Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Smartfon jako ruter
Autor Wiadomość
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-04-30, 13:36   Smartfon jako ruter

Już drugi dzień próbuję "sparować" swój smartfon (wykorzystując go jako ruter) ze stacją multimedialną. Wydawało by się, że działam jak należy, jednak stacja, widząc smartfona nie chce połączyć się z internetem. Na ekranie pokazują się będące w pobliżu źródła wi-fi (sąsiedzi?), z symbolami kłódki. Po wpisaniu hasła swojego rutera rozpoczyna się "mielenie", ale internetu jak nie było tak nie ma. :-P

Dwa lata temu, kiedy kupiłem tę stację, wgrywałem do niej różne aplikacje z których chciałbym teraz korzystać, aktualizować je. :-/

Czekam na podpowiedź... :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-30, 19:47   

Mi działa
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-04-30, 20:24   

@ndrzej, sprawdź w ustawieniach WiFi smartfona, czy nie blokuje Ci urządzenia.
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-04-30, 21:09   

Próbuję różnych opcji ustawień, ale chodzę "po omacku" kompletnie się na tym nie znając. Domyślam się, że jest coś nie tak w ustawieniach smartfona, ale próbowaliśmy łączyć się ze smartfona wnuczka i... też bezskutecznie.

Musiałem coś gdzieś poprzestawiać, bo dwa lata temu łączyłem się z tą stacją wgrywając do niej różne aplikacje.

Spróbuję zadziałać jeszcze jutro.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2022-04-30, 21:13   

Andrzej zrób reset .Ustawienia fabryczne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-04-30, 21:35   

andi at napisał/a:
Andrzej zrób reset .Ustawienia fabryczne


Ustawienia fabryczne to ostateczność. Wcześniej popróbuję jeszcze poeksperymentować. :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2022-04-30, 21:36   

... albo poproś wnuczka, on to załatwi ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-04-30, 22:22   

Brat napisał/a:
... albo poproś wnuczka, on to załatwi ;)

:haha: :haha: :haha:
Ja bym poszedł tą drogą :wyszczerzony:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-04-30, 22:36   

Ja bym z tym resetowaniem się wstrzymał (zarówno smartfona jak i stacji), bo nie wiadomo co tam jest poustawiane i za chwilę się okaże, że coś innego przestało działać.
Trzeba działać metodycznie :spoko
Pierwsze bym się upewnił ,że sam smartfon ma dostęp do netu, który chcesz przez niego udostępniać. Chodzi mi o dostęp po GSM. Rozumiem, że jesteś na wyjeździe albo kamper stoi w miejscu gdzie nie ma dostępu do sieci i stąd ta potrzeba użycia hotspota . Jak używasz smartfona w zasięgu wifi, np. w domu to dostęp do netu masz po wifi, ale jak włączysz hotspota, to smartfon wyłącza dostęp do wifi bo robi swoje, wiec dostęp do internetu ma po GSM.
Jeśli po GSM coś nie działa to nie będzie działać również na urządzeniach zalogowanych do hotspota.
Upewnij się również co do podstawowych spraw bo to czasem nie jest takie oczywiste ;)
Przede wszystkim upewnij się, ze próbujesz łączyć się do swojej sieci a nie sąsiada , oraz ze hasło jest takie jak ustawiłeś w smartfonie.
Sprawdź również, czy czasem nie laczysz sie z siecią 5G a nie 2,4G. Stacja może nie obsługiwać 5G.
Nie wiem jakiego masz smartfona i czy obsługuje 5G, ale jeśli tak to będzie tworzył do hotspota dwie sieci , 2,4 i 5G.Hasło do obu jest to samo,ale nazwy sieci inne.
Sprawdź tez czy masz włączony komórkowy transfer danych.
Napisz również czy stacja nie chce się połączyć z siecią smartfona, czy łączy a tylko nie ma dostępu do internetu , bo to dwie różne sprawy są.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-04-30, 23:14   

Cytat:
Sprawdź również, czy czasem nie laczysz sie z siecią 5G a nie 2,4G. Stacja może nie obsługiwać 5G.
Nie wiem jakiego masz smartfona i czy obsługuje 5G, ale jeśli tak to będzie tworzył do hotspota dwie sieci , 2,4 i 5G.Hasło do obu jest to samo,ale nazwy sieci inne.


Router na smartfonie oczywiście jest włączony, ale rzeczywiście przy ustawieniu 5G na smartfonie (Samsung Galaxy A6+) stacja go nie widziała. Dopiero po przestawieniu na 2,4G zobaczyła go. Zarówno przy 5G jak i 2,4 wyświetla mi się na smartfonie ta sama nazwa sieci i hasło. Wpisanie hasła do stacji nic nie daje bo internetu jak nie było tak nie ma.

Cytat:
Napisz również czy stacja nie chce się połączyć z siecią smartfona, czy łączy a tylko nie ma dostępu do internetu


Po wpisaniu hasła wydaje się być wszystko O.K., ale przy wejściu do Googli czy YouTuba pokazuje się komunikat że jestem offline. :gwm

Podobna sytuacja była przy próbie łączenia się z innego smartfona, też z androidem.
Nota bene stacja też działa na androidzie.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 452/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-05-01, 01:20   

A sprawdziłeś , czy sam smartfon ma dostęp do internetu i jeśli ma to czy na pewno jest to dostęp przez GSM ?
Jeśli tak, to spróbuj zamiast stacji podłączyć do routera jakiś inny telefon , tableta, albo laptopa i sprawdź , czy też nie widzi internetu. Jeśli inne urządzenia też nie będą miały dostępu , to problem jest po stronie smartfona, jeśli będą miały , wtedy szukać trzeba w stacji.

Sprawdź jeszcze czy nie masz włączonej obsługi standardu WiFi 6 (Konfiguracja Routera Wifi / Zaawansowane/ Obsługa standardu Wifi 6 ), bo stacja może tego nie obsługiwać.

Sprawdź również czy wyłączona jest funkcja "Zabezpieczone ramki zarządzania" (albo coś podobnie brzmiącego , też w zakładce Zaawansowane , konfiguracji routera)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-01, 12:14   

joko, dzięki za podpowiedzi, przede wszystkim zaś mobilizację do działania w ustawieniach zaawansowanych - zarówno smartfona jak i stacji.

"Po długich i ciężkich cierpieniach" :szeroki_usmiech uruchamiając lub kasując niektóre funkcje o których nie mam pojęcia smartfon jako ruter zadziałał !!!


Teraz bez problemu mogę zaktualizować wszystkie potrzebne w podróży aplikacje - od nawigacji poczynając na P4N kończąc!

Dla joko zasłużone :piwo:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***