Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogadajmy o rowerze jak go ładować w kamperze ?
Autor Wiadomość
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-14, 16:47   

Skwarek, Też mam dwa rowery elektryczne i myślałem o zastosowaniu takiego modułu ale w ładowarce tej na prąd zmienny do baterii wychodza cztery kabelki a w module jest tylko + i -. Ładowarka Bosch 36V. Jak to połączy ćżeby nic nie zniszczyć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-01-14, 17:42   

windsurfer napisał/a:
Skwarek, Też mam dwa rowery elektryczne i myślałem o zastosowaniu takiego modułu ale w ładowarce tej na prąd zmienny do baterii wychodza cztery kabelki a w module jest tylko + i -. Ładowarka Bosch 36V. Jak to połączy ćżeby nic nie zniszczyć?


No to trudna sprawa. Ładowarki sterowane mikroprocesorem zbierają od BMS`a baterii tymi dodatkowymi przewodami jakieś informacje o akumulatorze. Z inną ładowarką często to nie działa. Klient jest przeważnie skazany na słone ładowarki "dedykowane" :gwm
:spoko
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 433/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-14, 18:09   

windsurfer,
Rozwiązałem ten problem najprościej jak się da. Przetwornica i do niej podłączam ładowarki z rowerów. Do samych ładowarek rowerowych przetwornica nie musi być wielkiej mocy. Byle będzie do elektroniki czyli nie z tych najtańszych. Działa. W garażu mam gniazdka 230V które zasila przetwornica .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-01-14, 19:18   

LukF napisał/a:
windsurfer,
Rozwiązałem ten problem najprościej jak się da. Przetwornica i do niej podłączam ładowarki z rowerów. Do samych ładowarek rowerowych przetwornica nie musi być wielkiej mocy. Byle będzie do elektroniki czyli nie z tych najtańszych. Działa. W garażu mam gniazdka 230V które zasila przetwornica .


W takiej sytuacji to dobry pomysł, trochę większe straty energii na podwójną przemianę napięć ale taka strata jest do przyjęcia ;)
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 433/315
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-01-14, 19:25   

Skwarek napisał/a:


W takiej sytuacji to dobry pomysł, trochę większe straty energii na podwójną przemianę napięć ale taka strata jest do przyjęcia ;)


Do tego używamy oryginalnych ładowarek rowerowych które i tak już mamy. A kupując przetwornicę zawsze można ją potem przełożyć do kolejnego kampera. Przyszłościowo zmieniając rowery na inne ładowarka znowu będzie oryginalna i przetwornica ogarnie ładowanie.
Podsumowując: ta droga jest najprostsza i najtańsza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-01-14, 19:47   

Moje rowery mają ładowanie tyko + i - bez procesorowych sygnałów. W moim przypadku fabryczne ładowarki 230V ładują asekuranckim prądem 2A i trwa to dość długo. W moim wykonaniu mogę sobie ustawić prąd ładowania (przeważnie 4A) i szybko uzupełniam naładowanie, zjem obiad, chwilę odpocznę, zaraz jesteśmy gotowi na drugą długą rundę jazdy rowerem ;)
Przeważnie zwiedzam okolice przy pomocy roweru.
Akumulatory rowerowe spokojnie wytrzymują ładowanie większym prądem niż fabryczne ustawienia ładowarki.
:haha:
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-19, 23:47   

Tak też zrobiłem , przetwornica 1500/3000 troche za duza ale w planach była mikrofala.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-19, 23:49   

Podałem złąinformację tam są 3 kabelki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***