Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gas Bank
Autor Wiadomość
Id_ea 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Knaus Traveler
Dołączył: 01 Cze 2020
Piwa: 3/8
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2022-05-24, 18:22   

papamila napisał/a:

skąd obsługa ma wiedzieć czy Kowalski nie położył sobie butli w bagażniku bo mu wygodniej


Chociażby z tad, że stoi na ziemi poza pojazdem obok dystrybutora 🤦‍♂️ myślałem że pojadę na stację i w ten sposób zatankuję zamiast jak do tej pory jechać pusta butla na wymianę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-05-24, 18:29   

Cytat:
napisałem "pośrednio" bo widziałem już takie kombinacje że włos się jeży na głowie

Osobiście, jak miałbym się narażać za kilka set złociszy , to wolałbym nigdy gasbanka nie montować.
Widocznie ludziska nie cenią swojego zdrowia i życia.
A potem mówi się "mądry Polak po szkodzie"

Powtórzę dla dobra wszystkich kupujących gasbanki.
Montujcie do kamperów butle z multi zaworem - tylko takie dają gwarancję bezpieczeństwa.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa

Wysłany: 2022-05-24, 20:52   

ZEUS napisał/a:
korzystam póki co drugi rok i jeszcze nigdzie w żadnym z odwiedzonych kilkunastu państw nie miałem z tym problemu, w RP również... tzn. butla oczywiście w kamperze a wlew od pewnego czasu przymocowany trwałe...


w takim układzie to nigdzie nie będzie problemu

ja używam też butli luzem i wiele razy tankowałem bez najmniejszego problemu
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa

Wysłany: 2022-05-24, 20:57   

Andrzej 73 napisał/a:
Powtórzę dla dobra wszystkich kupujących gasbanki.
Montujcie do kamperów butle z multi zaworem - tylko takie dają gwarancję bezpieczeństwa.


nie rozumiem

mogę zatankować butlę luzem i używać jej klasycznie do kuchenki czy palnika do papy

mogę w kamperze podłączyć sobie gniazdo zewnętrzne, zatankować i potem podłączyć normalnie instalację kampera

nie widzę żadnego zagrożenia a tym samym sensu przepłacania za multizawór

mogę sobie też przelać propan ze stalowej butli do gasbanka albo do klasycznej kompozytowej nano czy innej 5kg
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Id_ea 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Knaus Traveler
Dołączył: 01 Cze 2020
Piwa: 3/8
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2022-05-24, 21:30   

Właśnie mm o takiej możliwości zatankowania luzem myślałem. Korzystam z grila czy też ogrzewacza ogrodowe go ale jak potrzebuje to dobijam do pełna wkładam do budy i mam pewność że w trakcie wyjazdu nie będę musiał szukać wymiany. Dotychczas było tak, że nie do końca wiedziałem ile tego zostało i wymieniałem aby nie mieć niespodzianek. :ok

No i co więcej miałby mi ten multizawor zaoferować niż cały zespół zaworowy w gazbanku?

IMG_20220524_140307_copy_768x1024.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 121,85 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 192/416
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-24, 21:57   

Id_ea napisał/a:


No i co więcej miałby mi ten multizawor zaoferować niż cały zespół zaworowy w gazbanku?


Masz rację zwykłą butlę za 100fke też można tankować, po co pytanie w ogóle ktoś zadaje :-/ bez sensu, namiot to też karawaning ja tak zaczynałem.
_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2022-05-24, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-05-24, 21:58   

chris_66 napisał/a:
ZEUS napisał/a:
korzystam póki co drugi rok i jeszcze nigdzie w żadnym z odwiedzonych kilkunastu państw nie miałem z tym problemu, w RP również... tzn. butla oczywiście w kamperze a wlew od pewnego czasu przymocowany trwałe...


w takim układzie to nigdzie nie będzie problemu

ja używam też butli luzem i wiele razy tankowałem bez najmniejszego problemu

tak jak napisałem powyżej... nie miałem nigdy i nigdzie problemu z tankowaniem ani wówczas gdy gasbank woziłem luzem ani po przytwierdzeniu wlewu do kampera, wolę używać tradycyjnego grilla na węgiel drzewny niż na gaz i dlatego nie mam potrzeby wyciągania butli z kampera ani do tankowania ani w innym celu dlatego wybrałem takie rozwiązanie, ewentualne inne potrzeby korzystania na zewnątrz kampera z palnika gazowego "załatwiam"🤪 na kuchence na kartusze lub w piekarniku również na kartusze, dla mnie jest to niekłopotliwe i wygodniejsze ...🤗 każdy wypracowuje sobie swoje metody😊
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-05-24, 22:06   

Id_ea napisał/a:
No i co więcej miałby mi ten multizawor zaoferować niż cały zespół zaworowy w gazbanku?

bez multizaworu musisz do tankowania odkręcić przewód z reduktorem i podłączyć przewód tankujący a po zatankowaniu odkręcasz przewód tankujący i z powrotem przykręcasz przewód z reduktorem... w ciasnej bakiście nie jest to za wygodne że o każdorazowym sprawdzaniu szczelności połączenia nie wspomnę...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-05-24, 22:26   

na stacjach benzynowych stoi jasno przykazane
- paliwo alewać tylko do przeznaczonych do tego kanistrów

ale malkontenci zawsze powiedzą że można przecież zatankować do szklanego słoja, i do worka foliowego można a nawet do wiadra,.ba, niektórzy twierdza że można z palącym papierosem w ustach.

podobnie z butla gazową - to nie prom kosmiczny,
da się napełnić ale błędów nie wybacza
i po to właśnie są przepisy, zazyczaj tworzone przez specjalistów a nie polityków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa

Wysłany: 2022-05-24, 22:51   

ZEUS napisał/a:
........korzystania na zewnątrz kampera .......... każdy wypracowuje sobie swoje metody😊


używam butli nie tylko kamperowo/turystycznie ale i po części zawodowo
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Id_ea 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Knaus Traveler
Dołączył: 01 Cze 2020
Piwa: 3/8
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2022-05-25, 00:07   

Komplecik napisał/a:

Masz rację zwykłą butlę za 100fke też można tankować, po co pytanie w ogóle ktoś zadaje :-/ bez sensu, namiot to też karawaning ja tak zaczynałem.


Czy ja napisałem że zabieram grila i ogrzewacz do budy? Pisałem o BUTLI! Gril i ogrzewacz to wyposażenie ogrodu i tam stoją a wspólnym elementem jest właśnie zasilanie z butli.

Papamila
Skoro do tej pory podłączałem odłączałem i nie sprawiało mi to problemu to nie widzę sensu inwestowania w multizawory. Już sam gazbank kolosalnie zwiększa mi komfort i wszechstronność zastosowania więc po co te aluzje o słoikach? Moze nie każdy jest taką lebiegą jak Ci z Twoich doświadczeń i obserwacji.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-05-25, 07:14   

w tej całej zabawie nie chodzi o komfort przepinanie/odkręcanie,
idzie o bezpieczeństwo, Twoje i innych
masz jakieś błędne rozumowanie,
"skoro do tej pory się udawało"- czy tak będzie zawsze?
czy autem też jeździsz pod prąd bo wygodniej?
czy w kąpieli używasz komórki podpiętej do sieci bo sie nie rozładuje?
pomyśł o konsekwencjach

Screenshot_20220525-042649_Gallery.jpg
angielski znasz?
napis na kołnierzu twojego gasbanka
Plik ściągnięto 1 raz(y) 801,49 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-05-25, 11:09   

Dziwiłem się dlaczego w moim kamperze jest takie duze okno przy łózku. wyjasniono mi ,ze dawniej robiono to dla bezpieczenstwa aby w razie pozaru ewakuować sie . Dzis w kamperach okienka takie zeby zlodziej się nie przecisnął. :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa

Wysłany: 2022-05-25, 22:10   

papamila napisał/a:
w tej całej zabawie nie chodzi o komfort przepinanie/odkręcanie,
idzie o bezpieczeństwo, Twoje i innych
masz jakieś błędne rozumowanie,


"authorized personnel" - co to znaczy ? kto to jest?

bo do tankowania gazu do auta do niedawna był pan na stacji a w całej europie był pan kierowca

teraz się to zmieniło

a czy do wózka widłowego butlę musi zmieniać ktoś "authorized" ? u nas tak, gdzie indziej niekoniecznie

a żeby jeszcze trochę pomieszać :evil: to jak masz multizawór i napis "authorized " to nadal nie możesz samodzielnie zatankować butli :haha:

a gdzie można sie autoryzować :diabelski_usmiech i doktoryzować i imię bezpieczeństwa naszego i waszego :-P
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-05-25, 22:38   

zacznijmy od tego że u nas przepisy są z przed kilkudziesięciu lat, są nieprecyzyjne
butle gazowe napełniają rozlewnie gazu
a na stacjach paliw wolno kierowcy (w PL od niedawna) samemu napełnić zbiornik gazu zamontowany w pojeżdzie
tyle że butla z zaworem pojedynczym to dalej butla (pomimo że ma zamontowany zawór ograniczający napełnianie do 80% pojemności wodnej, w zamyśle ma usprawnić pracę personelowi napełniającermu, np. mogą to robić bez wagi)

"Butla" z multizaworem, prawidłowo zamontowana to już zbiornik.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***