Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zewnętrzne wyjście gazowe zrobiłem se.
Autor Wiadomość
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-01-25, 18:57   

Cytat:

U mnie gaz zewnętrzny to cztery metry węża z reduktorem który mam podłączony do drugiej butli i wyprowadzony przez jeden z otworów wentylacyjnych w schowku.Używam tego dość często bo my latem gotujemy na dworze.Bez żadnego sterowania ,pewne i bezpieczne.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-01-25, 23:14   

No, każdemu jak lubi. Ja butli nie mam, wiesz o tym a zjeść smażone czasami się chce.
Qrde... idąc tym tokiem, to po co mi kuchnia w kamperze skoro i tak nic już tam się nie robi?
Nadchodzi refleksja :idea
Nie dawno to chociaż woda w czajniku na poranną kawę a potem do następnego ranka już nic.
No, czasami jajecznica ale ta zawsze wyjątkowa jest w dziczu, albo ziemniaki do smażonego na zewnątrz kotleta.
.
Wracam do tematu. Dziś oprócz usuwania skutków po zębatoogoniastych szkodnikach, kontrola jakości i bezpieczeństwa tej instalacji.
4 punkty wyczułem nosem i wężykiem, musiałem poprawić bo gaz leciał, ale to tylko dlatego że skręcałem siłą palców.
Dociągnięcie kluczami skutecznie uszczelniło wycieki. Potem dokładny sprawdzian profesjonalnym wąchaczem do gazów.
Zmieniłem też połączenie dostarczania zasilania ze szybkozłącznym gniazdem.
Kolega Gewehr poddał w wątpliwość niemiecką jakość więc uznałem, że jak stwierdzę woń gazu, to złącze błyskawicznie wymienię bez demontażu/armagedonu i tak to zrobiłem że wymienię pod klapką to co stanie się wadliwe/nieszczelne.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-01-29, 17:47   

Cześć Wojtek. Ja też mam wyjście gazu na zewnątrz. Wykorzystałem do tego puste dojście gazu do piekarnika nad lodówką ( często tam jest już zaślepione przyłącze ,aby potem tylko piekarnik wsadzić) My piekarnika nie chcemy i wystarczyło przedłużyć przewodem elastycznym wyjść . Zawór ,jest tak gdzie wszystkie zawory. Ale za robotę szacun :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-01-30, 21:29   

Dostałeś gotowca w prezencie Wiesiu i dobrze że to wykorzystałeś, zrobiłbym identycznie.
U mnie nad lodówką była instalacja pod ogłupiacz pospolity (TV) i był nawet taki wysuwany, obracany, wywijany :2kc uchwyt by można było się ogłupiać siedząc od dowolnej strony.
.
Teraz mam inny mały dylemat i właśnie zakładam oddzielny temat.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
daro35 
weteran

Twój sprzęt: Przyczepa Hobby de lux 560
Nazwa załogi: Deszczyki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2017
Piwa: 76/249
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2022-01-30, 21:40   

No i brawo Ty :pifko za pomysł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-05-27, 17:49   

Cytat:
Mam pytanko , gdzie kupiles trójnik do rozdzielenia gazu na wyjście na zewnętrzne gniazdo gazowe ?? Widze na fotce w Twoim temacie załozyles trojnik za lodowką. To jest na zwykłe rurki stalowe i jedno wyjście na faro ??

Bo szukam takiego trójnika aby za lodowką wpiąć się i podlaczyć wąż faro i oryginalne stalowe rurki które ida do lodowki. Chce w końcu zamontować gniazdo z boku auta do zasilania grilla i nigdzie takiego coś nie moge namierzyc , albo zle szukam, albo nie potrafie tego nazwać i dlatego nic nie znajduje

I raczej nie znajdziesz, ale z uwagi ż ejuż kilka pytań o tym miałem, odświeżam temat i postaram się coś narysować bowiem ów trojnik został przeze mnie wykonany/przerobiony.
Opis:
Trójnik Faro na przewód 6mm. Dwa z nich obciąłem i nawierciłem otwór tak by oparła się w nim tzw beczka mosiężna. Wykorzystane zostały oryginalne nakrętki.
Rysunek za chwilkę...

trójnik.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 112,39 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2022-05-27, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-28, 20:52   

Jak już jest taki temat to zapytam, jest jakiś trójnik w który można zastosować zaraz za reduktorem? Albo w jaki sposób wpiąć się z zewnętrznym gniazdem zaraz za reduktorem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-05-29, 01:15   

Voku napisał/a:
Jak już jest taki temat to zapytam, jest jakiś trójnik w który można zastosować zaraz za reduktorem? Albo w jaki sposób wpiąć się z zewnętrznym gniazdem zaraz za reduktorem?


Rurka za reduktorem pewnie 8mm więc wystarczy w łącznik wpiąć TAKI trójnik. Dalej rurka stalowa 8mm i potem TAKI łącznik do połączenia rurki z gniazdem zewnętrznym, bo gniazdo od wewnątrz jest zakończone rurką 8mm.
Pod TYM linkiem znajdziesz zdjęcia jak u mnie to wyglądało.
Miałem o tyle łatwo, że pod lodówką na zewnątrz było łączenie rurki 8mm i wystarczyło wpiąć trójnik prosto do gniazda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-05-29, 11:14   

rigg napisał/a:
...
Pod TYM linkiem znajdziesz zdjęcia jak u mnie to wyglądało.
...

A dokładniej to jest tu w tym poście https://www.camperteam.pl...p=900824#900824
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-29, 12:06   

Tak da radę to ogarnąć czy między reduktorem a trójnikiem też musi być rurka 8mm?

gaz.jpg
Plik ściągnięto 1729 raz(y) 34,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-05-29, 13:33   

Voku napisał/a:
Tak da radę to ogarnąć czy między reduktorem a trójnikiem też musi być rurka 8mm?

Moim zdaniem jak najbardziej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-29, 20:41   

Chodzi mi o to czy w ten trójnik wkręcę reduktor, i czy można do gniazda zewnętrznego (mniej niż 1m) użyć przewodu faro?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-05-29, 22:16   

Nie wkrecisz bez przeróbek. Układ reduktor>rurka>trójnik musi być, to najprostsze rozwiązanie, ja nie widzę inaczej.
Odległość nie gra roli.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-05-30, 02:05   

Voku napisał/a:
Chodzi mi o to czy w ten trójnik wkręcę reduktor, i czy można do gniazda zewnętrznego (mniej niż 1m) użyć przewodu faro?


Reduktor jest połączony z rurką przez specjalny śrubunek, niedawno zmieniałem monocontrol na duocontrol i trzeba było ww śrubunek wymienić (biała strzałka). Twoja rurka pewnie gdzieś w okolicy ma jakieś kolanko lub łącznik (czerwona strzałka) i tam powinieneś wpiąć trójnik. Nie wiem czy ma sens przerabianie trójnika na faro, bo z gniazda zewnętrznego wychodzi 8mm i będziesz musiał znowu przerobić. Sugerował bym pozostanie przy 8mm rurce i zastosowanie kolanek lub łączników. Chyba, że przez pół auta musisz ciągnąć rurkę i masz pełno zawijasów.

rurki.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 148,89 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-05-30, 09:13   

Chciałem dać gniazdo blisko butli bo jest tam miejsce i było by w miarę równo z drugim i nie ma jakiś większych problemów z podłączeniem (zaznaczone na czerwono) to na niebiesko to druga opcja i podłączenie się pod lodówkę, jest tam kolanko które można by podmienić na trójnik, ale nie chce robić kolejnego otworu pod kratkami lodówki.

Skoro piszesz że będzie mi potrzebny miedziany przewód to spróbuje zrobić na takowym, tylko nie wiem jak go zaginać. Bo rozumiem że do faro są inne trójniki.
U mnie rurka od reduktora nie ma kolanka idzie prosto pod podłogę, chyba że jest gdzieś kolanko pod podłogą.

Na razie skompletowałem taki zestaw

Gniazdo zewnętrzne - https://allegro.pl/oferta/gniazdo-gazu-wyjscie-przylacze-zewnetrzne-8202886397
Trójnik - https://allegro.pl/oferta/lacznik-trojnik-rurki-fi8-rvs8-rozgalezienie-gazu-9761149621
Złączka bo rozumiem że przy gnieździe jej nie ma? https://allegro.pl/oferta/zlaczka-prosta-na-rurke-8-do-przyczep-gaz-7860067606
Szybkozłączka - https://allegro.pl/oferta/dysza-zlacze-gazu-szybkozlaczka-8mm-przylacze-10785519687
Mocowania rurki - https://allegro.pl/oferta/10x-uchwyt-przewodow-mocowanie-obejma-8mm-11921227617
Rurka miedziana - https://allegro.pl/oferta/rurka-miedziana-miedz-rura-przewod-gazowy-fi8-8mm-7525624787

IMG_20211121_143531.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 235,28 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***