczytu tablic.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-12-22, 13:17   

Piasek1 napisał/a:
Obecnie wprowadzony system poboru opłat jest chyba najgłupszy z możliwych: moi rodzice mają wspólne auto i tak po zainstalowaniu apki do opłat jechać może nim ojciec ale matka bez niego już nie -.


A jak by mama jechała w ciuchach ojca ? Mnie tak się raz udało wymigać od mandatu ; po zatrzymaniu do kontroli szybko zmieniliśmy miejsca i ......sweter :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***