Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gracja z dziećmi
Autor Wiadomość
DennyElax3 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Lip 2022
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2022-07-16, 14:45   Gracja z dziećmi

Witam planujemy wyjazd do Grecji 28.08-12.09.2022 Z Żona I trójka dzieci 3 dziewczynki 5-9-12 :)  

to jest nasza wstępna trasa  na dole link (przystanki  będą zmienione  jest to wstępny zarys bo dopiero szukam czegoś fajnego a w wiekszosci to z okna wypatruje i zjeżdżam ) 

90% stoimy na dziko nie lubimy ludzi w dużych ilościach hehe

 (chyba ze polecacie od morze Egejskie zacząć przygodę z grecja? morze jońskie zdaje sie ze zdjęć bardziej lazurowe )

post pisze ze względu na dzieci bo wiem ze zawsze  dobrze żeby nie tylko rodzice dobrze się bawili :) na parę przystankach z checia sie dołączymy do drugiej rodziny lub może ktoś zechce dołączyć do nas na parę dni tak żeby dzieci pobawiły  się z rówieśnikami a rodzice przy szklance czegoś dobrego podzielili się swoimi najlepszymi  miejscówkami które warto zaliczyć :)

nie szukamy kogoś na całą trasę lubimy spontan i jak nam sie nudzi to jedziemy dalej :)

plany moga sie zmienic na albanię i przejazd w dół ale bylismy juz 2x i wolałbym coś nowego
 
w komentarzach poprosze pinezki z waszymi najlepszymi miejscami w grecji lub okolicy na dziko plaże tak żeby nie trzeba bylo kampera zamykać podczas plazowania lub   gorące źródła na dziko

 ( tutaj ode mnie mały sekret z albani https://goo.gl/maps/dJVyHyeKsPy2dNnb7 dziekie goroace źródła  + kanion super miejsce )

a i zapomniałem o najważniejszym rejs statkiem najlepiej na zakyntos ale moze byc tez cos innego  to z jakiej stoczni znajdę chodzi o Wycieczki fakultatywne najlepiej pirackim statkiem :)




https://www.google.com/ma...d47.4435369!3e0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 795/250
Skąd: Opole
Wysłany: 2022-07-16, 16:01   

DennyElax3, jedź z gracją, wstawiaj posty na bieżąco , to może się ktoś przyłączy. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-07-16, 17:19   

DennyElax3 napisał/a:
w komentarzach poprosze pinezki z waszymi najlepszymi miejscami w grecji lub okolicy na dziko plaże tak żeby nie trzeba bylo kampera zamykać podczas plazowania lub   gorące źródła na dziko


To z Twojego pierwszego postu mnie najbardziej rozbawiło :diabelski_usmiech

Też Was witam na forum i zasiadaj do lektury i nie licz na "drapane" :-P
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-07-16, 21:29   

ZbigStan - przepiękne określenie " jedź z gracją". Smakuję to sobie i nie mogę się nadziwić jak prostymi sposobami można tak pięknie kogoś uszczęśliwić !!
Nie warto zbaczać na Sofię. Wbrew pozorom nie macie tak dużo czasu na ten wyjazd. Droga w Bułgarii jednak gorsza. Omijacie troszkę tańsze tankowanie i ew. zakupy w Macedonii i robicie jednak duże koło w drodze do miejsc docelowych.
Rupite nie jest warte tego. To fajny przystanek na dziko i moczenie w ciepłej wodzie i błocie. Ale nie warto. Ruszaj od razu na południe, jak najkrótszą drogą. Może nawet przez Bitolę ?
Dłużeszy odcinek na tańszym, macedońskim paliwie chociaż droga gorsza. Po drodze zakupy w Rosomanie - owoce, warzywa i ..reszta. To żelazny punkt jawnych i utajnionych alkoholików nie tylko z naszego forum.
Za Bitolą tańsze autostrady w stronę Igumenitsy w stosunku do trasy Saloniki - Ateny.
Dla dzieci musisz szukać rozrywek a o te w Grecji bardzo trudno. Zdarzają się dmuchane pałace i zjeżdżalnie na wodzie. Zabytkowych stateczków wszędzie pełno.
W dużym zaokrągleniu przyjmuję, że prom na wysepkę niedaleką to koszt 100 euro. W obie strony 200. Czy warto?? Koneser musi ale Zakyntos i łódka do wraku ? W życiu. Kefalonia dla mnie dużo ładniejsza i ciekawsza.
To tylko moje osobiste podejście. Nieobowiązujące bo kamper to wolność i improwizacja.
Zbyszku !! Sprawiłeś mi dużą przyjemność. Pozdrówka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-07-16, 22:19   

DennyElax3,

Z wielką gracją opisałeś swe potrzeby i oczekiwania. Dlatego prędko posypią się pinezki. Tu dobre ludzie są, już szykują wszystko o co prosiłeś :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2022-07-17, 15:00   

LukF napisał/a:
DennyElax3,

Z wielką gracją opisałeś swe potrzeby i oczekiwania. Dlatego prędko posypią się pinezki. Tu dobre ludzie są, już szykują wszystko o co prosiłeś :haha:


Ja z pinezkami dorzucę darmowy zbiornik paliwa :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
a co tam stać mnie na to bo "starym" w CT jestem i niejeden kraj camperem zjechałem,
nie tylko doświadczeniem dzielić się mogę (lub muszę)



____________________________________________________________________________
tak ogólnie to w niektórych rejonach kraju "takt i kultura" bezpowrotnie od 2016 r. wyparowały
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 352/400
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-07-17, 21:06   

Podam Ci namiary bez pinzek :?: weź do ręki mape Grecji 300 000,lub Peloponez 150 000,bez mapy nie ma jazdy :!: :!:
Dla dziecci gorące źródła sa za gorace.To co piszesz o Albani to my znamy na pamięc, to przełom rzeki Langrice :!: Woda mało ciepla,natomiast Rupite-Bułgaria,.Baile Herkulane Rumunia to gorące wody nie dla dzieci.
Dla dzieci plaża Kokinias 12 km.od miasta Skala na płd.Peloponezu.Woda płytka z brzegu,piasek,plaża bezpieczna,ale latem bywa sporo kamperów.Grecy bardzo popgodni ale lubia jak sie ich pozdrawia i mówi kali mera,czvli dzień dobry rano .Drugie miejsce z piaskiem i płytką wodą to Gialowa Laguna,z piekna plaża po drugiej stronie Vojdokilia,ale tam może być tłoczno.
Tyle odemnie,jeszcze jak jesteś pierwsza plaża na wybrzeżu Olimpijskim-plaża Aliki,poznać ją bo sterta soli którą tam kopią,ale plaża dla dzieci na szaleństwo :!: :!:Zapomnialam wyspa Lefkada,na która wjazd bezpłatny i piekne piaszczyste plaże,czytaj moje relacje ale niestety bez fot :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DennyElax3 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Lip 2022
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2022-07-18, 08:06   

super dziekuje wszystkim za za pomoc :kwiatki:
a był ktos morze kamperem Kyllini -> Zakintos -> Kyllini jest tam gdzie postac na dziko i czy jest w ogóle sens na 1 raz pchac sie na wyspe ??

poprawione :)
Ostatnio zmieniony przez DennyElax3 2022-07-19, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-07-18, 09:51   

Cytat:
a był ktos morze kamperem Kyllini -> Zakintos -> Kyllini jest tam gdzie postac na dziko i czy jest wogule sens na 1 raz pchac sie na wyspe ??


Był :szeroki_usmiech

Doopy nie urywa stoisz przy chodniku na ulicy przy plaży bez rozkładania majdanu,

Piasek brudny ale są prysznice woda w miarę płytka.

Na początku poznawania Grecji też planowałem odwiedzić perełkę Zakynthos plażę z wrakiem kamperem :haha:

Ale mój niestety nie pływa :-P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-07-18, 22:07   

DennyElax3 napisał/a:
wogule


Po prostu oczy krwawią... :stop:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
admiral_korkov 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Sport 660 DP
Dołączył: 01 Lis 2020
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2022-07-18, 23:00   

DennyElax3 napisał/a:

a był ktos morze kamperem Kyllini -> Zakintos -> Kyllini jest tam gdzie postac na dziko i czy jest wogule sens na 1 raz pchac sie na wyspe ??


W zeszłym roku byliśmy z kolegą @DarKu na Zakynthos 4-5 dni kamperami.
Dla nas to było super doświadczenie. Rzeczywiście jest problem z znalezieniem miejsca na nocleg. Może „majdanu” nie rozłożysz i często nocujesz przy chodniku, ale za to zobaczysz ciekawe miejsca na wyspie. Zatoka wraku może doopy nie urywa, ale za to sama wycieczka łodzią połączona z przystankiem na nurkowanie z rybami była warta zachodu.
Oprócz przegrzanego sprzęgła na podjazdach i ciasnych manewrach w drodze na miejscówki, problemem może okazać się znalezienie miejsca żeby „wyprowadzić kota”.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***