Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lazurowe Wybrzeże - którędy?
Autor Wiadomość
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2022-06-10, 08:11   

My w tym roku zahaczymy o lazurowe. Pierwszy przystanek to Paryż 2-3 dni, potem Mont-Saint-Michel, potem na luzie wybrzeże Atlantyku i lazurowe. Po części będę kopiował przystanki kolegi Sznurek z TEGO postu. Powrót oczywiście przez Szwajcarię

IMG_20220527_023210.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 307,95 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2022-06-22, 18:24   

Piękna trasa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2022-07-12, 07:20   

Witam, już po wszystkim, 15 dni minęło w tym przejazd, dwa dni do Nicei i dwa i pół z powrotem.
Od Fryburg Niemcy do Grenoble trasa nie płatna ok. 480 km czas 10 godzin, faktycznie same rondka hopki i ograniczenia do 30, no i radarów pełno. Postanowiliśmy Z Grenoble do Nicei dojechać autostradą.
450 km koszt ok 300zł, dokładnie nie pamiętam bo z żalu wywaliłem paragony :gwm Drogę powrotną postanowiliśmy przejechać bezpłatnymi, czas przejazdu dłuższy ok 3 godz. , krócej o 100 km. średnia spalania podskoczyła o 1L na 100km, tak że nie ma problemu a co najmniej 5 stówek w kieszeni :lol: Co do samego lazurowego wybrzeża to czuję niedosyt, campingi pamiętają lata 80, brak desek w sanitariatach i papieru toaletowego to jak na koszt 40E za dobę to trochę słabo, ale można się przyzwyczaić natomiast ciepłej wody pod prysznicem nie brakowało. O parkowaniu na dziko w z dłuż wybrzeża można zapomnieć, wszędzie ograniczenia wysokości do 190 cm. Na campingach z miejscem nie było problemu. W moim odczuciu ten rejon nie powinien się nazywać Lazurowe wybrzeże, ładniejsze wody widziałem w Grecji czy Chorwacji. Podsumowując: Kierunek mało atrakcyjny. Oczywiście to moje odczucie. :lol: :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek 24 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sie 2022
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-28, 20:26   Re: Lazurowe Wybrzeże - którędy?

drFeelGood napisał/a:
Pytanie do znawców kierunku, która droga będzie lepsza żeby śmignąć na lazurowe ?
Brennero znam, a ta trasa przez Szwajcarię kusi bo przez Como przelatuje, doradźcie proszę.
Start 17 czerwca, po drodze Legoland w Gunzburgu, z Genui wybrzeżem do FR, a może inna trasa?

Obrazek
Obrazek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek 24 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sie 2022
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-28, 20:32   

Witam wszystkich. We wrześniu wybieram się na dwa tygodnie do Francji, a konkretnie na kilka dni do Paryża a później na Lazurowe Wybrzeże. Proszę Was o kilka wskazówek, bo to moja pierwsza podróż do Francji i w ogóle pierwsza kamperem, bo wcześniej jeździłem z kempingiem. Proszę Was dobrzy ludzie o kilka wskazówek. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 41 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-08-28, 20:56   

Po pierwsze autostrady/ jest drogo ale szybko/. Nie ma sensu zjeżdżać przy tranzytach na inne bo 100 km będziesz jechał 3 godziny. Fotoradary także na autostradach. Warto stawać na kamperplacach. Aplikacja park4night. Tam lokalizacje i aktualne komentarze. Nigdy nie parkować w jakiś zaułkach lub miejscach mało uczęszczanych.
Zakupy w marketach duże parkingi łatwo zaparkować.
Plan Paryż i Lazurowe bardzo ambitny dla mnie zbyt ambitny. Kamper to nie osobówka. Średnia prędkość i komfort jazdy nie ten. Jeżeli Paryż to bym stawał na kempingu koło Lasku Bulońskiego. W miarę blisko do metra. Ale już Lazurowe to drugi koniec Francji. Ja palecam Prowansję. Lazurowe hm jak chcesz jechać do Nicei to spędzisz urlop tylko za kierownicą. Napisz co Cię interesuje, przyroda, miasteczka, architektura, co chcesz we Francji robić. Tydzień temu wróciłem z prawie trzytygodniowej wyprawy, więc mam Francje na bieżąco.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2022-08-28, 21:02   

groniar napisał/a:
Witam, już po wszystkim, 15 dni minęło w tym przejazd, dwa dni do Nicei i dwa i pół z powrotem.
Od Fryburg Niemcy do Grenoble trasa nie płatna ok. 480 km czas 10 godzin, faktycznie same rondka hopki i ograniczenia do 30, no i radarów pełno. Postanowiliśmy Z Grenoble do Nicei dojechać autostradą.
450 km koszt ok 300zł, dokładnie nie pamiętam bo z żalu wywaliłem paragony :gwm Drogę powrotną postanowiliśmy przejechać bezpłatnymi, czas przejazdu dłuższy ok 3 godz. , krócej o 100 km. średnia spalania podskoczyła o 1L na 100km, tak że nie ma problemu a co najmniej 5 stówek w kieszeni :lol: Co do samego lazurowego wybrzeża to czuję niedosyt, campingi pamiętają lata 80, brak desek w sanitariatach i papieru toaletowego to jak na koszt 40E za dobę to trochę słabo, ale można się przyzwyczaić natomiast ciepłej wody pod prysznicem nie brakowało. O parkowaniu na dziko w z dłuż wybrzeża można zapomnieć, wszędzie ograniczenia wysokości do 190 cm. Na campingach z miejscem nie było problemu. W moim odczuciu ten rejon nie powinien się nazywać Lazurowe wybrzeże, ładniejsze wody widziałem w Grecji czy Chorwacji. Podsumowując: Kierunek mało atrakcyjny. Oczywiście to moje odczucie. :lol: :spoko


Podpisuje sie pod tym obiema rekoma. Lazurowe wybrzeze odcina kupony popularnosci w latach 80tych. Drogo, ciasno a jakosc uslug niezmienna od kilkudziesieciu lat. Jednak jedno jest tam pewne - pogoda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek 24 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sie 2022
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-09-01, 13:03   

orkaaa napisał/a:
Po pierwsze autostrady/ jest drogo ale szybko/. Nie ma sensu zjeżdżać przy tranzytach na inne bo 100 km będziesz jechał 3 godziny. Fotoradary także na autostradach. Warto stawać na kamperplacach. Aplikacja park4night. Tam lokalizacje i aktualne komentarze. Nigdy nie parkować w jakiś zaułkach lub miejscach mało uczęszczanych.
Zakupy w marketach duże parkingi łatwo zaparkować.
Plan Paryż i Lazurowe bardzo ambitny dla mnie zbyt ambitny. Kamper to nie osobówka. Średnia prędkość i komfort jazdy nie ten. Jeżeli Paryż to bym stawał na kempingu koło Lasku Bulońskiego. W miarę blisko do metra. Ale już Lazurowe to drugi koniec Francji. Ja palecam Prowansję. Lazurowe hm jak chcesz jechać do Nicei to spędzisz urlop tylko za kierownicą. Napisz co Cię interesuje, przyroda, miasteczka, architektura, co chcesz we Francji robić. Tydzień temu wróciłem z prawie trzytygodniowej wyprawy, więc mam Francje na bieżąco.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek 24 
początkujący forumowicz

Dołączył: 28 Sie 2022
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-09-01, 13:09   

Siemanko i dziękuję za wskazówki. Potwierdziło się to co już słyszałem na temat tego miejsca. Planowaliśmy Montone i przy okazji Monako. Z Paryża chyba zrezygnujemy bo mamy za mało czasu. Jeśli masz jakieś info daj mi znać. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2022-09-02, 16:44   

Hmm, rozmyślałem o Lazurowym Wybrzeżu. Widząc Wasze posty teraz się zastanawiam, czy sobie nie odpuścić.

Co jest w cenie tych 40 euro za dobę? Bo powiem tak, że w Irlandii, gdzie nie ma gwarancji pogody, ceny za nocleg potrafią być wyższe. Niby na dzień dobry jest 31 euro za kampera z 2 dorosłymi. Ale prąd 5e, markiza czasem 5-10, dziecko 5-7, czasem zwierzak to tez dopłata, prysznice płatne i potrafi wyjść z 60 i więcej za nocleg.
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2022-09-02, 18:49   

Mavv napisał/a:
Hmm, rozmyślałem o Lazurowym Wybrzeżu. Widząc Wasze posty teraz się zastanawiam, czy sobie nie odpuścić.


Mavv nie odpuszczaj. Już od samej Genui do Nicei bardzo ciekawa trasa. Mnóstwo kampingów, miejsc na plażowanie. Np w Ceriale, jak jesteś z dziećmi Aquatic Park Le Caravelle. Dalej na San Remo jest co raz ciaśniej . Powolutku bez pośpiechu ;) ...dasz radę :spoko

W przypadku, gdyby wam się znudziło, proponuję od Nicei w górę ...Droga Wielkich Alp – Route des Grandes Alpes...cudo :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 330/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2022-09-02, 23:14   

Endi napisał/a:
od Nicei w górę ...Droga Wielkich Alp – Route des Grandes Alpes...cudo

Potwierdzam. Wypada chociaż raz w życiu przejechać tą trasą. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek L. 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Boxer L2H2 Pössl 2015
Nazwa załogi: Dorota & Jacek
Dołączył: 28 Wrz 2021
Piwa: 37/32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-06, 18:56   

Mavv napisał/a:
Hmm, rozmyślałem o Lazurowym Wybrzeżu. Widząc Wasze posty teraz się zastanawiam, czy sobie nie odpuścić.

.... .


Po tegorocznym przejeździe przez zatłoczoną Niceę, Lazurowe będę już omijał szerokim łukiem.
Jechałem na początku maja i nie wyobrażam sobie co tam się dzieje w sezonie.
Według mnie - mocno przereklamowane.
Jeśli Morze Śródziemne, to warto pojechać dalej - do Camargue, Prowansji i Langwedocji.

A trochę dalej od wybrzeża polecam noclegi przy winnicach - myśmy głównie tak stawali. Korzystamy z katalogu France Passion, ale bez tego też spokojnie można nocować w takich miejscach. Kupno buteleczki miejscowego doskonałego wina nie jest wygórowaną ceną za taki postój.

W ubiegłym roku byliśmy we wrześniu, w tym roku w maju, na płatnych placach staliśmy chyba 4 razy (w ciągu łącznie 2 miesięcy), najdroższe kosztowało 16EUR. 40EUR za postój to dla mnie jakaś abstrakcja.

Trzeba szukać parkingów municypalnych - jest ich dużo we Francji (choć chyba większość w północnej części kraju) - są bezpłatne lub kosztują kilka EUR.

Pozdrawiam
_________________
JL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-09-06, 20:06   

Zaradek, Jacek L., Endi, orkaaa,
Panowie, kierunek bardzo ciekawy dla wielu osób. Szkoda, że nie ukazała się żadna relacja... :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek L. 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Boxer L2H2 Pössl 2015
Nazwa załogi: Dorota & Jacek
Dołączył: 28 Wrz 2021
Piwa: 37/32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-09-07, 11:15   

LukF napisał/a:
Zaradek, Jacek L., Endi, orkaaa,
Panowie, kierunek bardzo ciekawy dla wielu osób. Szkoda, że nie ukazała się żadna relacja... :shock:


W zeszłym roku umieściłem relację - "Francja 2021 15.08. - 15.09.". https://www.camperteam.pl...pic.php?t=37769

Lazurowego tam wprawdzie nie ma, ale jakby ktoś się dalej zapuścił, to może mu się przyda.

Pzdr
JL
_________________
JL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***