Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Działa tylko Astra na Hot birda nie przełącza
Autor Wiadomość
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-05-02, 23:38   

rigg, i jak twoja antena? działa czy to jeszcze nie to?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-05-03, 06:27   

Coś działa, znajduje ileśset kanałów, a potem wyświetla tylko kilkanaście zakodowanych.... HBO, cinemax itp, oczywiście bez możliwości oglądania. Jeden muzyczny tylko działa Musicbox. Zachowuje się tak jakby tylko niektóre kanały z oferty canal+ zapamiętywał. Wyjąłem moduł ci, zresetowałem tv, ale to nie pomogło. Pokazał sie też komunikat, że aby moduł ruszył to mam na tvp1 ustawić i czekać, tyle że tvp1 nie było na liście kanałów Może muszę tego softa, którego podrzuciłeś wgrać do decodera bez modułu w tv.... Nie wiem czy jedno ma z drugim coś wspólnego... Po majówce będzie trochę luzu to powalczę. Na pewno teraz Hotbird mam zaprogramowane jako dwie ulubione satelity :spoko
Chciałbym tutaj okazać swoją wdzięczność dla kolegi Michała mischka, zadzwonił, załatwił instrukcje, soft itp. Musiałem ściągnąć aplikacje na laptopa i wprowadzić zmiany dwóch ulubionych satelit w dekoderze.
Dzięki Michał!! :kwiatki:
:kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-05-06, 20:31   

Coś ruszyło.... grzebałem w tym gównianym TV, ściągnąłem instrukcje po Holendersku, Niemiecku.... google translator fajnie całe PDFy tłumaczy, więc wziąłem się za czytanie...
Generalnie akcja była opisana do ustawień DVBT, ale pogrzebałem w ustawieniach sat i mam kanały Hotbird.
Podczas automatycznego wyszukiwania oprócz opcji normal lub fast była opcja Joyne Scan. Przytrzymałem kursor 20 sekund w prawo i do typu skanowania Joyne Scan doszły Auto, Preset, i Blind Scan i to właśnie ten ostatni wrzucił kanały z Hotbirda do TV. Podłączyłem modem CI, ale nie chce się odpalić. Karta aktywna, ale na pierwsze uruchomienie podłącze ją do domowego zestawu. Mam nadzieje, że moje kłopoty się skończyły. Wniosek mam taki, że jak w większości sprzętów im bardzie rozbudowane menu, wgrywane softy, listy, programy itp tym więcej problemów...
Jeszcze raz dzięki Michał!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-05-07, 08:44   

nie ma za co, polecam się na przyszłość :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***