Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompka zanurzeniowa + elektrozawór = kran domowy?
Autor Wiadomość
smolek77 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Maj 2019
Skąd: Żory
Wysłany: 2022-04-03, 18:48   Pompka zanurzeniowa + elektrozawór = kran domowy?

Cześć
Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

Mam taką pompkę

https://allegro.pl/oferta/pompka-wodna-pompa-wody-do-przyczepy-12v-22l-reich-11014435957?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss_sc&ev_adgr=Czesci_samochodowe_super_cena&ev_campaign_id=14492028645&gclid=CjwKCAjwi6WSBhA-EiwA6Niok3QJd_Tq5AQzyOY41V-sfZg4jOP63bBwR_rPaGMtpnTGy4OblhwTuxoCuucQAvD_BwE

I chciałbym założyć zwykły kran domowy bez mikrosytku i teraz moje pytanie, czy taki zawór załatwi sprawę i zastąpi mikrostyk w kranie??? 🤔

https://allegro.pl/oferta/automatyczny-wylacznik-cisnieniowy-do-wody-1-bar-10656065216?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=CjwKCAjwi6WSBhA-EiwA6Niok2pXCzYuwN0R1Ma5cxGIMzwF3dVETSwDvS3MdfEnOnIP4BGLL1MYGhoCR6wQAvD_BwE

Bo myśląc logicznie to odkręcając kran ciśnienie spada poniżej 1 bar i zawór uruchamia pompkę a po zakręceniu kranu pompka dobija do 1 bar i zawór wył. pompkę.

Tylko czy mając pompkę o oznaczeniu 1.8bar przy odkręconym kranie nie będzie ciśnienia które przekroczy 1 bar??
Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-04-03, 20:02   Re: Pompka zanurzeniowa + elektrozawór = kran domowy?

smolek77 napisał/a:
...
myśląc logicznie to odkręcając kran ciśnienie spada poniżej 1 bar i zawór uruchamia pompkę a po zakręceniu kranu pompka dobija do 1 bar i zawór wył. pompkę.
...

Będzie działać, dobrze kombinujesz. Sprawdziłem w praktyce bo miałem takie rozwiązanie w przyczepie z tym że wyłącznik ciśnieniowy był regulowany gdyż pompka z wiekiem traci na wydolności i trzeba było co sezon lekko korygować ciśnienie reakcji wyłącznika.
Dla komfortu użytkowania zaraz za wyłącznikiem dołączyłbym jeszcze zbiornik wyrównawczy to nie będzie ci "skakała"ani woda z kranu ani pompka.

zb.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 26,96 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-04, 12:40   

Nie ma jak pompa... :lol:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***