Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka nawigacja - Niemcy, strefy ekologiczne
Autor Wiadomość
stachu_gda
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Paź 2015
Wysłany: 2022-06-30, 14:53   Jaka nawigacja - Niemcy, strefy ekologiczne

Witam,

Czy istnieje jakaś dobrze działająca nawigacja, która potrafi wyznaczać trasę z uwzględnieniem ominięcia stref ekologicznych przez starszego kampera (EURO 3)?

Chodzi mi przede wszystkim o Niemcy, np. jeśli jedziemy tranzytem. Z tego co czytałem, Sygic Truck ma taką opcję, ale o ile koszt 70 euro da się przełknąć jeśli funkcja działa poprawnie, o tyle nie chce mi się wtopić 70 euro żeby przekonać się że nie działa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-06-30, 15:56   

W Niemczech jak nie jeździsz przez centra miast to w zasadzie nie musisz na nic uważać.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2022-07-02, 09:15   

Wbrew temu co kolega pisze gps sie przyda, chocby ze wzgledu na czeste objazdy. Ostatnio sprawdzalem Sygic i dobrze pokazuje trasy, przynajmniej w Berlinie.
Jesli idzie o strefy ekologiczne to ja sobie radzilem z osobna aplikacja i porownywalem to z zaplanowana trasa (np. green-zones.eu)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachu_gda
początkujący forumowicz

Dołączył: 13 Paź 2015
Wysłany: 2022-07-02, 10:47   

mischka napisał/a:
W Niemczech jak nie jeździsz przez centra miast to w zasadzie nie musisz na nic uważać.


Hmm właśnie się trochę obawiam, gdyż - z tego co widzę w aplikacji Green Zones, są regiony gdzie te strefy są rozległe terytorialnie, i nawet jadąc tranzytem trzeba kombinować. Być może jest to kwestia niedokładności zaznaczenia stref na mapie, nie wiem. Dotychczas byłem w Niemczech tylko raz, osobową benzyną, więc temat mnie nie dotyczył. Aktualnie zaczynam użytkować samorobnego kampera na bazie, która ma właśnie tę jedną wadę, że spełnia normę Euro 3 (oczywiście byłem tego świadomy wybierając bazę - jest to Mercedes kontener pocztowy), stąd moje zainteresowanie bezpiecznymi przejazdami.

Camper Diem napisał/a:
statnio sprawdzalem Sygic i dobrze pokazuje trasy, przynajmniej w Berlinie. Jesli idzie o strefy ekologiczne to ja sobie radzilem z osobna aplikacja i porownywalem to z zaplanowana trasa (np. green-zones.eu)

Tzn., Sygic sobie dobrze robi uwzględniając strefy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2022-07-03, 11:19   

Do tej pory tylko raz mialem powazny klopot tzn. jadac z poludnia przez zamek Hohenzollern do Stuttgartu musialem objezdzac Tybinge, nawet tranzyt droga 27 dla kopciuchow nie jest mozliwy.
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2022-07-03, 11:22   

stachu_gda napisał/a:
Tzn., Sygic sobie dobrze robi uwzględniając strefy?

Niestety nie, nie znam nawigacji zintegrowanej ze strefami ekologicznymi
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2022-07-03, 17:28   

W iGO Nextgen w ustawieniach/konfiguracji nawigowania wyłączasz jazdę w strefach i tyle.
Przy próbie wyznaczenia trasy (punkty pośrednie) przez strefę informuje, że dana trasa przy tych ustawieniach (omijaniu stref) nie może być wyznaczona.
Jeśli w ustawieniach pozwolisz: trasę wyznaczy- ale o zbliżaniu się do strefy informuje głosowo i okienkiem.
Tak jest w symulacji trasy po Berlinie- jak w praktyce to nie wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***