Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bybobil Ducato L3H2 2.3
Autor Wiadomość
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-07-20, 22:36   

A napisałbyś na czym +/- polega jego "za małość"? Tzn. w jakich warunkach nie dał rady...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-07-20, 23:12   

Polskich... nad morzem bylem, 30 stopni.
Chlodzi... jakby sie dalo przy nim spac, to fajnie, ale przy wieczornym wychladzaniu, po godzinie pracy klimatyzacji, chlodniej mial... pies.
Bo chlodne powietrze jest ciezkie, a on na podlodze spi. Jakbym mial duzego kampera, machnal bym reka, bo zawsze cos... ale nie mam, butle z lpg juz wyekspediowalem pod samochód a ta klima mimo ze mniejsza niz inne, zabiera mi miejsce na buty malzonki ;)
Generalnie problem by w tym, ze po schlodzeniu i tak trzeba bylo wlaczyc maxxair'a... i on i tak napchal cieplego powietrza. Wiec za malo fral schlodzil... pewnie w umiarkowanych warunkach by schlodzil dosc, ale w takich warunkach jesze latwiej z wiatrakiem wytrzymac
R
Jak sie uda dachowa to git, jak nie to bedziemy sie wentylowac.
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Micha 
trochę już popisał

Twój sprzęt: w przyszłości...
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 5/5
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-07-20, 23:45   

Dzięki, mimo to spróbuję; "chłodzić z góry, grzać od dołu", może tu pies... pardon, pogrzebany? Zastanawiam się nad fralem dającym komfort przez nadmuch nad głowami w sypialni; w upalne noce w domu pomaga nawet zwykły wentylator...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-07-21, 07:34   

Micha napisał/a:
Zastanawiam się nad fralem dającym komfort przez nadmuch nad głowami w sypialni;

Nasza sypialnia ma wymiary ok szer 130 dł 190 wys 120 cm. i daje się oddzielić od reszty pomieszczeń zasłoną z materiału. Do górnej obudowy tylnych drzwi rurą fi 70mm doprowadzony jest z bagażnika wylot zimny z frala i trzema obrotowymi i zamykanymi dyszami chłodzi nasze lokum.
W Polsce daje radę . Nad głowami mamy turbowent i najpierw wyrzut ciepłego na zewnątrz, a póżniej fral robi robotę :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-07-22, 02:03   Oooo!

Jeden obraz - tysiac slow
Jeden film - pierdyliard obrazów :D




R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-07-28, 12:26   Patrzcie ile mi żre lodowka Dometic cr60

W zalaczniku wykres nocnej pracy z BMS w lifepo4 od swistaka. Caly czas chodzi maxxair, wiec wartosci sa ponizej zera o ten jeden amper, ale dosc wyraznie widać pracę lodówki. Zobaczciejak czesto sie włącza!!! Praktycznie 50 % czasu chlodzi... Lodowka ma spory doplyw powietrza z dolu i otwarte 10cm powyżej. Jest zaladowana do pelna, a temperatura zew srednio 25... w srodku pewnie podobnie lub cieplej.
Zamowilem lodówkę u MarcinaPK, ale on juz mnie chyba nie lubi, bo zamowienie przez facebooka zostalo bez realizacji, na szczescie ja nie chowam urazy i wczoraj wspomoglem mu fundusz odbudowy, po pozarze o ktorym nie wiedzialem.

Wracając do tamatu. Co mozna zrobic z ta którą mam? Zaizolowac? Moge to zrobic, mam po bokach ze 2,5cm przestrzeni, dol i góra też, tył ma tam jakic przeswit, ale za tym przeswitem just od groma welny. Jest tam smieszny wentylatorek na tym radiatorze, który cos dmucha, bez szalu, poza tym on raczej mieli to powietrze z tylu, nie wymieniajac za bardzo.
Kiedys Marcin opowiadal o dodatkowej wentylacji lodówek powietrzem zewnętrznym. Podobno tego juz nie robia, ale ja postanowilem takie wykonac, czesc prac mam juz za soba, wywiercilem dziure w podlodze, podrukowalem elementy obudowy nowego wiatraka. Wytargalem porządny, cichutki wentylator z markowej obudowy PC, którą musialem zmienic na większą i planuje pompowac nim powietrze spod auta, przez radiator lodowki, na tylny słupek samochodu, na gorze którego zrobię gustowny wywiew.
Cala lodowke zaizoluje szczelnie tak ze przewiew bedzie jedynie przez radiator.
Ktos robil cos takiego?

Zmobilizowała mnie przeczytana na Fejsie deklaracja ze lodowka Abem bierze 5Ah dziennie. Oczywiscie to przerobioba z zamrazarki i ja takiego wyniku nie osiagne, ale to co teraz bierze to porazka. Nie doladowywana bateria lifepo4 138Ah nie przetrwa 1.5 doby pracy lodowki dometica. WTF?
R

SmartSelect_20210728-115829_xiaoxiang.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 165,69 KB

_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2021-07-30, 13:57   

jaką masz lodówkę ?
Mogę sprawdzić ile u mnie pożera prądu w skali doby. Mam lodówkę MPM przerobioną na kompresor 12V AKLI.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-07-30, 21:05   

Dometic (waeco) cr-60
Jest slabo zaizolowana, ale nie sadzilem ze tak bardzo. Jak cos na niej Monika polozyla, to pomiędzy przedmiotem a lodówką wykropila się woda.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbynek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był: Knaus Boxstar 600
Dołączył: 22 Kwi 2017
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-07-30, 21:30   

decumanus napisał/a:
Dometic (waeco) cr-60
Jest slabo zaizolowana, ale nie sadzilem ze tak bardzo. Jak cos na niej Monika polozyla, to pomiędzy przedmiotem a lodówką wykropila się woda.
R


Miałem Dometica MDC90, grubość ścianek bocznych to tylko 2cm, drzwiczki jeszcze mniej. Też bardzo często się włączała. Teraz będę miał lodówkę domową i mam nadzieję że będzie w stanie dłużej utrzymać chłód wewnątrz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-08-04, 09:54   

dam znac jak zaizoluje.
A tymczasem 1. nie kupujcie lusterek ktore moga byc chinskie
2. musze jeszcze dokupic gruby łancuch i parkowac przy latarni
R

chinskie lusterko.jpg
1.
Plik ściągnięto 5 raz(y) 226,91 KB

kradzieze.jpg
2.
Plik ściągnięto 4 raz(y) 82,52 KB

_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-11-28, 20:59   #xiverosbed



dodam trochę komentarza wieczorkiem, jak małż zaśnie ;)
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Meyer 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Iveco Daily
Dołączył: 27 Cze 2020
Piwa: 11/6
Skąd: Mazovia
Wysłany: 2021-11-29, 00:47   

Pomysł świetny!
Borrtex :pifko
Pochwal się obrabiarką.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-11-29, 08:47   

Meyer napisał/a:

Pochwal się obrabiarką.

dzięki za dobre słowo

Znienawidzona MLT100 z dorobionym stołem, wkrętarko-wiertarka bateryjna z Juli - nie do zarżnięcia (napisałem to wiec pewnie w przyszłym tygodniu padnie :haha: ) wyrzynarka z Parksida i jakaś minifrezarka batryjna z Juli - omijać ten szmelc. Jak wybuduje sobie własny garaż z warsztatem, postawie DIY CNC na całą płytę 250x125, ale puki co przeklinam makite.
Całkiem zwyczajny zestaw rzekłbym.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-11-29, 09:28   

Obiecany komentarz.

Pomysł powstał 3 lata temu, wówczas zrobiłem inne łóżko, bo miałem tzw. strukturę kotwiczną. Zdjęcie gdzieś w czeluściach wątku.

W zeszłym roku, po zakupie foteli z OKB wykonałem pierwszą przymiarkę, marnując przy tym stary stelaż listwowy, a po tym widoczną w filmie wersje 2. działała.
Ale była tak gruba, że musiałem zrezygnować z izolacji podłogi w tym miejscu; skrzypiała, i złożona wykazywała pewną niestabilność. A... i była niska, leżałem 10cm poniżej foteli, było ciasno.
Tej wiosny zmodernizowałem ogrzewanie w kamperze, pod podestem miał się znaleźć rozdzielacz podłogówki, więc już nie mogłem dłużej czekać.
Pomierzyłem, zaprojektowałem i zbudowałem. Zrobiłem tylko jedną poprawkę do założeń projektu, więc nie jest źle.

A teraz samokrytyczna ocena.
Stelaż nie jest najlżejszy, a to dlatego że zrobiłem go z 20mm sklejki, chciałem uniknąć łączeń w drewnie, bo jak moje 4 litery siądą to może coś strzelić.
Obawy były chyba niesłuszne. Jak znajdę czas może sfrezuje środkowe listwy, będą cieńsze, to i lżejsze.
Fajnie by było to zrobić na aluminiowej ramie, jestem pewny że by się dało, ale to już model do masowej produkcji.
Łóżko rozpiera się pomiędzy sklejką pod oknem - 8mm, a uszczelką drzwi przesuwnych. Dzięki temu, że główne "nogi" robią za "tarcze" łóżko nie kiwa się na boki i nie przekręca.
Wysokość dopasowana jest do foteli OKB - ogólnie projekt jest to nich dopasowany, a ponieważ one pasują w Ducato L3 i L4 tylko w jednej pozycji (nie wiem jak wypadają wzmocnienia podłogowe w krótszych wersjach) - to wszyscy nabywcy tych foteli mogą przeszczepić to rozwiązanie bez większych modyfikacji.
Samo łóżko ma zaledwie 60cm szerokości, można spokojnie zyskać dodatkowe 5 poszerzając sam materac, ale ponieważ znajduje się ono na wysokości siedzeń foteli można swobodnie rozłożyć ręce na boki - nie ma klaustrofobii.

Co trzeba dodać.
Siłowniki które utrzymają łóżko w pozycji rozłożonej, ale jednocześnie powstrzymają je przed przechylaniem się w stronę drzwi przesuwnych. Jednym słowem utrzymają w pozycji ustalonej. Myślałem, że uda się zainstalować siłowniki które to łóżko poniosą, ale do tego trzeba by wzmocnić zawiasy, i coś pokombinowąć, bo takie siłowniki generują duże siły. Zastosowany zawias taśmowy tego nie przeniesie.

Brakujący kawałek na jakichś magnesikach.

Jakieś uszczelki, żeby tyle kurzu nie leciało - albo jak Włodo radzi - dywan.

Ostatnia uwag odnoście podstawy - u mnie ze względu na podłogówkę są to dwa kawałki sklejki, ale to się fatalnie montuje, lepiej tam zrobić jeden większy, może powycinany kawałek, albo dołożyć jakieś stężenia tak żeby te dwie listwy były wzajemnie nieprzesuwne.

No dobra - jeszcze jedna uwaga. mam bardzo grubą podłogę główną, jakby kto miał mało izolacji, może będzie musiał pokombinować coś z nogami w kierunku drzwi. Mogą być krótkie jaki że są limitowane rozmiarami górnej klapy.... ale już mam w głowie możliwą modernizacje, więc nie ma płaczu.


jedna zasadnicza wada tego łóżka - trzeba gdzieś przechowywać materac

R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-12-01, 16:31   Re: #xiverosbed

decumanus napisał/a:


dodam trochę komentarza wieczorkiem, jak małż zaśnie ;)
R


Świetny pomysł z tym łóżkiem :) Gratki za koncepcję i wykonanie! :pifko
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***