Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Garmin Camper 660LMTD
Autor Wiadomość
jolka.g 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter
Nazwa załogi: Jola & Jano
Dołączyła: 23 Sty 2019
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Gilowice (Żywiec)
Wysłany: 2022-03-31, 13:34   Garmin Camper 660LMTD

Znów ponudzę.
Mam nawigację, jak w temacie. Niestety, mimo różnych bonusów - beznadziejna. Mało tras alternatywnych i jak się uczepi swojego wariantu, to cały czas ciągnie w tę stronę. Nie potrafi się przestawić, mimo, że do celu już niedaleko. Czy ktoś z Koleżeństwa ma ten model i może sobie poradził z tym problemem? Czy po prostu potraktować to badziewie młotkiem i kupić coś innego? Tylko co?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2022-03-31, 14:30   

Ja mam do motocykla Zumo 660 i pomimo wieku działa świetnie. Tylko trzeba było poustawiać dobrze w opcjach bo też miała głupie pomysły. W samochodzie wolę ją jak TOM TOM-a.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-03-31, 17:27   Re: Garmin Camper 660LMTD

jolka.g napisał/a:
potraktować to badziewie młotkiem i kupić coś innego? Tylko co?

Weż "Sygic Truck & Caravan" lub Aigo :ok po ostatnim liftingu dosyć dobrze pracują i jestem zadowolony 8-) a testowałem już kilka. Daj komuś obeznanemu w temacie i wgra na kartę najnowszą wersje. :-P
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2022-04-01, 10:25   Re: Garmin Camper 660LMTD

yamah napisał/a:
Weż "Sygic Truck & Caravan" lub Aigo :ok po ostatnim liftingu dosyć dobrze pracują i jestem zadowolony 8-) a testowałem już kilka. Daj komuś obeznanemu w temacie i wgra na kartę najnowszą wersje. :-P


Masz jakieś doświadczenie z Sygic ? Korzystam z różnych nawigacji, ale żadna nie jest dedykowana dla kampera. Sygic ma taką opcję, ale winszuje sobie 280 PLN (3 letnia aktualizacja map) i nie wiem czy jest sens wydawać kasę czy dać sobie spokój.
I jeszcze jedno - przy opcji kupna jest napisane, że to nawigacja offline, czyli nie ma opcji online i nie pokazuje bieżącego ruchu, czy tak ?
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-01, 16:19   

Road Lords zaczął pokazywać ruch i sugerować alternatywne trasy.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-04-01, 22:42   Niskie wiadukty - coś ciekawego

A propos nawigacji dedykowanych dla kamperów, gdzie m.in. powinniśmy znaleźć opcję wysokości wiaduktów. Jak wiadomo, te dane nie zawsze bywają wiarygodne i wjeżdżając pod niski wiadukt zawsze możemy przeżywać pewien stres - czy podana wysokość rzeczywiście pozwala nam się zmieścić. Znalazłem ofertę takiego urządzonka.
https://derisys.com/pl/ogp-pilot-pomiar-wysokosci-mostu-dla-pojazdow-wykonujacych-pilotaz/Urządzenie do pomiaru wiaduktów
Jest to co prawda przeznaczone do nieco innych celów - ale z tego wynika, że takie coś jest w ogóle możliwe do zbudowania. Więc może i gdzieś ktoś spotkał się z takim ustrojstwem przeznaczonym dla mniejszych pojazdów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-02, 07:44   

Kazik II, ze zdjęć pod podanym linkiem wynika, że urządzenie nie jest duże i powinno pasować do mniejszych pojazdów.

Co do wysokości wiaduktów - jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której znak postawiony przed wiaduktem pokazuje więcej, niż wynosi faktyczna wysokość - bardziej skłaniałbym się w stronę omsknięcia palca i złych danych wprowadzonych do nawigacji. Ale przecież każda nawigacja to tylko sufler, my nadal głównie patrzymy na drogę i czytamy znaki.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-04-02, 10:34   

Monter napisał/a:
Co do wysokości wiaduktów - jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, w której znak postawiony przed wiaduktem pokazuje więcej, niż wynosi faktyczna wysokość

U mnie całkowita wysokość jest 3,17m. Jakoś nie czuję się na 100% pewny wjeżdżając pod wiadukt oznaczony 3,20 m. Wiem, że wg norm oznaczenie musi mieć margines 0,5m w górę. Ale bywają różne przykłady bałaganiarstwa. Poza tym, różnie to może być w różnych krajach i w jakimś Kosowie czy innym takim kraju dasz 100% gwarancję że tam się wszystko zgadza?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-02, 11:14   

Nie dam gwarancji, bo każdy kraj się rządzi inaczej. Teoretycznie powinno, bo też wożą gabaryty i dają radę. Pytanie jaki dają zapas.
A jakbyś dał w nawigacji zawyżoną wysokość własną, to nie prościej niż instalować takie (pewnie niezbyt tanie) urządzenie? No chyba, że znasz przykłady miejsc do których nie da się dojechać nawet lekko naokoło w ten sposób.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***