Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana złotówek na leje w Rumunii
Autor Wiadomość
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Piwa: 41/6
Wysłany: 2022-07-15, 12:16   Wymiana złotówek na leje w Rumunii

Właśnie wybieram się do krainy Draculi i nie orientuję się jak tam jest z wymianą polskiej waluty na leje. Wygodniej byłoby mi nie kupować najpierw euro i wymieniać potem na leje tylko po prostu wymieniać złotówki w ichnim kantorze na leje. Na Węgrzech nie ma żadnego problemu z wymianą polskiej waluty a czy ktoś ma aktualne informacje, jak to wygląda w Rumunii? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Kazik II 2022-07-15, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bim 
Kombatant
Jacek

Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Piwa: 115/73
Wysłany: 2022-07-15, 14:14   

W Rumunii złotówki możesz wymieńić w banku ze stanowiskami Western Union lub w kantorze tylko przy wymianie w kantorze zwróć uwagę na to żeby było "commision free"

Jest coraz więcej mozliwości płacenia kartą .

Warto mieć parę euro łatwiej jest wymienić poza bankiem jak złotówki :spoko

petros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat ducato II Miller Manitoba 2005
Piwa: 1/1
Wysłany: 2022-07-15, 16:01   

Kilka dni temu jechałem tranzytem przez Rumunię. W większości restauracji i na wszystkich kempingach płaciłem w euro. Przelicznik 5lei - 1euro. Jeśli nie masz odliczonych reszta w lejach. Kart z wyjątkiem marketów raczej nie tolerują, za to jest sporo bankomatów w większych miasteczkach.

Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Piwa: 41/6
Wysłany: 2022-07-15, 22:46   

Tak czy owak, miejscowa waluta zawsze może być potrzebna w różnych sytuacjach - drobne zakupy, drobne usługi, prywatne kempingi, komunikacja miejska itp.

adaml61 
weteran

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Piwa: 92/65
Wysłany: 2022-07-16, 06:54   

Ja byłem w Rumuni kilka razy w większości płaciłem kartą walutową , leje wyciągałem z bankomatów , w kieszeni tak około 500 lei , zazwyczaj wystarczało , jak brakowało to wyciągałem kolejne . Za pierwszym razem wymieniłem w ichniejszym kantorze , operacja mniej korzystna niż bankomat . Ogólnie w Rumuni gotówka potrzebna jest na zakupy na bazarkach , przeprawy promowe takie podrzędne . I tak jak wszędzie w sytuacjach awaryjnych , np. nie działający terminal . O kempingach nic nie wiem , to bardzo wolny kraj , podoba ci się miejsce zostajesz .

Odpowiedz do tematu