Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz usypiający
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-07, 18:10   

Cytat:
Otóż sam miałem taką niemiłą przygodę na parkingu koło Bordeaux.

Nie wierzę że to prawda. Takie przypadki to tylko w filmach i podobno naukowo stwierdzone , że jest to niemożliwe.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2018-10-08, 07:34   

andi at napisał/a:
A my wracając z wyprawy po przekroczeniu granicy Słowenia Austria a przed Grazem mieliśmy przygodę .Nie wiem co ale po przebudzeniu stwierdziliśmy ze nas obrobiono tylko z pieniędzy .
Po tym zdarzeniu zakładam pas na drzwi szoferki (kolor jakiś pomarańcz )a zabudowę motam gumą .Spało się fajnie bo byłem zmęczony i nic nie słyszeliśmy ,głowa nie bolała ,Zosia mówiła ze nie była ruszana itd :haha: Policji nie zgłaszaliśmy bo dokumenty były .Spacerował jakiś brudas ale czy to on :spoko


Nas w Austrii swojego czasu spotkało dokładnie to samo. Zginęła kasa i kurtka. Dokumenty i karty nietknięte.
Ci "anastezjolodzy" dokładnie wiedzą, że jak zginą dokumenty lub karty będzie zgłoszenie na policję. A tak mało kto się pofatyguje. Szczególnie słowianie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-10-08, 08:44   

Na Stacji MOL pod Belgradem obrobiono panienki w osobówce obok nas . Była policja itd .. Może szczekający w nocy Wacik nas uchronił .
Kobitki, to były Polki i nic nie zauważyły , spały jak kamień w samochodzie , a auto splądrowane jakby nikogo nie było.

( Opisywałem to ) . No cóż..., to jak z cudami na ścianie bloku na osiedlu . Jedni widzą plamę i zaciek , a inni Dzieciątko itp .
Niektórych nie przekonają żadne argumenty , ale ja opisuje sytuacje których jestem pewien ,że były a nie, "jedna baba drugiej babie"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-08, 10:24   

Ostatnio dostałem taką wiadomość
Po domach chodzą osoby i proponują sprzedaż perfum
,,Możesz nie kupić,ale co szkodzi Ci powąchać"
Po wąchaniu osoba zasypia a oni plądrują dom.

Ps. nie wiem czy to prawda i czy jest to możliwe.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-08, 10:33   

Mój post był przewrotnie napisany ponieważ wiele osób nie traktuje tych informacji jako prawdziwych. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-08, 13:26   

Andrzej 73! Możesz wierzyć albo nie - jest mi to obojętne. Ja wiem jak się to przezywa bo, jak pisałem, doświadczyłem tego na własnej skórze. Radzę poczytać trochę o gazach narkotycznych i innych tego rodzaju środkach zanim wygłosi się tezę, że ktoś konfabuluje.
Życzę Ci jednocześnie aby nigdy nie spotkała Cię taka przygoda - ale wtedy chyba dałbyś wiarę mojej relacji
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-08, 13:41   

Ależ ja napisałem że post był przewrotny.
Wierzę Tobie i współczuję, że dotknęło to Was. Widzisz ludzie są tak skonstruowani , że nie wierzą innym kiedy opowiadają rzeczy mało wiarygodne i uznają to za brednie. Jeśli nie doświadczyłem na własnej skórze to musi z założenia być kłamstwo.
W Hiszpanii na parkingu próbowano otworzyć drzwi i pewnie wpuścić gaz , pomimo że napastnicy wiedzieli że jesteśmy w kamperze. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Den-tal 
zaawansowany

Twój sprzęt: Pathfinder
Nazwa załogi: An-To
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2012
Piwa: 26/3
Skąd: Szwecja
Wysłany: 2018-10-08, 20:44   

Temat gazow usypiajacych powraca jak pory roku :evil: W Skandynawi ten problem zaczyna sie wiosna i konczy na jesieni juz od wielu lat.Mimo badan medycznych ofiar gazowania oraz zaawansowanych przegladow kampera nie znaleziono nigdy dowodow uzycia srodkow chemicznych i innych dowod np w postaci wywierconego otworu.Zyby moc uzyc gazy narkotyczne typu Fetanyl trzeba miec duza wiedze jak je uzyc(ilosc) oraz dojscie do niego co tez nie jest takie proste.Gazy te jest baaardzo latwo przedozowac i przy tej ilosci zgloszen " zagazowanych" to bysmy mieli juz kilka trupow. A spac mocna moga nawet i ci co tylko spia na "jedno" oko(wedlug nich).Jednego kolege na obozie sportowym wynieslismy razem z lozkiem i wstawili do osrodkowej fontanny. Obudzil sie dopiero rano gdy potrzebowal do toalety - a zawsze twierdzil ze nasze chrapanie go budzilo.Najczesciej wlamuja sie przez drzwi do szoferki .nawet przekrecone fotele im nie przeszkadzaja.Robia cicho iszybko bo to zawodowcy.Kradna to co wspanialomyslnie wlasciciele zostawili w szoferce(portfele ,telefony,GPS-y, nawet ubranie.Dodatkowe zamki zamykane od wewnatrz pozwola unikac takich przygod.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-11-25, 16:14   

A jednak...
https://40ton.net/wpuszczali-gaz-do-kabin-okradajac-ciezarowki-i-kampery-wlamania-na-a7-we-francji/
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2021-11-26, 20:44   

https://www.satel.pl/prod...-gazu/dg-1-tcm/

A jakby tak na dole w czterech miejscach umieścić czujki gazów narkotycznych
i w momencie wykrycia przez którąkolwiek gazu nastąpiłoby natychmiastowe
przewietrzanie pomieszczenia. Ponieważ te gazy wg powyższego opisu są
cięższe od powietrza to najlepiej jakby otwierał się na dole jakiś kanał a z góry z
okienek dachowych na maksa wdmuchiwałyby powietrze termowenty, które naparzałyby do czasu wyłączenia przez człowieka.
załogę, oprócz ewentualnych alarmów, budziłyby wentylatory i przeciag, ew. zimno.

w przypadku gdy w pojezdzie nikogo nie ma i wykryto gaz włącza się tylko alarm, zeby wenty nie wyczerpały aku i zapalala by sie na stale lampka przy drzwiach ze trzeba wietrzyc przed wejsciem. ew. otwarcie drzwi od razu włączałoby wenty....
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-11-27, 05:25   

Najskuteczniej byłoby połączyć to z instalacją pojazdu aby po wykryciu włączał się przy okazji klakson i awaryjki coby wszystkich dookoła postawiło na nogi. Jest szansa że ktoś obok będzie miał pod ręką kij baseball`owy czy maczetę a inny łopatę żeby załatwić sprawę definitywnie.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2021-11-27, 10:56   

Piasek1 napisał/a:
Najskuteczniej byłoby połączyć to z instalacją pojazdu aby po wykryciu włączał się przy okazji klakson i awaryjki coby wszystkich dookoła postawiło na nogi. Jest szansa że ktoś obok będzie miał pod ręką kij baseball`owy czy maczetę a inny łopatę żeby załatwić sprawę definitywnie.

nooo.... maczetę... zdecydowanie! :)
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2021-11-27, 11:47   

robba napisał/a:
https://www.satel.pl/prod...-gazu/dg-1-tcm/

"Jedna z osób odpowiedzialnych za proceder właśnie została zatrzymana. To mieszkaniec Marsylii,"
to cytat z tego artykułu. Koloru skóry nie podali :) Poprawnośc polityczna ale skoro to Francja to śmiem twierdzić że nie był biały. :dewil
Ale nie o tym chciałem.
Pojechałem zważyć mojego kampera, bo obok mam skup złomu i kumpla. 2660 kg.
Przy okazji uraczył mnie historią z tych wakacji. Znany mi sprzedawca oleju napędowego i właściciel warsztatu (w domniemaniu bogaty) pojechał z rodziną do Francji na wakacje kamperem. Został okradziony z tego co było w szoferce.
Najpierw ktoś chodził i pukał w drzwi, więc nie spali pół nocy. Później, gdy zasnęli mocno, ktoś się włamał i ich okradł.
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2021-11-28, 14:36   

Darson napisał/a:
Został okradziony z tego co było w szoferce.
Najpierw ktoś chodził i pukał w drzwi, więc nie spali pół nocy. Później, gdy zasnęli mocno, ktoś się włamał i ich okradł.


Czyli z czego ? Z uchwytu na telefon i ladowarki samochodowej ? Nie wyobrazam sobie zostawienia wiecej w szoferce na noc.
Okazja czyni zlodzieja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-11-28, 16:04   

Zaradek napisał/a:
Darson napisał/a:
Został okradziony z tego co było w szoferce.
Najpierw ktoś chodził i pukał w drzwi, więc nie spali pół nocy. Później, gdy zasnęli mocno, ktoś się włamał i ich okradł.


Czyli z czego ? Z uchwytu na telefon i ladowarki samochodowej ? Nie wyobrazam sobie zostawienia wiecej w szoferce na noc.
Okazja czyni zlodzieja.


Nie wszyscy są tak rozważni ; wielu zasypia w łóżku zmęczonych drogą tak jak się zatrzyma .
Nie myślą ,że dokumenty ,telefony ;cenne rzeczy mogą być widoczne przez szybę i zrabowane :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***