Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2013-02-12, 18:52
Ubezpieczenie kampera
Autor Wiadomość
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-04-19, 22:25   

CAPOMAN napisał/a:


Ponoć poprzez Mubi w ogóle nie można ubezpieczyć kamperów i w sumie wychodzi na to, że tylko kilka- kilkanaście agencji jest w stanie ubezpieczyć.

Oczywiście zamiast dotychczasowej składki oscylującej w granicach 400-500 zł, którą płaciłem - wskoczyło do 700-900- tylko dlatego, że to "specjalny kempingowy" :szeroki_usmiech

Znakiem tego- przez te ostatnich 7 lat ubezpieczałem zwykłe Ducato...

Tak czy inaczej- ma ktoś kontakt do kogoś ogarniętego w temacie?


No niestety ale porównywarki nie oferują ubezpieczeń jak ma się w dowodzie specjalny kempingowy. Jeśli chcesz samo OC to mam kogoś kto już ubezpieczył trzy kampery i ma bardzo tanio.

Daje mu się pełnomocnictwo do negocjowania i załatwia rabaty. Płaci się mu jak zdecydujesz się na polisę. Jak chcesz kontakt to napisz, podeślę.

Ja szukałem kogoś takiego bo przechodziłem gehennę przy ubezpieczaniu OC,AC, ASS i NNW kampera - po prostu miałem doliczanie za najem zarobkowy i jeszcze u mnie był wątek, że moje zniżki się nie liczą bo ubezpieczyciel bierze historie z numeru REGON a nie PESEL.
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-04-23, 22:37   

Robert-4 napisał/a:
Napisz do naszego forumowego kolegi Marka kontakt@rabatoc.pl


Dziękuję - strzał w 10 :wyszczerzony: :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-04-25, 21:36   

CAPOMAN napisał/a:
Robert-4 napisał/a:
Napisz do naszego forumowego kolegi Marka kontakt@rabatoc.pl


Dziękuję - strzał w 10 :wyszczerzony: :spoko


ubezpieczony? Taniej - drożej wyszło niż rok temu?
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Woj-tek 
zaawansowany


Twój sprzęt: wilk, Iveco Daily, Jumper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Piwa: 5/45
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2022-04-25, 22:05   

Czy da się ubezpieczyć kampera od samej kradzieży na kilka miesięcy?
Ktoś może wie?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-04-25, 23:05   

Woj-tek napisał/a:
Czy da się ubezpieczyć kampera od samej kradzieży na kilka miesięcy?
Ktoś może wie?


Są firmy, w których możesz ubezpieczyć samą kradzież (często nazywane mini casco), ale nie wszyscy chcą kampery pojazdy specjalne. Pytaj u narodowego ubezpieczyciela.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-20, 23:08   

Czy ktoś z Was badał temat tych ubezpieczeń o których pisał Polski Caravaning?
Cytat:

Pakiet bezpieczeństwa dla caravaningu. Ubezpieczenia dla wypożyczalni i użytkowników pojazdów kempingowych....Gama ubezpieczeń komunikacyjnych firm ubezpieczeniowych jest szeroka, ale nie zawsze odpowiednio wyspecjalizowana. Dominują ogólne warunki skonstruowane dla potrzeb użytkowników pojazdów. Jednak można inaczej, o czym przekonuje nas kancelaria „Merydian” Brokerski Dom Ubezpieczeniowy S.A., wychodząc z ofertą dedykowanego programu ubezpieczeń kamperów i przyczep kempingowych na sezon 2022.


Cytat:
Wspólnie z „Polskim Caravaningiem” opracowany został program ubezpieczeń komunikacyjnych dla wypożyczalni i indywidualnych posiadaczy pojazdów kempingowych. Oferta zasadniczego ubezpieczenia posiadaczy kampera i przyczepy zawiera: OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, autocasco z gwarantowaną sumą ubezpieczenia, pokrycie kosztów wynajmu auta zastępczego po szkodzie (możliwość kontynuowania urlopu/wypoczynku), następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów oraz assistance, czyli pomoc w drodze z holowaniem do 1200 kilometrów na terenie Europy i bez limitu km na terenie Polski. Atutem jest opcja ochrony prawnej, a także dodatkowe ubezpieczenie szyb „Auto szyby”. Cechy wyróżniające pakiet to bardzo szeroki zakres ochrony i niska cena. W przypadku ubezpieczenia kampera o wartości 250 tys. zł cena pakietu OC+AC+NNW rozpoczyna się od 5275 zł, a dla kampera o wartości 350 tys. zł odpowiednio od 6675 zł. Dla przyczepy kempingowej o wartości 100 tys. zł cena takiego samego ubezpieczenia rozpoczyna się od 2650 zł. Możliwy jest też opcjonalny dobór poszczególnych, wymienionych ubezpieczeń. Samo obowiązkowe ubezpieczenie OC kosztuje już od 900 zł dla kampera i od 250 zł dla przyczepy kempingowej


Cytat:
Zabezpiecz kaucję

Jako ciekawa opcja jawi się opcjonalne ubezpieczenie kaucji – od uszkodzeń wewnątrz pojazdu dla osób wynajmujących kampera lub przyczepę. Oznacza to koniec zmartwień o kaucji w wysokości 5000 zł pozostawionej w wypożyczalni, w przypadku roszczeń udostępniającego pojazd co do jego stanu. Koszt takiego ubezpieczenia na 7 dni zaczyna się od 199 zł w zależności od poziomu udziału własnego. Listę dodatków do pakietu zamyka ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. W przypadku szkód komunikacyjnych z polis zawartych za pośrednictwem kancelarii „Merydian” ubezpieczonym oferowany jest dodatkowy bezpłatny serwis – pomoc w bieżącym prowadzeniu spraw szkodowych. To bardzo przydatna alternatywa w razie problematycznych sytuacji likwidacji szkód.


Pytam bo nie długo kończy mi się polisa a to wygląda dość rewolucyjnie. Jakby ktoś badał i ma rozeznanie to będę wdzięczny za info.
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-05-20, 23:13   

to są stawki dla Kowalskiego,
wypożyczalnia x3
bez assistans, bez auta zastępczego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-21, 09:58   

papamila napisał/a:
to są stawki dla Kowalskiego,
wypożyczalnia x3
bez assistans, bez auta zastępczego.


Badałeś u nich temat? Stąd ta wiedza? :chytry
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-05-21, 19:36   

Cytat:
Badałeś u nich temat? Stąd ta wiedza?

prowadziłem wypożyczalnię przez 13 lat :-P
i m/innymi z powodu rosnących lawinowo paskarskich stawek. wyjątków młodocianych i kilkudziesięciu innych wykluczeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-24, 08:56   

papamila napisał/a:
Cytat:
Badałeś u nich temat? Stąd ta wiedza?

prowadziłem wypożyczalnię przez 13 lat :-P
i m/innymi z powodu rosnących lawinowo paskarskich stawek. wyjątków młodocianych i kilkudziesięciu innych wykluczeń.


Ok to współczuje 13 lat :shock:

Szukam kogoś kto zbadał ten temat i wie na ile warto w ogóle w to wchodzić, jak z realizacją polisy. Strona ich www - straszy :kawka:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-05-24, 14:54   

maciejstraus napisał/a:
papamila napisał/a:
Cytat:
Badałeś u nich temat? Stąd ta wiedza?

prowadziłem wypożyczalnię przez 13 lat
i m/innymi z powodu rosnących lawinowo paskarskich stawek. wyjątków młodocianych i kilkudziesięciu innych wykluczeń.


Ok to współczuje 13 lat


ależ nie, nie trzeba współczuć, to był wspaniały czas te 13 lat, wspaniali ludzie,
99,9 % przyjemnych doświadczeń, robiłem co lubię,
spotykałem wielu ludzi nadających na tych samych falach, owszem, również zarabiałem
tyle że perspektywa się zmieniła

jak masz sukces, coś się upowszechnia to jest coraz więcej chętnych do zjedzenia tego tortu,
i nie mam na myśli konkurencji, bo to zdrowe.
Mam na myśli niczym niesprowokowany wzrost kosztów,
składek ubezpieczeniowych-np, (na przestrzeni tych lat to z niecałych 4000 do 19000 za auto AC/rocznie- chore prawda (220zł dziennie)
dziwne wyjątki, rozumiem kierowca młodociany (dopłata ok 30%) ale na przestrzeni tych 10 lat definicja młodocianego zmieniła się z 21 do 39 lat!!!!
Zmieniły się mocno na niekorzyść przepisy skarbowe, podwyżki,odliczenia, koszty itp,
w końcu w przypadku szkody, wszak mogą się zdarzyć to wojna z TU pewna,
przy zbitym lusterku zapłacą i zabiorą zniżki przy poważniejszym.......zrobią wiele i długo by nie zapłacić.
Na deser wymyślono coś takiego jak "przewłaszczenie" to znaczy kłopot gdy najemca okaże się złodziejem i auta nie odda-to nie kradzież, sam mu dałeś więc czekaj aż odda.
Nie chcesz czekać to się ubezpiecz- 3 lata temu to było jakieś 7 tys/miesiąc

nie wiem jak teraz (myśmy zakończyli tą przygodę 2 lata temu) ale mediana najmu w ostatnich latach
to było ok 65 dni/auto

nie wspominałem o kosztach serwisu podwozia bo to takie same koszty jak w dostawczaku tyle że przebiegi nieco większe,
przy sprawach kampingowych wygląda to zgoła inaczej- trwa i grubo kosztuje

maciejstraus napisał/a:
i wie na ile warto w ogóle w to wchodzić

to teraz możesz sobie trochę policzyć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-24, 16:58   

papamila napisał/a:


ależ nie, nie trzeba współczuć, to był wspaniały czas te 13 lat, wspaniali ludzie,
99,9 % przyjemnych doświadczeń, robiłem co lubię,
spotykałem wielu ludzi nadających na tych samych falach, owszem, również zarabiałem
tyle że perspektywa się zmieniła


Potwierdzam, osobiście doświadczam tej perspektywy na własnej skórze :?

papamila napisał/a:

jak masz sukces, coś się upowszechnia to jest coraz więcej chętnych do zjedzenia tego tortu,
i nie mam na myśli konkurencji, bo to zdrowe.
Mam na myśli niczym niesprowokowany wzrost kosztów,
składek ubezpieczeniowych-np, (na przestrzeni tych lat to z niecałych 4000 do 19000 za auto AC/rocznie- chore prawda (220zł dziennie)
dziwne wyjątki, rozumiem kierowca młodociany (dopłata ok 30%) ale na przestrzeni tych 10 lat definicja młodocianego zmieniła się z 21 do 39 lat!!!!


W zakresie zmian i problemów z ubezpieczeniami to sam pamiętam jak ponad dwa lata temu robiłem grube rozeznanie na rynku w zakresie ubezpieczeń kampera, w opcji prywatnej, w opcji na wynajem, z ASS i GAP. Co ciekawe nie znalazłem normalne artykułu na ten temat tylko porównywarki ofert, linki sponsorowana. Pierwszy rok mocno przepłaciłem za ubezpieczenie kampera i w drugim roku udało mi się zmienić ten stan. Finalnie spisałem swoje doświadczenia i wszystkie wnioski związane z ubezpieczeniem kampera:
Od czego zależy kwota ubezpieczenia kampera?

papamila napisał/a:

Zmieniły się mocno na niekorzyść przepisy skarbowe, podwyżki,odliczenia, koszty itp,
w końcu w przypadku szkody, wszak mogą się zdarzyć to wojna z TU pewna,
przy zbitym lusterku zapłacą i zabiorą zniżki przy poważniejszym.......zrobią wiele i długo by nie zapłacić.
Na deser wymyślono coś takiego jak "przewłaszczenie" to znaczy kłopot gdy najemca okaże się złodziejem i auta nie odda-to nie kradzież, sam mu dałeś więc czekaj aż odda.
Nie chcesz czekać to się ubezpiecz- 3 lata temu to było jakieś 7 tys/miesiąc

nie wiem jak teraz (myśmy zakończyli tą przygodę 2 lata temu) ale mediana najmu w ostatnich latach
to było ok 65 dni/auto

nie wspominałem o kosztach serwisu podwozia bo to takie same koszty jak w dostawczaku tyle że przebiegi nieco większe, przy sprawach kampingowych wygląda to zgoła inaczej- trwa i grubo kosztuje


Widzę, że chodź nie mam 13 lat doświadczeń to mam częściowo podobne doświadczenia i mogę się tylko pod tym podpisać. Dlatego też zapytałem czy ktoś badał ten artykuł i link bo myślałem, że to jakaś dobra szansa na obniżenie wartości polisy ubezpieczeniowej kampera. Jednak nauczony doświadczeniem, że polisa dobra to taka z której można też dostać ubezpieczenie i zwrot kosztów a nie tylko tanio ubezpieczyć :mrgreen:



papamila napisał/a:
to teraz możesz sobie trochę policzyć

Ja to policzyłem i z jednym kamperem, bez bazy serwisowej i samochodów zastępczych nie ma po co. Chyba, że ktoś lubi dodatkowe atrakcje i brak wolnych weekendów.

Dzięki za ten głos, bo czasem mam wrażenie, że tylko ja mam złe doświadczenia i szukam dziury w całym. Jednak to nie tylko ja wolę być ubezpieczonym i mieć to sprawdzone przed zdarzeniem.
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-05-24, 20:28   

papamila,

Cenne spostrzeżenia. Dzięki, że się nimi dzielisz :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-24, 20:47   

papamila napisał/a:

w końcu w przypadku szkody, wszak mogą się zdarzyć to wojna z TU pewna,
przy zbitym lusterku zapłacą i zabiorą zniżki przy poważniejszym.......zrobią wiele i długo by nie zapłacić.


Albo rzuci śmieszny ochłap i nawet prawnicy sobie z tym nie mogą poradzić... :(
Chociaż dla mnie powinno być to ścigane z urzędu bo to jest kradzież w biały dzień...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pawko13 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: CI Horon 95XT
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2012
Piwa: 2/2
Skąd: Opole
Wysłany: 2022-05-31, 17:42   Oferta PZU

Ponieważ dzisiaj dostałem taka propozycję na swoje auto, a wygląda ciekawie to przekazuje dalej :

dla zainteresowanych ubezpieczeniem kampera proponuje zainteresować się nową ofertą PZU (od 1.04.2022) . Program dostępny jest u wybranych dealerów nowych samochodów ( nie tylko kamperów).

w skrócie "Program Kampery :
Zakres ubezpieczenia pakietu PZU Auto, ubezpieczenie:
1. OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
2. PZU Auto AC
3. PZU Auto NNW
4. PZU Pomoc w Drodze (assistance)
5. PZU Auto Ochrona Prawna
6. PZU Auto Szyba

a) PZU Auto OC + Zielona Karta

Przyczepa kampingowa 250 zł
Kempingowy 900 zł

b) PZU Auto AC
Rodzaj pojazdu Składka PLN / stawka %
Przyczepa kampingowa 0,80%
Kempingowy DO 99 999,99zł 2,99%
Kempingowy 100 000,00zł - 149 999,99zł 2,10%
Kempingowy 150 000,00zł - 249 999,99zł 1,60%
Kempingowy 250 000,00zł - 349 999,99zł 1,45%
Kempingowy 349 999,99zł – 999 999,999zł 1,35%
Kempingowy pow. 999 999,999zł 1,20%

dodatkowo szyby, ochrona prawna, pomoc w drodze etc . Podobno można również wynajem zarobkowy.

Zainteresowani powinni się skontaktować z najbliższym dealerem nowych samochodów posiadającym umowę o pakiety dealerskie z PZU ( praktycznie każdy) w celu przeliczenia składki i uzyskaniu szczegółowych informacji. Zainteresowanym z Opola służę pomocą.

To nie jest reklama, nie kocham PZU, ale.. to wygląda naprawdę na ciekawą propozycję na naszym rynku .Jak dostanę swoje wyliczenie to udostępnię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***