Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowenia winiety
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-06-17, 06:15   

Socale napisał/a:

Winietę kupiłem tylko na powrót, bo ważność osiągana jest po 18 dniach od zakupu
Nie wiem czy zakup winiety on line pozwala na przybliżenie terminu ważności=nie umiem.


Wojtek, winety w Austrii można kupić z terminem ważność od zaraz (zamiast za 18 dni) zaznaczając w ich formularzu, że kupujący jest firmą czyli prowadzi działalność gospodarczą. Nie podaje się żadnych informacji firmy ani NIPu. Tylko zaznaczając, że NIE jest się konsumentem. To sprawia, że nie ma się 18 dni na odstąpienie od zakupu i wineta jest ważna od zaraz.
Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-06-17, 08:03   

LukF napisał/a:
Socale napisał/a:

Winietę kupiłem tylko na powrót, bo ważność osiągana jest po 18 dniach od zakupu
Nie wiem czy zakup winiety on line pozwala na przybliżenie terminu ważności=nie umiem.


Wojtek, winety w Austrii można kupić z terminem ważność od zaraz (zamiast za 18 dni) zaznaczając w ich formularzu, że kupujący jest firmą czyli prowadzi działalność gospodarczą. Nie podaje się żadnych informacji firmy ani NIPu. Tylko zaznaczając, że NIE jest się konsumentem. To sprawia, że nie ma się 18 dni na odstąpienie od zakupu i wineta jest ważna od zaraz.
Pozdrawiam :spoko


Prawda to, osoba prywatna ma ustawowy czas odstąpienia od umowy a przedsiębiorca nie ma prawa zwrotu i dlatego winieta jest ważna od kiedy chcesz (można podać konkretną datę).
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-06-17, 20:09   

SŁOWENIA -może ktoś ma wiadomości a może przerabiał ,kamper pow 3,5 przejazd w jedną stronę od granicy Chorwackiej do Austrii .Gdzie sie ichni Viatol załatwia ,jaki trzeba mieć dokumenty i jak jest ze zwrotem . Bardzo proszę o podpowiedz tych co to przerabiali.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-06-17, 20:50   

LukF napisał/a:
...
winety w Austrii można kupić z terminem ważność od zaraz (zamiast za 18 dni) zaznaczając w ich formularzu, że kupujący jest firmą
...

.
mischka napisał/a:
...
osoba prywatna ma ustawowy czas odstąpienia od umowy a przedsiębiorca nie ma prawa zwrotu i dlatego winieta jest ważna od kiedy chcesz
...

Jestem miszczem!!!
Nie ma możliwości przełączenia z Indywidualny na Przedsiębiorca bo pliki qki otwierają okno w trybie zalogowanego klienta. Jak się wylogowałem, udało się przełączyć na Przedsiębiorca i teraz tylko w trybie przedsiębiorcy mi się otwiera z datą od jutra. W gruncie rzeczy o to chodzi bym miał zakres od już w nieskończoność a nie jakieś posrane prawo utrudniające życia konsumenta.
No ale kupiłem już wsio na tam i z powrotem, nie wiedziałem że tunele też można z góry kupić, Mischka podpowiedział i mam.
Czy w telefonie fotozdjęcie potwierdzenia zakupu winiet jest honorowane przy ew. błędzie w systemie?
Klepnąłbym POMÓGŁ ale to nie Wasz temat więc wypijcie chociaż za mój urlop :mrgreen:

Porter.jpg
Plik ściągnięto 1649 raz(y) 28,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-06-17, 21:27   

Sorry że w temacie winiet, ale gospodarz tematu pyta więc...

Darek Szczecin napisał/a:
A może Biograd na Moru
...

Byłem, poznałem od podszewki. Moloch kemping i hałas dookoła, ale po przeciwnej stronie z widokiem na marinę jest mikrokemping Cvita. Mara z mężem to prowadzą i robią to finezyjnie, miejscówka fajna wieczorne widoki z plaży nie złe. My pływaliśmy na pobliską wysepkę i tam był już raj. Wszystko co poniżej obejrzysz to w ramach pobytu w Cvita
Zerknij tu:
https://www.camperteam.pl...p=847815#847815
Potem tu:
https://www.google.pl/map...!7i13312!8i6656
Z kempingu prosto na plażę 12 kroków, nie wiem czy jest tam już asfalt ale ruchu nie ma bo uliczka ślepa.
Wieczory:

Cvita.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 256,08 KB

IMG_0091.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 203,05 KB

IMG_0089.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 182,22 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-06-17, 21:57   

Socale,
Wojtek, dzięki za piwo :bigok po dzisiejszych rowerach należy mi się :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-06-27, 09:39   

Darek Szczecin napisał/a:
A może Biograd na Moru :szeroki_usmiech
:spoko


My wczoraj wróciliśmy z Pakostane , czyli koło Biogradu. Byliśmy bez rowerów i do Biogradu wybrałem się pieszo , jako ze jestem z tych mało chodzących to pomimo iż bylo to tydzien temu, nadal bolą mnie nogi po tej wycieczce :wyszczerzony: . 7km rowerem pomiędzy miejscowościami , wzdłóż morza wyszlo mi 12km w jedną stronę. W Pakostane masz kilka mniejszych kempingów lub dwa molochy.

My bylismy juz drugi raz w Mali Nordsee Camp , fajne parcele z pełną infrastrukturą , niestety brak cienia , do morza okolo 70 metrów (niestety bez bezpośredniego dostępu do morza) , basen na terenie ośrodka praktycznie na wyłącznośc :wyszczerzony: . Z Wrocławia mieliśmy 1080km.
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2022-07-05, 21:31   

Mali Nordsee Camp
totalna porażka....już po zdjęciach to widać...ale gdzieś tam widać morze.... :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-07-09, 00:20   

My już po szybkim urlopie 8 dni, minus dojazd i powrót na pełnym gwizdku, 5,5 dnia udało się spędzić w Bi Village. Pobyt skrócony ponieważ ulewa w Szczecinie utopiła nam piwnicę magazynową w jednym lokalu i trzeba było rzucić się prędko do porządkowania i suszenia.
Bi Village jest ok, ale jakąś pokręconą logikę mają przy wyborze parcel, chcieliśmy super mega peremium blisko plaży, to nie niestety pani zrobiła kółko długopisem na pracelach standard i wskazała tylko tu bo pozostałe zarezerwowane, choć przez cały nasz pobyt ponad 50 % parcel premium Mare było wolnych :shock: .
Plaża ok ale wąska i co by zdobyć strategiczną pozycję to wskazana pobudka około 6 rano i rozłożenie bazy.
Parcele standard nawet fajne bo dużo cienia, ale odległość od wody zniechęciła mnie do nadmuchania SUP ów bo bym bez dwóch browarów po drodzę nie dociągnął w tym upale, a w budkach przy plaży kartą zapłacić się nie da, euro nie chcą bo już nie mogą, a kuny tylko w kantorach po jakimś durnym przeliczniku. :ok
W sumie fajnie ale krótko, w zeszłym roku też musiałem wracać po 5 dniach bo awaria w firmie podobna, idzie przywyknąć :szeroki_usmiech .
Ale za rok to może w końcu się uda całe 7 dni spędzić w spokoju :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-07-09, 09:16   

My przejazd przez Słowenię mieliśmy spokojny , droga wydaje się być dłuższa od przejazdu przez Austrię. Paliwo w Słowenii 1,85 E co jest porównywalną ceną do Włoch , 1,885 E , a teraz nawet trochę spadło. Pewnie wracałbym przez Austrię , ale kupiłem winety na miesiąc (w Słoweni 30E).
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***