Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z nadwagą kamperów
Autor Wiadomość
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-01-15, 00:19   

Comsio napisał/a:
I się nie :haha: tylko podpowiedz czym tą biel odświeżyć :mikolaj

To może ja Ci podpowiem: jak nie ma mechanicznych uszkodzeń, to powinna pomóc mikstura: zwykły CIF z dodatkiem wybielacza ACE (3:1) - patent od handlarza aut na odświeżenie lakieru na białych autach :ok
Testowałem osobiście po zakupie mojego Rapido - działa :bigok
Żeby się nie umęczyć, dobrze mieć polerkę do lakieru, nałożyć miksturkę, odczekać jakieś 15 minut, wypolerować (jak zaschnie, spryskiwaczem spryskać wodą) i spłukać. (tylko nie stosować jakiejś kątówki, bo ma za wysokie obroty)
Można też ręcznie polerować, ale można się spocić.
Następnie:
Jak są rysy, papier ścierny 2000 na gąbce, oczywiście na mokro, później pasta polerska firmy 3M zieloną .
Na koniec (nie koniecznie) można zastosować pastę polerską 3M żółta, świeci się jak psu... nos :diabelski_usmiech
Do pasty użyć ww. polerki
:spoko


PS
Ale offtopa popełniłem, sorry :oops:
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-01-15, 01:28   

a potem unikać krzaków bo szkoda takiego nakładu pracy ;)
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-01-15, 20:17   

Dzięki Banan :pifko się ociepli, zastosuje miksturę :mikolaj
Na tylnej klapie są pajączki :( kolega lakiernik się tym zajmie.

Wracamy do tematu :roll:
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2022-01-15, 21:20   

Darku browarek się należy co by w ustach nie zaschło :pifko
O patencie słyszałem bardzoo dawno ale zawsze była to gotowa mikstura o specyficznym zapachu a że płynów tych nie używam to nie kojażyłem
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2022-01-16, 10:25   

Przelec to MEGLIO i będzie się błyszczało jak psu :ok
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2011
Piwa: 179/376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-16, 10:59   

kimtop napisał/a:
Przelec to MEGLIO i będzie się błyszczało jak psu :ok


MEGLIO występuje pod różnymi nazwami np.Fatex, Voigt, Brud PUR, chyba jeszcze inne to jedno i to samo zdaję się pod nr. 242, rozlewają to dla różnych dystrybutorow.
Megliem najlepiej nie myć na upałach i nie pryskać całego pojazdu by nie zasechł nim się zacznie szczotką, gąbką ruszać, jeśli brudu nie poruszamy, szybko spłukamy czystą wodą , robi się nieciekawie bo wrzera się z Megliem w karoserie i bardzo ciężko się to myje, wtedy tylko pasta polerska lekko ścierna.

UWAGA nie pryskamy całego samochodu :stop: etapami

:ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slavia 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Crafter I, obecnie Crafter II
Nazwa załogi: AJRA
Dołączył: 23 Lut 2017
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2022-02-05, 22:52   

Doczytałem tutaj na forum, że jest tolerancja na przeładowanie w Austrii. Ja miałem przeładowanie w 2020r niecałe 50 kg i dali mi 25eurasków. Na szczęście puścili dalej. Ale ja mam tylko 200kg wolnych. :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2022-02-15, 21:40   

Panowie czytałem że jadąc z przyczepą i mając łącznie np 4800kg łącznej wagi zestawu to nie muszę zwracać uwagi na załadowanie kampera i mogę go przeładować gdyż podczas kontroli i warzenia liczy się dmc zestawu pojazdów . Myślę że to nie jest tak bo gdzie nacisk na oś i zwyczajnie konstrukcja i bezpieczeństwo . O ile jest to fakt to na podstawie jakiego przepisu . Uprawnienia do prowadzenia zestawu posiadam a o ile moje pytanie nie jest zrozumiałe to sorki żaden ze mnie pisarz .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-15, 21:56   

Antoś napisał/a:
Panowie czytałem że jadąc z przyczepą i mając łącznie np 4800kg łącznej wagi zestawu to nie muszę zwracać uwagi na załadowanie kampera i mogę go przeładować gdyż podczas kontroli i warzenia liczy się dmc zestawu pojazdów . Myślę że to nie jest tak bo gdzie nacisk na oś i zwyczajnie konstrukcja i bezpieczeństwo . O ile jest to fakt to na podstawie jakiego przepisu . Uprawnienia do prowadzenia zestawu posiadam a o ile moje pytanie nie jest zrozumiałe to sorki żaden ze mnie pisarz .

Antosiu, nie wierz w "pisane" - zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Bo wylądujesz w malinach albo tzw. manowcach. Dyrdymały, które redaktorzy różnych portali wypisują - choćby w kwestiach motoryzacyjnych - wołają nieraz o karę chłosty dla autora, albo przynajmniej fangę między oczy :box Jakby tak było, to bym sobie uwiesił z tyłu jakąś przyczepkę o wadze taczki i mógłbym się bujać z garażem załadowanym :haha: pięcioma beczkami piwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2022-02-15, 22:25   

Sprecyzujmy może najpierw o jakim kamperze i przyczepie mówimy jakie DMC i jaka kat. posiadanych uprawnień - bez tego gadka jest o niczym

Jeśli mówimy o:
B bez kota 96 to 3,5T + max 750kg przyczepa lekka,
B z kotem 96 to inna niż lekka ale też suma DMC max 4250kg
Do tego jeszcze też istotne są O1 i O2 w DR, parametry haka, nacisk na kule oraz stosunek mas pojazdów.
A dalej masz B+E albo C+E

Tak jak Kazik napisał to co przytaczasz zakrawa na kaczkę dziennikarska jakiegoś miernego pseudoredaktorzyny - przecież pomyśl logicznie auto ma DR i w nim określone DMC i to co wlecze też ma DR a w nim DMC - DMC nie możesz przekraczać więc jaka masa wspólna ???? na jakiej podstawie ??? i nie ma znaczenia czy to będzie Ducato z małą przyczepką czy cięzarowy np. Man z dużą "teściową" - skąd to sumowanie jeśli DMC jest określone dla ciągnącego i wleczonego i dla każdego oddzielnie :confused :?: Idąc tym tokiem sumowania to mozna by przecież budę dobrze ponad tone zapiąć do Tico lub Cinquecento
Nacisk na oś to też inna para kaloszy niż DMC - owszem ten nacisk wynika z masy pojazdu ale to nie to samo bo zależny jest od ilości osi ich rozmieszczenia i rozmieszczenia ładunku

Tu masz ładnie opisane i pokazane na obrazkach: https://oskduet.pl/a/prawo-jazdy-przyczepa
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2022-02-16, 16:58   

Mam B+E a kamperka3,5 tony dmc i ta logika o której piszecie skłoniła mnie do napisania do was . Potrzebowałem potwierdzenia że to co pisano jest błędne bo nie każdy przepis jest logiczny .Dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2022-02-16, 17:47   

I spoko - fajnie że napisałeś i fajnie że pogadaliśmy i wyjaśnione.
Takich pseudo znawców publikujących bzdury nie poparte przepisami prawa to nie tylko nie należy czytać ale i należy ich tępić jak karaluchy.
Ty Antoś spoko podrązyłeś temat, wyjaśnione i już wiesz ale dziś wielu ludzi niestety wierzy w pseudofachowe portale motoryzacyjne czy fejsbuka jak w dogmat najwyższej rangi i nawet nie pomyśli o tym żeby weryfikować zamieszczane tam informacje - bo przecież jak Iksiński co ma w znajomych Ygrekińskiego napisał na fejsie albo redaktor Zetowski na portalu XYZ to przecież musi być to prawda :haha: - a później ludzie płaczą gdy mleko rozlane
To nie to żebym gloryfikował CT czy inne fora a gnoił ludzi z fejsa czy portali motoryzacyjnych bo i tam sa czasem ludzie bardzo kompetentni z wiedzą i sensowni ale niektórych kwiatków to buty dosłownie spadają i jest tam takich kwiatków mnóstwo
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-02-16, 20:15   

smok_wawelski napisał/a:
Takich pseudo znawców publikujących bzdury

Ostatnio dowiedziałem się z jednego znanego i dużego portalu, że jak odpalamy w zimie auto na kable, to KONIECZNIE musimy przestrzegać zasady, że diesla odpalamy na kable tylko od innego diesla a benzynowca tylko i wyłącznie od innego benzynowca. :chory
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-02-16, 21:07   

Kazik II napisał/a:
smok_wawelski napisał/a:
Takich pseudo znawców publikujących bzdury

Ostatnio dowiedziałem się z jednego znanego i dużego portalu, że jak odpalamy w zimie auto na kable, to KONIECZNIE musimy przestrzegać zasady, że diesla odpalamy na kable tylko od innego diesla a benzynowca tylko i wyłącznie od innego benzynowca. :chory


A hybrydę od elektrowni, a z gazem od gazowni :) :) :)
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-02-16, 21:08   

Chyba wczoraj zepsułem samochód , odpaliłem diesla od bęzyniaka :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***