Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja
Autor Wiadomość
Rada Sarka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 1993r. 2,5D
Nazwa załogi: Radka Marek, Miladka, Rozarka, Matysek, Sara
Dołączyła: 01 Lis 2021
Piwa: 8/1
Skąd: Liberec, Czechy
  Wysłany: 2022-03-13, 11:09   

Dzień dobry,

Nie pisaliśmy nic przez dłuższy czas... Nadszedł już kres naszego pobytu dnia 23.02 tego roku.
Pochłonęło nas życie w Turcji co przy 3 dzieci ciężko się było zabrać za pisanie. Cóż można po krótce podsumować że Turcja wywarła na nas bardzo dobre wrażenie i w dalszym ciągu bardzo tęsknimy za tym krajem.

Na drodze jak to na drodze spotkaliśmy przez ten czas wielu ludzi i to w tym wszystkim jest najwspanialsze, wcale nie krajobrazy.
Z niektórymi zawiązały się nici przyjaźni i mamy nadzieję że się jeszcze gdzieś na trasie spotkamy.

Co do kraju to zwiedziliśmy go tylko jakieś małej części i mamy potężny nie dosyt :(
Mamy nadzieje na szybki powrót, niektórzy z naszych znajomych poszły o krok dalej i załatwili sobie wizy i zostali tam na dalsze zwiedzanie :ok

Tak czy inaczej był to piękny czas dla nas i wspaniała przygoda.

Aktualnie jesteśmy w Albanii w miejscowości Vlora. W drodze do Vlory niestety dopadły nas awaria skrzyni w górach pod sama górą Cike. Było groźna, ale już na szczęście zażegna. Asekuracja wykupiona w Czechach jednak się opłaca, już drugi raz nas ratowała :idea
Marka tymczasem już pod sam wyjazd z Turcji podłapała jakaś awaria z dyskopatią albo z czymś podobnym i na razie to diagnozujemy z lekarzami w szpitalu.

Także na chwile obecną utknęliśmy i staramy się odpocząć, również w wynajętym 100m2 apartamencie :) Korzystamy z internetu, pralki, piekarnika - takich luksusów w kamperze nie ma niestety :lol: Ale niedługo wracamy do naszego złomka, którego chociaż ogarniemy i damy mu odpocząć od nas.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i do następnego razu, tym razem z Albanii :ok

Zapraszamy na naszego Facebooka : https://www.facebook.com/...104845995324396

oraz na Instagram: https://www.instagram.com/camperiano_family/

IMG_20211124_134549.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 661,3 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Outlaw 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Cze 2019
Piwa: 1/1
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2022-05-19, 17:25   

andrzej627 napisał/a:
valdes napisał/a:
planujemy wyjazd, przez Stambuł, dalej w kierunku Ankary, potem Kapadocja i w dół do Mersin, powrót wybrzeżem do Stambułu

Też tak jechałem w kwietniu 2019. Na campingu w Kapadocji leżał śnieg. Myślę, że lepiej wiosną zrobić pętlę w odwrotnym kierunku, jechać najpierw tam, gdzie jest cieplej. Zmieniłem kierunek na przeciwny do ruchu wskazówek zegara w moim planie 2022. :spoko


Ile km ma ta pętelka w samej Turcji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 330/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2022-05-21, 09:28   

W moim planie pętla w Turcji liczy 4250 km. Oczywiście można ją skrócić, nie jeżdżąc na boki tylko trzymając się głównego kierunku. Można też ją wydłużyć jadąc wybrzeżem Morza Czarnego od Samsun na wschód. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-05-21, 20:02   

andrzej627 napisał/a:
Oczywiście można ją skrócić, nie jeżdżąc na boki tylko trzymając się głównego kierunku.

Andrzej tak się nie da :bigok tyle tu pięknych miejsc,plaż,turczynek :hide: :bajer aż żal omijać co nie które miejsca :roll:
Właśnie deptamy po Tureckiej ziemi i..już zostawiam punkty na przyszły rok :bigok

GOPR0062.JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 1,58 MB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-05-22, 10:13   

Dałam na fejsa fotę materiałów książkowych na Turcję,czy uda się we wspomnieniach przypominam sobie z przed około 30 lat.Agia Sofia jak we mgle ale teraz zwiedzanie inaczej bo jest czynnym meczetem.No i most Galata nie jest drewniany,czy coś poznam?? Zobaczymy na razie dbanie o zdrowie :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lutek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hymermobile B584
Nazwa załogi: piortek&ulek camp
Dołączył: 30 Cze 2010
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2022-05-22, 16:09   

Obecnie na granicy Grecko-Tureckiej byliśmy tam w południe czas oczekiwania 0,5 h , sprawdzono tylko dowody i dokumenty samochodu bez zagladania i przeszukiwania kampera.
Na granicy Turecko-Bułgarskiej podobna sytuacja , po stronie tureckiej bardzo szybko , po bułgarskiej pani była bardziej gorliwa i zajrzała do kilku schowków i śmieszna dezynsekcja auta z trzy euro nie wiadomo czym . Ale ogólnie ok
_________________
lutek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-05-23, 19:17   

Lutek napisał/a:
Obecnie na granicy Grecko-Tureckiej byliśmy tam w południe czas oczekiwania 0,5 h , sprawdzono tylko dowody i dokumenty samochodu bez zagladania i przeszukiwania kampera.

Nam i kilkunastu innym wjeżdżających "europejczykom" zakwestionowali zielone karty :gwm według nich mają być "zielone kartki"-dosłownie :shock: Finałem tego było wykupienie "nowych" i na nic tłumaczenie i okazywanie dokumentów gdzie wyszczególnione są wszystkie ubezpieczenia a u kolegi osobna "zielone karta" tylko że na białym papierze :haha: ..poważnie :wyszczerzony:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-05-23, 19:45   

W temacie "Turcja na dowód osobisty" kilka dni temu pisałem:

Cytat:
Tylko z tymi zielonymi kartami nie jest już tak prosto. Nowe zielone karty są od lipca zeszłego roku na .... białych blankietach i Turcy mają z tym problem. Może się wkrótce nauczą , ale na razie można z tego powodu spędzić na granicy sporo trudnych chwil .
Jak macie swoją agencję w której ubezpieczacie co roku i macie z nimi dobre stosunki, to warto poprosić , aby wystawili na starym blankiecie . Te stare są nadal ważne i jak mają je jeszcze na stanie to tylko kwestia chęci , aby wystawili .
Ja starego kampera ubezpieczałem w zeszłym roku w lipcu właśnie i wtedy miła Pani sama zaproponowała , że wypisze jeszcze na zielonym , a teraz nowego w marcu rejestrowałem i ubezpieczałem i ładnie poprosiłem i też dostałem ;)
Znajomi jechali do Turcji 3 tygodnie temu na 3 kampery . Wszyscy mieli te białe zielone karty. Spędzili na granicy kilka godzin i finalnie zostali zmuszeni do wykupienia ichniejszego ubezpieczenia .
Nie wiem czy jest to nagminne , czy tylko Oni mieli pecha i trafili na jakiegoś "trudnego" ,który był przyzwyczajony do zielonego koloru i uznał że mu kit wciskają, ale jak się jedzie tyle kilometrów to warto to przynajmniej sprawdzić .


Czyli jednak znajomi nie mieli pecha , tylko jest to nagminne ;)

Ciekawe tylko czy jest to złośliwość turków , czy tylko głupota ?

Ja jak pisałem załatwiłem sobie z premedytacją jeszcze zielony blankiet, ale gdybym miał już na białym i miał teraz jechać do Turcji, to bym kupił sobie w papierniczym zielone kartki i skserował na nich blankiet ....... na głupiego tylko głupie metody :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-05-24, 07:02   

joko napisał/a:
to bym kupił sobie w papierniczym zielone kartki i skserował na nich blankiet
o tym samym pomyślałem, mi ubezpieczenie wysyła druki w pdf to wystarczy wydrukować na zielonym
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-05-24, 08:32   

mischka napisał/a:
joko napisał/a:
to bym kupił sobie w papierniczym zielone kartki i skserował na nich blankiet
o tym samym pomyślałem, mi ubezpieczenie wysyła druki w pdf to wystarczy wydrukować na zielonym


Jeszcze lepiej , bo to w przypadku jak masz pdf'a to nawet nie będzie jakaś kopia tylko oryginał :ok
Stare zielone były wypełniane ręcznie na zielonym formularzu , jak te nowe są wydrukami to w ogóle nie widzę problemu , aby to robić na zielonym papierze. Biały oryginał tak czy tak trzeba wozić ze sobą, aby w razie potrzeby skorzystania z ubezpieczenia okazać go tym, którzy będą wiedzieć co to jest i do czego służy. Zielone tylko dla tureckich celników :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-05-24, 20:00   

Uniqa daje dwie " Zielone Karty" oryginał i kopia w pdf'ie .
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***