Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lodówka. nie dochodzi prąd 12V.
Autor Wiadomość
Marek i Halinka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: camper CI
Nazwa załogi: Marek i Halinka
Dołączył: 16 Maj 2011
Wysłany: 2022-06-20, 21:31   

Dziękuję Papamila U mnie różowy kabelek wchodzi do bloku elektronicznego gdzie na płytce górnej jest przekaźnik JQX-105F-1 i na nim brak nap. zasilającego cewkę przekaźnika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-06-20, 21:54   

nie pisałem o różowym
pod lodówką masz kostkę a tam klika przewodów (cienki pomarańczowy lub fioletowy)
czy na którymś z nich pojawia się prąd po uruchomieniu i przegazowaniu ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-06-21, 13:42   

Sygnał D+ na złączu lodówki pochodzi z elektrobloku czy jak to zwał. Ale do elektrobloku jeżeli jest to na podwoziu Fiata-a, to sygnał D+ przychodzi w negatywie. Jeżeli po uruchomieniu silnika włącza się ładowanie aku zabudowy to D+ z podwozia jest OK. Nie zalecam rozwiązań z doprowadzaniem bokiem sygnałów z silnika.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek i Halinka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: camper CI
Nazwa załogi: Marek i Halinka
Dołączył: 16 Maj 2011
Wysłany: 2022-06-21, 18:52   

Po zdjęciu dolnej kratki jest widoczny moduł elektroniczny sterowania rodzajem pracy- 220v,gaz i 12V. Lodówka Thedford N 145 działa na 220V i gaz a po uruchomieniu silnika nie pokazuje się napięcie na styku z napisem engine. Pozostałe nap są ok. To napięcie powoduje włączenie przekaźnika i zasilenie grzałki 12V. Jakie to jest napięcie i skąd się bierze . Z mojego elektrobloku typ AL-BK20 który po włączeniu prądu 220V zasila przez 3 stykowy wtyk przetwornice 12/220V i akumulator kempingowy. Na trzecim styku brak nap. po włączeniu silnika. Czy to tu powinno byc napięcie sterujące moduł lodówki. Mój kamper to CI Eliiot 55p na Fiacie 2010r . Pozdrawiam Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-06-21, 18:53   

Podepnę się pod temat:
1. jestem w kraju gdzie słońce nie zachodzi przez całą dobę i wymyśliłem sobie, że zaoszczędzę na gazie jadąc cały czas na aku, bo solary ładują (dzięki papamila :) ) - czy to normalne, że wtedy lodówka słabiej chłodzi niż na gazie? Zamrażalnik chłodzi, ale nie mrozi, a po przełączeniu na gaz - kamień.
2. Jest dość zimno i może to dlatego, ale wolę dopytać. Poprzednio miałem kominek do góry, więc nic nie widziałem, teraz jest z boku na ściance i na postoju trochę z niego kapie. Różnica temperatur?

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2022-06-21, 21:27   

zasilanie lodówki na 12V to w zasadzie podtrzymanie temp i nie oczekujcie cudów od małej kilkudziesiecio watowej grzałki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-06-21, 22:18   

Robert-4 napisał/a:
zaoszczędzę na gazie jadąc cały czas na aku, bo solary ładują

Zużycie gazu na zasilanie lodówki jest znikome - moim zdaniem nie opłaca się kombinować. Kiedyś tytułem eksperymentu zostawiłem na prawie cały czerwiec pracującą na gazie lodówkę. Wydaje mi się, że nie zużyło nawet połowy butli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-06-22, 09:05   

Robert-4, jeżeli chodzi o lodówkę, ja używam tylko na gaz, jest to najskuteczniejsze jej zasilanie.
Jak wspomniał papamila, 12V jest na podtrzymanie na czas przejazdów, gdy ktoś nie posiada reduktora z CS i nie może używać gazu w czasie jazdy oraz potwierdzam słowa Kazika, płomyk lodówki jest porównywalny z płomykiem zapalniczki... i zużycie gazu do chłodzenia jest znikome.
Ja odpalam swoją lodówkę na gazie dzień/dwa przed wyjazdem, a wyłączam po powrocie. Zimne piwko mam zawsze :diabelski_usmiech
Na 230V nawet nie sprawdzałem, bo po co? :-P
Robert-4 napisał/a:
Różnica temperatur?

Dobrze kombinujesz, czysta fizyka :bigok
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-06-22, 10:00   

Banan napisał/a:
Na 230V nawet nie sprawdzałem, bo po co?

A ja kiedy jestem pod słupkiem odpalam na 230 v. Właściwie to.....chyba z czystego sknerstwa :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek i Halinka 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: camper CI
Nazwa załogi: Marek i Halinka
Dołączył: 16 Maj 2011
Wysłany: 2022-06-25, 22:08   

Czy mam racje, że D+ to nap. po włączeniu stacyjki + 12 V z alternatora jest podane na przekaźnik ładowania, który podaje nap na kontrolkę ładowania i ta świeci i gaśnie dopiero gdy silnik zaczyna pracować i alternator ładuje. To znikające nap. kontrolki ładowania podaje masę na kolejny przekaźnik, który dopiero podaje nap. na moduł elektroniczny lodówki thedfort. Czy ktoś wie jakie jest to napięcie sterujące modułem lodówki. Czy mój tok myślenia jest prawidłowy.
Pozdrawiam Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***