Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie apki polecacie?
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-11, 10:36   

w samochodzie mam jakąś nawigację, choć między Bogiem a prawdą, to jeszcze nigdy nie jechałem według nawigacji.
jest pomocna jako mapa, ale i tak zapoznawszy się z nią jadę po swojemu.

dużo chodzę, jeżdżę rowerem po lasach więc poza autem korzystam z dwóch aplikacji:

1. Bank Danych o Lasach (mBDL), bardzo fajna mapa pokazująca drogi i sieżki w lesie, ale nie działą off line, a często na odludziach jest kiesko z internetem.
na podstawie tej mapy planuję spacer, drogę.

2. maps,me mapa off line, z której korzystam w większość w lasach, działa fajnie, nie potrzebuje internetu, a co za tym idzie za granicą jest darmowa, jest dokładna, ale trochę mniej od mBDL.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2022-01-12, 16:48   

CamSam jest polecana ale jeszcze z niej nie korzystalem. W opiniach w sklepie google podobno najlepoej sprawdza sie w Niemczech i we Francji. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 4/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-12, 17:25   

Testowałem Sygnic Truck na telefonie.
Jedna chyba z fajniejszych nawigacji na telefon z możliwością wpisania parametrów pojazdu. Ma to co oczekiwałem od nawigacji przejrzysty interfejs, wyszukiwanie po punktach i adresach, nie podaje tysiąca komunikatów przed manewrem jak inne, ale podaje np. komunikaty o przejazdach kolejowych czy ostrych zakrętach.
Super jest to że pokazuje na bieżąco najbliższą stacje i parking na autostradzie w sumie jest to bardzo praktyczne.
Całkiem fajnie i przejrzyście się na niej jeździ zawsze zjechaniem w odpowiedni zjazd czy ulicę.
Oczywiście ma czasem swoje odbicia i prowadzi gdzieś bokiem lub inną drogą, ale nie wiem czy to tez nie wynika z wpisania parametrów pojazdu. Dla mnie na tą chwilę chyba najfajniejsza czy najlepsza tego nie wiem ogólnie każda ma jakieś swoje wady.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2022-05-27, 20:55   

Dział chyba odpowiedni bo o apkach.
Chodzi mi o te parkingowe ale nie do wyszukiwania miejsc a do płacenia za stanie np w miastach, w strefach płatnego parkowania.
Coś tam pobrałem, zainstalowałem, w sumie proste i działa ale... dostał ktoś mandat za taką ? Bo bilet za szybą był już przeterminowany i ci kontrolerzy mają jakies systemy do sprawdzania po tablicach auta które podajesz w aplikacji) że auto jest opłacone zdalnie ?
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-05-28, 06:33   

Piasek1 napisał/a:
Chodzi mi o te parkingowe

IKO z PKO BP.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 4/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-28, 20:02   

Wyżej polecałem sygnic truck, ale jaj już nie polecam :wyszczerzony: 2x testowałem ta nawigacja nie radzi sobie z zakazami, Jeśli ustawisz jakikolwiek profil poza autem osobowym to traktuje jak ciężarówkę i nie ważne czy zaznaczysz auto z przyczepą, kampera, czy coś innego czy wpiszesz 2t. Nie wyznacza drogi przez zakazy wjazdu ciężarowych. Potem wychodzą jakieś śmieszne trasy. Polecam sprawdzić może to u mnie tylko tak działało.

Na razie jeżdżę na Road Lords i naprawdę daję radę
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-05-28, 21:18   

Piasek1 napisał/a:
Chodzi mi o te parkingowe ale nie do wyszukiwania miejsc a do płacenia za stanie np w miastach, w strefach płatnego parkowania.


Voku napisał/a:
Wyżej polecałem sygnic truck, ale jaj już nie polecam 2x testowałem ta nawigacja nie radzi sobie z zakazami,

Raczej pytającemu chodzi apkę do płacenia :bajer
IKO z PKO BP :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2022-05-29, 08:21   

Stricte parkingową do uiszczania opłat za stanie. Syt. w której masz bilet z parkometru za szybą, na ileś godzin ale się przeciągnęło i albo biegiem do auta dopłacić (jakiś kilometr w 10 min po mieście) albo apką płacisz za dalszy postój - uruchamiasz opłatę i spokojnie robisz swoje.
Stałem tak godzinę w Sopocie, opłata niby szła z telefonu, ale za szybą w aucie nieważny bilet. Dlatego pytam bo jak znam życie, te parkingowe ciecie tylko na to czekali (w Toruniu na starówce). Dosłownie 2 min po i już miałeś kwit za wycieraczką.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 25/16
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-05-29, 22:36   

Piasek1 napisał/a:
Stricte parkingową do uiszczania opłat za stanie

MobiParking :ok
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2022-05-30, 09:28   

SkyCash - działa w różnych miastach w Polsce, oprócz tego bilety komunikacji miejskiej i możliwość płacenia za inne rzeczy z których ja osobiście nie korzystam
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 4/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-07, 18:48   

Była teraz ciekawa promocja na aplikacje na Androida TomTom Truck za 160zł/rok. Postanowiłem przetestować, ale kompletnie nie nadaje się pod kampera. Co ciekawe testowałem też wyznaczanie tras w Sygic Truck i też lipa.

TT truck - brak profilu dla kampera, można wpisać gabaryty ale traktuje nas jako cieżarówkę więc nie wiedziemy tam gdzie jest dla nich zakaz.
W Sygic Truck to samo, tam możemy wybrać profil kamper ale nic to nie zmienia, każdy profil z wpisanymi gabarytami jest traktowany jako pojazd cięzarowy i nie puszcza na zakazy dla cięzarowych.

Jedynie Road Lords sobie z tym radzi pojazd do 3.5t jest traktowany jako kamper (można też ustawić parametry)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AndyS 
doświadczony pisarz
Andrzej

Twój sprzęt: Ducato II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2011
Piwa: 9/1
Skąd: SOPOT
Wysłany: 2023-01-07, 22:17   

Voku napisał/a:
.... W Sygic Truck to samo, tam możemy wybrać profil kamper ale nic to nie zmienia, każdy profil z wpisanymi gabarytami jest traktowany jako pojazd cięzarowy i nie puszcza na zakazy dla cięzarowych.
Voku napisał/a:
Wyżej polecałem sygnic truck, ale jaj już nie polecam :wyszczerzony: 2x testowałem ta nawigacja nie radzi sobie z zakazami, Jeśli ustawisz jakikolwiek profil poza autem osobowym to traktuje jak ciężarówkę i nie ważne czy zaznaczysz auto z przyczepą, kampera, czy coś innego czy wpiszesz 2t. Nie wyznacza drogi przez zakazy wjazdu ciężarowych. Potem wychodzą jakieś śmieszne trasy. Polecam sprawdzić może to u mnie tylko tak działało.

Przecież Sygic ma w ofercie wersję dla kamperów - nazywa się Europe Camper. No chyba że jest tylko dla Apple bo używam iPada.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 4/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-07, 23:36   

AndyS napisał/a:
Voku napisał/a:
.... W Sygic Truck to samo, tam możemy wybrać profil kamper ale nic to nie zmienia, każdy profil z wpisanymi gabarytami jest traktowany jako pojazd cięzarowy i nie puszcza na zakazy dla cięzarowych.
Voku napisał/a:
Wyżej polecałem sygnic truck, ale jaj już nie polecam :wyszczerzony: 2x testowałem ta nawigacja nie radzi sobie z zakazami, Jeśli ustawisz jakikolwiek profil poza autem osobowym to traktuje jak ciężarówkę i nie ważne czy zaznaczysz auto z przyczepą, kampera, czy coś innego czy wpiszesz 2t. Nie wyznacza drogi przez zakazy wjazdu ciężarowych. Potem wychodzą jakieś śmieszne trasy. Polecam sprawdzić może to u mnie tylko tak działało.

Przecież Sygic ma w ofercie wersję dla kamperów - nazywa się Europe Camper. No chyba że jest tylko dla Apple bo używam iPada.

Nie używałem, ale może przetestuje, używałem wersji Truck. Tam również można wybrać profil kampera jednak to nie działa tak jak powinno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2023-01-09, 14:14   

Jeśli ktoś ma normalnego TomTom'a (urządzenie zewnętrzne) to jest aplikacja MyDrive w której można wybrać kamper do lub powyżej 3,5t lub samochód+przyczepa. wysyła się zaplanowaną trasę na urządzenie i do przodu. I to rozwiązanie działa
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 4/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-09, 16:19   

rjas napisał/a:
Jeśli ktoś ma normalnego TomTom'a (urządzenie zewnętrzne) to jest aplikacja MyDrive w której można wybrać kamper do lub powyżej 3,5t lub samochód+przyczepa. wysyła się zaplanowaną trasę na urządzenie i do przodu. I to rozwiązanie działa

To rozwiązanie działa też na TT na telefon. MyDrive na www działa bardzo fajnie (bo aplkacja już nie) można zaplanować trasę, praktycznie jak w Google Maps
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***