Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
bojler truma - pękniety zbiornik
Autor Wiadomość
d600 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Coral 680 SP
Dołączył: 15 Mar 2017
Piwa: 2/1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-11, 17:52   bojler truma - pękniety zbiornik

Podczas ostatnich mrozów pęknął korpus bojlera truma c3400 . Rozebrałem go i zauważyłem ,że zbiornik nie jest z nierdzewki a z aluminium . Po latach ekspuatacji farba, która jest wymalowany od środka zaczęła się łuszczyć, a aluminium korodować . Na dnie jest masa syfu . Podejrzewam, że cały ten osad zatkał zawór spustowy i woda nie spłynęła . Pisze to po to, aby naświetlić co znajduje się w starych bojlerach , a jednocześnie mam pytanie dla bardziej doświadczonych, czy będzie można pospać ten korpus i odratować bojlerek ?

untitled-144222.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 958,36 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2022-01-11, 18:18   Re: bojler truma - pękniety zbiornik

d600 napisał/a:
Podczas ostatnich mrozów pęknął korpus bojlera truma c3400 . Rozebrałem go i zauważyłem ,że zbiornik nie jest z nierdzewki a z aluminium . Po latach ekspuatacji farba, która jest wymalowany od środka zaczęła się łuszczyć, a aluminium korodować . Na dnie jest masa syfu . Podejrzewam, że cały ten osad zatkał zawór spustowy i woda nie spłynęła . Pisze to po to, aby naświetlić co znajduje się w starych bojlerach , a jednocześnie mam pytanie dla bardziej doświadczonych, czy będzie można pospać ten korpus i odratować bojlerek ?


Bez problemu jak jest z aluminium to dobry spawacz pospawa bez problemu.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2022-01-11, 19:43   

Da się to zrobić. Tylko nie byle jakaki smarkacz, a musi być dobry spawacz co robi w alu. Stop jest kiepski i nie każdy podoła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***