Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Węgry - ograniczenia paliw
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 184/395
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-18, 20:26   

MiGa napisał/a:
Wczoraj płaciłem 480 forint za diesel


Dobra cena 5,80zł
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-05-19, 13:19   

MiGa napisał/a:
Wczoraj płaciłem 480 forint za diesel

Gdzie jesteście ? My ruszamy po 1 czerwca, ja od 31 maja już wolny człowiek. :spoko
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-19, 19:34   

Teraz poznasz życia smak !
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-05-19, 22:40   

Jadąc końcem kwietnia przez węgry do Grecji tankowałem na Węgrzech.Jak tylko wjechałem na stacje to zaraz wybiegał pracownik i informował mnie że diesla po 480 nie ma jak chcę to mogę zatankować po 720 f. w tym dniu na odcinku około 100km odwiedziłem 3 stacje i za kazdym razem tak samo i wkońcu zatankowałem po 720. Jeden napotkany nasz rodak powiedział mi że po 480 tankują tylko do osobówek.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MiGa 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mobilvetta K-Yacht TEKNO LINE 89
Dołączył: 24 Paź 2007
Piwa: 2/3
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-05-19, 22:50   

JaWa napisał/a:
MiGa napisał/a:
Wczoraj płaciłem 480 forint za diesel

Gdzie jesteście ? My ruszamy po 1 czerwca, ja od 31 maja już wolny człowiek. :spoko

Byliśmy do środy w Karcagu. Niestety musieliśmy wcześniej wrócić do Polski.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MiGa 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Mobilvetta K-Yacht TEKNO LINE 89
Dołączył: 24 Paź 2007
Piwa: 2/3
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-05-19, 23:06   

Edward napisał/a:
Jadąc końcem kwietnia przez węgry do Grecji tankowałem na Węgrzech.Jak tylko wjechałem na stacje to zaraz wybiegał pracownik i informował mnie że diesla po 480 nie ma jak chcę to mogę zatankować po 720 f. w tym dniu na odcinku około 100km odwiedziłem 3 stacje i za kazdym razem tak samo i wkońcu zatankowałem po 720. Jeden napotkany nasz rodak powiedział mi że po 480 tankują tylko do osobówek.

Na niektórych stacjach była informacja na dystrybutorze , że cena 480 f. Obowiązuje dla pojazdów spoza Węgier / nawet napisano z których krajów/ o DMC do 3,5 t
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-05-20, 14:16   

kubryk1 napisał/a:
Teraz poznasz życia smak !

:bigok :bigok :spoko :spoko
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2022-05-20, 17:55   

Pod koniec kwietnia,wracając z Bogacs,tankowałem gdzieś pod Miskolcem po 480.Wlałem coś ok 70l.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2022-05-21, 11:21   

witam Tankowalem 17 maja ,po 480 ft ale tylko mozna bylo za 10000 ft,podjechalem 3 razy i juz

pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-05-21, 21:11   

Dzisiaj jechałem przez Węgry od strony Słowenii . Wczoraj byłem na Terme3000 koło Murskiej Soboty i wieczorem poczytałem co tu piszecie o cenach paliwa . Mając zasięgu około 250km zdecydowałem , że nie tankuje na Słowenii , gdzie cena około 1,5-1,6EUR , tylko zrobię to na Węgrzech. Granicę przekroczyłem przez takie podrzędne przejście w Magyarszombatfa i od razu na pierwszej stacyjce orban podniósł mi ciśnienie :szeroki_usmiech
Pistolety dystrybutorów poprzyklejane lepcem i kartki informujące o braku paliwa (95 i D).
Z gościem na stacji nie dogadasz się w żadnym normalnym języku , tylko "nincs dízel, nincs dízel". Kolejne stacja podobnie i kolejna również. Zasięg spadł do 150km i poważnie zacząłem rozważać powrót na Słowenię .
Na czwartej stacji podjechałem i dystrybutory w jednym rzędzie również oklejone , ale przy jednym stał samochód i facet tankował . Zajechałem , wisi kartka i pisze , że 25 litrów można zatankować . Wszedłem do kasy , pytam po angielsku czy jest Diesel , jaka cena i czy mogę zapłacić kartą, bo nie śmierdzę forintem . Kobity patrzą jak na kosmitę . Wróciłem się po translatora i ostatecznie udało mi się uzyskać informację, że Diesel jeszcze jest, cena 479,99 forinta (konkurencyjna , bo pisaliście, że 480 ;) ) i mogę sobie wlać całe 25 litrów i zapłacić kartą. Zapytałem więc czy jak zatankuję , zapłacę i zrobię sobie rundkę wokół wysepki z dystrybutorami , to czy drugie , a potem trzecie 25 litrów też dostanę . Panie ponownie popatrzyły jak na kosmitę pomimo tego, że translator chyba działał dobrze ....... widać Panie chyba nigdy w Polsce nie były :ok
Zatankowałem więc 25 litrów (dystrybutor nie dał ani kropli więcej) , zasięg wzrósł ponad 500km, czyli do Bratysławy starczy . Pojechałem dalej z założeniem , że na następnej stacji sobie dotankuję jakby co. Niestety byłem już koło Szamba i za chwilę wjechałem na M86, a tam jak wiadomo stacji nie uraczysz . Stacje było pewnie dużo, ale trzeba by zjechać z autostrady . Ostatecznie stację bezpośrednio przy autostradzie trafiłem dopiero na M1 tuż przed zjazdem na Rajkę , czyli praktycznie przed samą granicą ze Słowacją .
Tam ruch jak u nas za starych dobrych czasów , jak dowieźli paliwo . Do każdego dystrybutora po kilka samochodów w kolejce. Szło sprawnie i finalnie zatankowałem pod korek i zapłaciłem po 480 forintów /l .
Z dzisiejszego mojego doświadczenia wniosek taki , że paliwo na Węgrzech generalnie jest , cena 480 forintów jest obowiązująca dla wszystkich, nie tylko dla Węgrów i nie ma limitów ..... ale dotyczy to chyba tylko głównych ciągów komunikacyjnych i większych miast . Na zadupiu paliwa brak, albo są limity w tankowaniu.
Jak ktoś planuje dojazd np. na termy znajdujące się gdzieś na uboczu to bezpieczniej jest mieć w baku przynajmniej tyle paliwa ile potrzeba na dojazd i powrót poza granicę Węgier.
Jak się trafi stacja z paliwem i bez limitów to lać ile wlezie :spoko

Słowacja aktualnie w okolicach 1.8EUR, Słowenia 1,6EUR, Chorwacja 13,5kuny
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Misio
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2022-05-23, 17:59   

Dlatego ja będąc na powrocie i mając wiedzę jaką doświadczylem w drugą stronę zatankowałem w Chorwacji do pełna i spoko starczy do domu. Wczoraj po 13.02.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-24, 20:17   

właśnie Orban ogłosił stan wyjątkowy na Węgrzech.

jeszcze nie doczytałem (jeszcze nie podano) z czym to się wiąże dla turystów.

na razie jest tylko to:
"Rząd potrzebuje pola manewru, by móc szybko reagować na pojawiające się wyzwania"
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-26, 14:45   

Przedwczoraj tankowałem w północno-zachodnich Węgrzech. W sumie do baku i kanistra weszło 65 litrów po 479,9 forinta. Na dystrybutorze widniała informacja, że max można zatankować 100 litrów disla. W najbliższą niedzielę, po wyjeździe z termali w Mesteri, paliwa powinno mi wystarczyć na dojazd na południa Istrii. :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
elaola 
zaawansowany


Twój sprzęt: przyczepa
Dołączyła: 23 Sty 2007
Piwa: 2/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-26, 18:52   

Drożeje tankowanie aut niezarejestrowanych na Węgrzech.
Do tej pory auta osobowe do 3,5T można było tankować płacąc za paliwo w/g ustalonej urzędowo ceny max. 480 Ft/l.
Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że:
Nie ma możliwości zatankowania aut na stacjach benzynowych z obcymi tablicami rejestracyjnymi, płacąc za paliwo po urzędowo obniżonej cenie. Tylko samochody z węgierskimi tablicami rejestracyjnymi mogą tankować paliwo po obniżonej cenie. Cudzoziemcy pragnący zatankować swoje pojazdy zarejestrowane poza granicami Węgier mogą też tankować, ale za paliwo zapłacą po cenach rynkowych tankowanego paliwa.
Dzisiejsze ceny paliw, stacja MOL:
benzyna E10 / olej napędowy B10 > 479,90 Ft /l
- ceny rynkowe:
benzyna E10 > 661 Ft/l
olej napędowy > 679 Ft/l
_________________
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-05-26, 22:58   

No to na Węgrzech komuna wraca. Liczę na to, że zaraz pojawią się przy bocznych drogach miejscowi z kanistrami z ON dla "zagranicznych" np. po...570 Ft. Ale wtedy Orban wprowadzi dla miejscowych kartki a dla zagranicznych paliwo za....dolary. Starszemu pokoleniu łezka się w oku zakręci - wróciły stare czasy :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***