Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wzmaczniacz sygnału GSM
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2017-03-07, 08:10   

U mnie jeden repeter (router /repeter/modem Netgar) jest w gniazdku tuż nad podłogą wew salonu i ponad 30 m w ogrodzie łapię, pomimo, że jeszcze na drodze sygnału jest oszklony taras.
Aż się zdziwiłem.
Fajny bo mobilny z powerbankiem.
Pierwotnie miał być do rozszerzenia WiFi drona.

PR2000_NA_3-4Lft3_Transparent-800x752.png
Plik ściągnięto 18 raz(y) 283,62 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojak33 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: iveco daily, niewiadów n126n, LR discovery 2
Nazwa załogi: wojak33 z dzieciakami
Dołączył: 15 Maj 2021
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2021-06-13, 05:37   wsmacniacz sygnału GSM

Witajcie siostry i bracia:)

Podłączę się do wątku. Ponieważ zanim rozpocznę budowę kampervana chciał bym przewidzieć kabelkologię zastanawiam się jak poprawić odbiór GSM w środku auta. Moje wyjazdy odbywają się zwykle w miejsca oddalone cywilizacyjnie i w związku z tym zwykle jest tam mizerny zasięg komórkowy. Moim założeniem jest posiadanie możliwości korzystania z telefonów i modemu w środku auta bez konieczności dodatkowego modemu by co chwilę wkładać karty różnych operatorów np za granicą. W środku blaszanego busa zasięgu w zasadzie nie mam z powodu ekranowania blachy. Potrzebuję wykonywać połączenia telefoniczne z różnych numerów (każdy w rodzinie ma swój tel:) a także móc pracować zdalnie na lapku.

pytanie: czy ktoś z szanownego grona używa (mobilnie, nie stacjonarnie w domu) zestawu tego typu:
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-gsm-900-1800-2100-2600-4g-lte-10501885393

Pisałem do tego sprzedawcy i powiedział to co już w tym wątku zostało poruszone czyli że antena zewnętrzna powinna być separowana od anteny wewnętrznej. Nie potrafił miarodajnie stwierdzić czy ów zestaw sprawdzi się w blaszanym busie.

czy macie doświadczenia z zestawami tego typu?

pozdrawiam
Tomek
wojak33
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2021-06-13, 12:56   

Akurat niedawno myślałem, jak poprawić jakość sygnału w kamperku... W Irlandii jest taki problem, że w odległych terenach, gdzies nad jeziorkiem czy w górach często jest słaby zasieg. Czy taki wzmacniacz działa na konkretną sieć? Chyba nie? On wykrywa, co fruwa w powietrzu i pewnie wzmacnia wykryte fale?
Nie chcę instalowac nic na dachu już, koniec z wierceniem. Czy sa takowe wzmacniacze, które można w środku zamontować? Pewnie te wewnętrzne musza być mocniejsze?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-06-13, 13:13   

Odpuście sobie wszystkie wzmacniacze / repeatery - pomimo, że można je kupić to ich używanie jest NIELEGALNE (!) w Polsce i zagranicą i nie chodzi tu o cenę czy dacie 300 czy 3000 złotych - są wszystkie nielegalne, bardzo łatwe do wykrycia przez operatora i UKE bo praktycznie w każdej amatorskiej instalacja powodują degradację sieci przez "uplink /downlink link unbalance".
Nawet operatorzy bardzo niechętnie je stosują bo powodują masę kłopotów dla całej sieci

Co można zrobić aby poprawić jakości połączeń?!
- dokupić routerek z możliwością dołożenia anten zewnętrznych - niektóre mają możliwość tz MIMO dołożenie 2 anten (lub jednej fizycznej z dwoma konektorami) gdzie szybko i łatwo uzyskamy kilkukrotne polepszenie sygnału i jakości, szczególnie jak mamy możliwość wrzucania jej na dach to już rewelacja będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojak33 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: iveco daily, niewiadów n126n, LR discovery 2
Nazwa załogi: wojak33 z dzieciakami
Dołączył: 15 Maj 2021
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2021-06-13, 22:10   

Tak, niestety też słyszalem o zakłócaniu przez te wzmacniacze. Łudzilem się że na odludziu nie będą wprowadzać zaklócen komuś tam ale faktycznie może tak nie jest.

MaxL czy mógł byś zapodać jakieś linki tych urządzeń żeby się zaznajomić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-06-13, 23:23   

Looknij na ten - już powinno wiele pomóc (aukcja przykładowa) można już kupić używke za 400 zeta

https://allegro.pl/oferta/domowy-modem-router-4g-lte-karte-sim-bez-simlocka-9511603209

Ten jest też dobry b2368-66 - kamper będzie wyglądał jak wóz pelengacyjny:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-huawei-b2368-66-netbox-lte-cat-12-bez-simlo-i9980688601.html

Idealnie byłoby kupić taki router 5G ale cena jeszcze jest powyżej tysiaka i nie obsługują wszystkie pasmie (brak 5G Plusa 2,6Mhz TDD)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojak33 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: iveco daily, niewiadów n126n, LR discovery 2
Nazwa załogi: wojak33 z dzieciakami
Dołączył: 15 Maj 2021
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2021-06-14, 07:43   

Dzięki za linki:)
No tak ale niestety to modemy z funkcją routera czyli do modemu ładuje kartę sim. Chcę tego uniknąć a tylko wzmocnić sygnał gsm. Dlaczego? Ano dlatego że jeżdżąc po Polsce nie chcę kupować dodatkowej karty sim i płacić abonamentu albo wydłubywać z jednego z telefonów. Za granicą po części ma to sens bo i tak muszę kupić prepaida jakiegoś operatora na cas bycia w danym kraju ale w Polsce szkoda mi pieniędzy na dodatkowy abonament. Dlatego myślałem o tylko wzmocnieniu sygnału GSM. Dodatkowo w moim przypadku 5G i LTE w zasadzie niepotrzebne bo na zadupiach i tak nie będę mial tych transmisji.

Mając wzmacniacz GSM poprawiam znacząco zasięg/dostęp GSM wewnątrz blaszanej puszki auta a na jednym z tel robię hotspot i w ten sposób mam net. Wszystkie posiadane nr tel dalej są czynne i funkcjonalne (rozmowy/smsy/dodatkowa transmisja danych).

To może inaczej skoro wzmacniacze tak sieją po okolicy i przeszkadzają. Może jest jakiś patent na samą antenę zewnętrzną zbierającą sygnał GSM a koniec kabla tej anteny może jakoś można cudownie dołączyć do smartfona...nie posiadającego żadnego gniazda anteny zewnętrznej? Niestety w dobie dzisiejszych komórek jak wszyscy wiemy w zasadzie nie ma już smartfonów z gniazdem antenowym:(( A szkoda bo by to całkowicie rozwiązało mój problem:) do jednego z tel przyłączył bym antenę zewnętrzną i problem w środku dzięki hotspotowi z głowy. Tak wiem tylko 1 z posiadanych nr mial by dostęp do GSM a pozostałe tylko do netu ale to powiedzmy był by akceptowalny kompromis:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2021-06-14, 22:44   

Kup zwykły ruter ( lepszy z agregacją częstotliwości )z anteną zewnętrzną jak kolega prawi włacz w telefonie i u operatora wificalling ( usługa bezpłatna ) i po kłopocie ze słabymi rozmowami i internet ogarniesz. Wzmacniaczem siejesz w okolicy psując i tak słaby zasięg we wszystkich sieciach. Nie rób innym źle.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
FilipDucato 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Peugeot J5 z 88r.
Dołączył: 20 Maj 2021
Piwa: 2/2
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2022-06-05, 12:41   

Jako, że temat jednak aktualny, to będę kupował niedługo router np. jakiś Huawei B525 na SIM, no niestety, jak ktoś jeździ po Polsce i pracuje to już trzeba ten abonament kupić, a do tego taką antenę https://allegro.pl/oferta/antena-dual-3g-4g-lte-46dbi-zte-huawei-7207646700 i przymocować sobie do drabinki na czas postoju.

Dam znać jak to się w sprawdzi w trasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***