Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bruksela nowe zasady wjazdu
Autor Wiadomość
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-01-27, 13:01   Bruksela nowe zasady wjazdu

Od dnia 1. Października 2018 r. Każdy, kto chce prowadzić samochód rv / osobowy w Brukseli, ma obowiązek zarejestrować swoje tablice rejestracyjne z góry. Można to zrobić za darmo. Rejestracja ważna przez 3 lat.

Bruksela dokonuje rejestracji numeru rejestracyjnego
Od dnia 1 października 2018 r. Każdy, kto chce prowadzić kampera w mieście Brukseli, ma obowiązek zarejestrować swój numer rejestracyjny z góry. Dotyczy to strefy ochrony środowiska, która weszła w życie dnia 1 października i stanowi, że pojazdy z silnikiem euro euro 0 lub euro 1 nie mogą już wejść do miasta. Strefa Bruksela już nie działa z,, ale raczej z rejestracją tablic rejestracyjnych. Oznacza to, że wszystkie pojazdy, które nie mają belgijskiej tablicy numerów, muszą się z WYPRZEDZENIEM ZAREJESTROWAĆ, nawet jeśli spełniają określone normy.
Można to zrobić bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.lez.brussels/nl www.lez.brussels/fr lub www.lez.brussels/en
Rejestracja jest ważna przez trzy lata. PROWADZENIE POJAZDU BEZ REJESTRACJI JEST KARANE GRZYWNĘ w wysokości 150 € - nawet jeśli pojazd spełnia standardy. Każdy, kto chce wejść do strefy środowiskowej w, pojeździe diesla, może kupić przepustkę za 35. Euro. Ta przepustka może być wykorzystana do 35. razy w roku. Prowadzenie pojazdu z silnikiem diesla do miasta, które nie jest zgodne z normami, podlega karze grzywny w wysokości 350. EUR. To pierwszy krok.
Od 2019 r. Miasto nie będzie już dostępne dla pojazdów diesla z normą euro 2 lub dla samochodów benzyna euro standard 0 i 1. Bruksela ostatecznie zamierza zakazać wszystkich pojazdów z silnikiem diesla.
Źródło: Przyczepie (nkc-NL)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2019-01-27, 17:18   

Czy ważne są w Belgii nalepki niemieckie lub francuskie (euro 3) ?
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T6
Dołączył: 29 Wrz 2011
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-08-05, 12:49   

Czy ktoś wie więcej, w tej sprawie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-08-05, 19:54   

slawwoj napisał/a:
Każdy, kto chce wejść do strefy środowiskowej w, pojeździe diesla, może kupić przepustkę za 35. Euro.

Kampery są zwolnione z tej opłaty:
z zakładki ZWOLNIENIA napisał/a:
Jest to pojazd specjalnego przeznaczenia kategorii M przeznaczony do użytku jako mieszkalny, którego przedział mieszkalny obejmuje co najmniej następujące wyposażenie: siedzenia i stół, koje, które można utworzyć z siedzeniem lub bez, aneks kuchenny, schowki . Sprzęt ten nie może być zdejmowany.

Kampery zarejestrowane w Belgii

Zwolnienie przyznawane jest automatycznie. Dzięki temu mogą podróżować w obrębie Brukseli.

Kampery zarejestrowane za granicą

O zwolnienie należy wystąpić za pośrednictwem formularza online.
Aby zatwierdzić wniosek o zwolnienie, musisz:

Zarejestruj swój pojazd;
Załącz kopię dowodu rejestracyjnego.
Wszelkie istotne dokumenty potwierdzające, że pojazd jest kamperem (np. zdjęcie, na którym widoczna jest tablica rejestracyjna).
Po uzyskaniu zwolnienie będzie ważne przez 5 lat pod warunkiem, że nie nastąpią żadne zmiany w warunkach zwolnienia.


Źródło: https://lez.brussels/mytax/en/exemptions

@ndrzej napisał/a:
Czy ważne są w Belgii nalepki niemieckie lub francuskie (euro 3) ?

Nie, jedynie pojazdy zarejestrowane w Holandii są zwolnione z tego obowiązku.



:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2022-08-06, 21:43   

A to dziwne. Ja byłem w Brukseli w 2019 i w 2021.Euro zero - stary 2.5 TD, byliśmy tam 2 dni i zero kar i mandatów. Dziwne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-08-06, 22:08   

sweetek napisał/a:
Dziwne.

Raczej fartowne :mrgreen:
Kontrole są prowadzone za pomocą systemu kamer, które jeszcze poprawnie nie działały, bądź ich wcale nie było.
I jak piszą na stronie:
Cytat:
obowiązuje jeszcze okres przejściowy do połowy 2022 roku i od lipca są wysyłane jedynie upomnienia.

:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slavia 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Crafter I, obecnie Crafter II
Nazwa załogi: AJRA
Dołączył: 23 Lut 2017
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2023-12-13, 23:27   

Okazuje się, że temat dotyczy również Antwerpii. :shock:

W maju 2022 r jechałem osobówką do St. Niklas i navi poprowadziła mnie przez Antwerpię (centrum). W sierpniu dostałem mandat 150E za niezarejestrowanie pojazdu w systemie. :(

Ciekawostka i ważna wskazówka. W piśmie było napisane, że po zapłaceniu 75E w wyznaczonym terminie, pozostała część zostaje umorzona, ale.... :stop:

Małym druczkiem napisane było na samym końcu strony, że umorzenie jest tylko wtedy, gdy dokonam aktualnej rejestracji pojazdu na stronie.

Zapłaciłem te 75E i nie doczytałem do końca o rejestracji pojazdu w systemie i tego nie zrobiłem. I po kolejnych dwóch miesiącach przyszło wezwanie do zapłaty ne pozostałe 75E.

W sumie zabulgotałem 150E, przez swoje lenistwo w dokładnym przeczytaniu całego pisma.
:deszcz: :deszcz: :deszcz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***