Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym płacić w Holandii?
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-06-09, 14:19   

Ja guldenami :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojtek_h 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Adria Twin
Dołączył: 01 Wrz 2010
Piwa: 1/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-24, 07:29   

Trochę odświeżę temat.
Jestem teraz w Holandii, płacę polską kartą Visa wszędzie: na stacjach paliw, w wioskowych sklepikach, w Aldim, Lidlu, w muzeach i barach z frytkami.
Natomiast próbując przenocować w kamperparku w Zelandii natknąłem się na sytuację, kiedy jedyną możliwością wjazdu jest uprzednia rezerwacja i płatność przez internet. Nie ma zwykłej płatności kartą, są systemy Sofort i Idealo z wyborem banków lokalnych, chyba też niemieckich, generalnie pat. Ale... jednym z banków jest Revolut. Wybrałem tę opcję i zapłaciłem gładko z aplikacji Revolut.

Pozdrawiam,
Wojtek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bryzby 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato Granduca 2,8 JTD
Nazwa załogi: bryzby
Dołączył: 30 Gru 2012
Piwa: 5/6
Skąd: Tuchola
Wysłany: 2023-09-04, 12:31   

Ja w ubiegłym tygodniu miałem problem z płatnością kartą PKO BP w Niemczech.Parkomat na parkingu jej po prostu nie widział, a innej opcji nie było.
_________________
Brygida i Zbyszek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-09-04, 17:05   

A ja założyłem sobie konto w kantorze Alior Banku. Dostałem do tego kartę Maestro. Kupuiłem sobie waluty jakie chcę przez internet po całkiem dobrym kursie. Miałem na koncie forinty, euro, korony czeskie i co tam jeszcze chcę. Płaciłem w walucie danego kraju bez żadnych prowizji. Po powrocie waluty te mogę z powrotem sprzedać bez dużej straty bo różnica kupna sprzedaży jest bardzo uczciwa. Zero opłat za konto i kartę. Raz na węgierskim kempingu przez pomyłkę ściągnięto mi dwa razy za to samo. Złożyłem reklamację w Aliorze i po tygodniu forsa była zwrócona. Z Visą rzeczywiście bywają problem, kiedyś Netto w Niemczech nie chciało przyjąć tej karty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***