Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Węgry na majówkę 2022r
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-05-05, 08:23   

Jesteśmy na Madziarach od soboty. Kamperów moc , chyba jeszcze nigdy tylu nie widziałem na polskich blachach przemieszczając się z punktu A do punktu B.
Podobno w Bogacs zabrakło miejsca na kempingu.
Pierwsze odwiedziliśmy Zsory koło Mezo... , a obecnie jesteśmy w Berku wszędzie pełno Polaków.
Dziś wyjazd do Hajduszo , a następnie Budapeszt.
Pogoda OK 23-24 st. Nie raz troszką popada , ale mało.
Nasuneło mi się takie pytanie... Na forum cisza na temat Węgier , a na miejscu naszych opór.
Co się z Wami dzieje? Przecież to żę Orban trzyma z faszystą to nie znaczy że my zwykli ludzie będziemy na tym cierpieć. Jak widać wielu przybyło na Węgry pomimo obecnej sytuacji.
Nie bójmy się o tym pisać i nie dajmy się zwarjować.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-05-05, 10:01   

ja nie widzę nic złego w tym, że spędziłem Święta Wielkanocne na Węgrzech, byłem łącznie ok. dwóch tygodni, początkowo w Bogacsu gdzie było ok. 10 załóg z Polski (w tym również z CT) a następnie w Karcagu (5 kamperów z Polski) chwalić się nie ma czym, był to jeden z wielu moich wyjazdów w tym kierunku, pogoda była ładna, wyjazd udany a czy bym "odwiedził" Węgry czy nie to i tak żadnego wpływu na obecną sytuację by nie miało a głoszonych przez niektórych poglądów, że "nie wypada" - ja nie podzielam...
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2022-05-05, 21:44   

Byłem w Bogacs na majówce. Ostatni raz :haha: Podjechałem pod bramę w piątek o 22.05. Już mnie nie wpuścili. Rano wiechałem na wydrę. Inni nie mieli tego szczęścia. W kolejce stało ponad 20 zestawów non stop. Stworzyła się lista i na tej podstawie wjeżdżali, jak ktoś wyjechał. 95% to nasi.
Ale i tak było zaebiście :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-05-07, 14:58   

Gewehr napisał/a:
Podjechałem pod bramę w piątek o 22.05. Już mnie nie wpuścili.


Zaoszczędziłeś dniówkę. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 222/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2022-06-04, 11:37   

Impreza na "Lipcówkę" :idea

Jakby ktoś był zainteresowany... rozpoczęto zapisy na coroczne "40 Lidl przepływanie Balatonu" ,
Impreza ta odbędzie się 23 lipca.

https://ungarnheute.hu/news/balaton-durchschwimmen-voranmeldung-hat-begonnen-29280/?fbclid=IwAR0fkwgp0dXOxANgG93XxWAG4N_Zw4nk-NqadBkKE1yx9yGtkkAXH8xhSN8

Tłumaczenie:

Wstępna rejestracja na 40. Festyn pływacki" Lidl Balaton" ,
rozpoczęła się 1 czerwca.
Legendarny węgierski festiwal pływania odbędzie się 23 lipca tego roku.

Tradycją jest, że można przeplynąc 5,2 km odcinek między portem Révfülöp a plażą Platán w Balatonboglár. Od dwóch lat istnieje również możliwość pokonania połowy trasy klasycznej. Ta trasa zaczyna się w Balatonboglár i kończy po jednym okrążeniu w tym samym miejscu, do którego pływacy docierają na południowym brzegu. Wybór techniki pływania jest dowolny i każdy, kogo kondycja i stan zdrowia na to pozwala, może wziąć w nim udział. W 2022 roku udział nie będzie już wymagał zaświadczenia lekarskiego ani badań lekarskich na miejscu. Organizatorzy namawiają jednak wszystkich do podjęcia odpowiedzialnej decyzji i dbania o kondycję fizyczną, ewentualnie konsultując się z lekarzem lub trenerem w okresie przygotowań.

Oprócz pływania istnieje również możliwość wzięcia udziału w wiosłowaniu Balaton (Lidl Balaton-áthúzás), gdzie pokonujesz dystans na desce SUP.

Wie gewohnt sorgen neben dem schwimmenden Korridor aus Segelbooten, Kleinbooten und Motorbooten die Wasserschutzpolizei und die Rettungsschwimmer für die Sicherheit der Schwimmer.

Jak zwykle, oprócz pływającego korytarza żaglówek, małych łódek i motorówek, o bezpieczeństwo pływaków dba policja wodna i ratownicy.

W tym roku zmieniona zostanie procedura rejestracji na przeprawę nad Balatonem. Opłatę rejestracyjną należy również uiścić podczas rejestracji. W tym momencie kwota nie jest jeszcze pobrana z konta, ale jest zarezerwowana. Obciążenie jest dokonywane tylko wtedy, gdy data pływania jest ustalona.

Bildschirmfoto 2022-06-04 um 11.31.03.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 698,82 KB

_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***