Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Banan
2021-12-16, 21:34
KONIEC PRZERab. BLASZAKÓW NA KAMPERY ? +opowieści fantastów
Autor Wiadomość
zdrada 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-26, 22:58   

Cześć!
Czy udało się komuś z Was w ostatnim czasie dokonać przerejestrowania z ciężarowego na osobowy ze zmianą ilości miejsc z 3 na 4?

Moja sytuacja wygląda tak, że mam wywaloną gródź, dodany rząd foteli (wykonane przez upoważnioną firmę) i wstawioną jedynkę z przodu.

Mam zaświadczenie od ITS'u mówiące o tym, że "Pojazd spełnia wymagania $9f"

Co dalej?

Jakie wymagania trzeba spełnić żeby OSKP wystawiło zaświadczenie - co jeszcze musi być w środku a co nie może? Przykładowo mam położoną podłogę i ocieplenie styrodurem ale brak jakiejkolwiek zabudowy.

Jakich dokumentów wymaga Urząd Komunikacji?

Z góry wielkie dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszB 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Wrz 2019
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2022-04-27, 09:51   

Tak. Udało się po roku walki z wydziałem komunikacji i OSKP. Miałem Jumpera"brygadówkę" 6osobowego. Najpierw pojechałem na OSKP i powiedziałem że chcę wywalić ławkę z przodu i wstawić jedynkę oraz zlikwidować jeden fotel i zostawić 2. Powiedzieli że jak pozostawię na oryginalnych mocowaniach to nie ma problemu. Więc wywaliłem scianę grodziową, ławkę, i jeden fotel. I du.a. nikt nie chciał tego przerejestrować. A bo to bez homologacji, a fotele nie oryginalne itp. Potem w lipcu zmieniły się przepisy i wszyscy podchodzili jak do jeża. Musiałem wstawić te nowe fotele z homologacją Pimotu (NIEPOTRZEBNIE ) , załatwić papier z firmy która to przerabia, badanie z okręgowej i z tymi papierami do Wydziału Komunikacji, gdzie też trzymali godzinę i sprawdzali wszystko bo jak to ? 6 miejscowy ciężarowy na 4 miejscowy osobowy ? Niepojęte. Proste pytanie z mojej strony rozwaliło system i zarejestrowali. (pytanie - czy w takim razie mogę wywalić dwa fotele, wywalić ścianę grodziową i pozostać ciężarowym ? )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zdrada 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-27, 10:46   

Tomku - co musialeś mieć wymienione w papierze w firmy która dokonała przeróbki?
Jak ma się sprawa wnętrza które powstaje z paki? Czy musi być jakas tapicerka? Gołe ściany? Zabudowa?
Z góry dzięki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszB 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Wrz 2019
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2022-04-27, 11:08   

Ja miałem już częściowo zabudowany. Ale do przeglądu zdemontowałem co się dało. zastała tylko zabudowa foteli tył, częściowo obite ściany i sufit, reszta tylko ocieplona no i 4 luki w dachu. Z papierów - 1.Homologacja Pimot na fotele, lub TDT. 2.Zaświadczenie z firmy z odpowiednim PKD o przeprowadzonej przeróbce, 3.Przegląd z OSKP z potwierdzeniem zmian konstrukcyjnych. I tu ważny punkt. Musisz mieć aktualny wynik z ważenia samochodu z pełnym bakiem, ale z wagi którą akceptuje Twój WK. I dopilnuj żeby był dopisek na zaświadczeniu z OSKP, że samochód był ważony - bo u mnie przez brak tego wpisu, musiałem wymieniać zaświadczenie - bo niby skąd wziąłem tę wagę ?? paranoja. I z tymi papierami do wydziału komunikacji.

A cha. Nie wiem jaką masz bazę - ale jeśli to był blaszak i wstawiasz dodatkowo fotele z tyłu, to musisz mieć okna boczne. I to musi być w papierach z firmy potwierdzającą przeróbkę. Zmiana foteli, wstawienie okien, zmiana wagi.

powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zdrada 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-28, 11:58   

Tomku, a co z podłogą? Miałeś już położoną?
W zasadzie to przeczytałem cały Dziennik Ustaw i część pt. "Wyposażenie kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewożenia osób" i nie znalazłem nic co by mówiło że nie można mieć podłogi i ścian... No ale wiadomo jak to bywa...
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszB 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Wrz 2019
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2022-04-28, 13:28   

ja podłogę miałem już położoną, razem z podwyższeniem z przodu przed fotelami II rzędu.
"Formalnie" chodzi o to, że rejestrując go jako osobowy w przedziale osobowym/pasażerskim nie może być ,,gołych blach,,. ( nie dosłownie ) Czyli jak masz zwykłą płytę na podłodze i obite ściany sklejką jak w zwykłym blaszaku - to wystarczy. Jakby co to pisz na priv. podam ci numer to się zdzwonimy i pogadamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotr_B 
początkujący forumowicz

Dołączył: 26 Kwi 2022
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-04-28, 18:04   

Miałem podobny problem.W jednym kamerze chciałem zwiększyć ilość pasażerów w drugim zmniejszyć. W obu przypadkach udało się bez problemu. Jest jedna firma w okolicach Krakowa. Odstawiasz i odbierasz z dokumentami ,potem prosto do WK. Proszę pisać na priva lub na 888 589 507 podam nr tel firmy . Na pewno pomogą ,wyjaśnią.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
TomaszB 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Wrz 2019
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2022-04-29, 08:22   

Tak. Ta firma (prawdopodobnie myślimy o tej samej ) załatwiła mi wszystkie formalności, ale i tak wydział komunikacji miał swoje ,,ale,,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek2214 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: sadza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2021
Piwa: 2/2
Skąd: czluchow
Wysłany: 2022-06-09, 17:11   

Pytanie,mam dukato skrzyniaka zarejestrowany w kraju marzec 2021 rok.Chce zalozyc na niego bude od kampera jak to wyglada z rejestracja i akcyza.
_________________
Anita i Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-06-09, 19:57   

jacek2214 napisał/a:
Pytanie,mam dukato skrzyniaka zarejestrowany w kraju marzec 2021 rok.Chce zalozyc na niego bude od kampera jak to wyglada z rejestracja i akcyza.


A ile jeszcze razy będziemy odpowiadać na to samo pytanie??? Może by tak przeczytać chociaż dwie strony do tyłu bo już :bylo

Wygląda tak: płacisz akcyzę wg. wyliczenia UC. A po badaniu w OSKP rejestrujesz.

Nie dziękuj :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-08-07, 09:58   

Minął już ponad miesiąc od złowieszczej daty "01.07.2022" czyli początku pobierania haraczu za kampera "samoróbkę ."
Jak to wygląda w praktyce ? Czy ktoś już płacił? Kto wyliczał wysokość podatku i na podstawie jakich kryteriów?
Czy można się nie zgodzić z naliczoną wysokością akcyzy i odwołać od decyzji?
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamils 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2022
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2022-08-09, 09:20   

Wywal ścianę i rejestruj jako osobowy. Zapłać akcyzę i wtedy dopiero przerabiaj na campera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-08-09, 21:40   

Cytat:

Wywal ścianę i rejestruj jako osobowy.

Pytania w poście moim trochę różnią się od Twojej odpowiedzi :spoko
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamils 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2022
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2022-08-10, 04:17   

US ma tabelkę, podejrzewam taką samą co UC i wg tej tabeli cie obliczą. Ja jestem w trakcie zakupu auta to za miesiąc lub dwa ci odpowiem dokładnie. Ja buduję na doce (że skrzynią) i jakby ktoś wiedział czy można zarejestrować jako osobowy i jak to zrobić to prosiłbym o pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2022-08-10, 07:59   

SlawekEwa napisał/a:
"
Jak to wygląda w praktyce ? Czy ktoś już płacił?


...znaczy - nikt z czytających...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***