Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania bez sprintu wyjazd 1 sierpnia
Autor Wiadomość
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-04, 19:51   

Dzień trzeci: rano po śniadanku zwiedzanie Heraclea starożytne miasto rzymskie z amfiteatrem i mozaikami. Wejście 2e od dorosłego. Dzieci i nastolatki za darmo. Rysunki o atrakcyjności różnej w zależności od odbiorcy ale dodatkowo toaleta w cenie. :diabelski_usmiech . Po zwiedzaniu zakupy w markecie (Tga za jug i Smederevka) oraz od kobiety jeżyny i orcha (200mkd/kg każde) i w drogę na granicę. Żonka zaplanowała w Albanii przejazd trasą przez Korczę i trasę SH75 na Leskovik. Opis tego przejazdu zamieszcze później bo idę coś zjeść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-05, 13:42   

20 km przed granicą dodałem jeszcze do pełna 15l diesla i wzdłuż przepięknego jeziora Prespa doturlałem się do granicy 12:15 1530km. Na granicy pustka kilkanaście minutek i już wyjechaliśmy do Albanii. Droga do Korczyn jest niezła i klimaty wiejskie oraz parku narodowego z pięknymi widokami zachwycają. W Korczyn zatrzymaliśmy się aby wymienić trochę waluty i kupić kartę do internetu. 1 euro=116 leke. Karta Vodafone one z 8gb internetu ważna miesiąc 1300 leke. Znalezienie kantoru nie bo proste ale w końcu pełen sukces w punkcie western union załatwiłem obie sprawy. Ruszyliśmy w dalszą drogę. Na wyjeździe trafiliśmy na wolno poruszającą się kolumnę aut . Droga dwupasmowa a tu wewnętrznym pasem ciągną się auta. Więc skoro prawy wolny to my na prawo i w długą. Okazała się że to kondukt żałobny ale niektórym Albańczykom nie spodobało się że ich wyprzedziłem i próbowali mi zajechać drogę. Jako że auto mam duże i stare więc wykazałem się spokojem i nieustępliwością. Na moje chyba szczęście kondukt zjeżdżał z głów ej drogi i Ci mniej ustepliwi mi odpsucili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-05, 13:55   

Pierwsze kilka km było Ok gdy nagle najechaliśmy na świeżo wykonany fragment omijający serpentyny. Byłem szczęśliwy, żonka zasugerowała że to widocznie te przebudowy o których od kilku lat forumowicze pisali. Droga była prosta choć duże zjazdy i podjazdy ale byłem zadowolony. Trwało to kilka km i ....... się skończyło nagle i nieoczekiwanie. Następne 80 km to stopniowanie drogi prze piekło. Wąsko, stromo w górę i w dół, brak asfaltu serpentyny i na nich wąskie mijanki. Obraziłem się na żonę która mnie przez ten kanał pokierowała. Jeśli mógłbym cofnąć czas to bym tam nie pojechał. Jedynie widoki wynagradzały cierpienia kierowcy i kampera. Przejechanie 80 km zajęło mi ponad 3 godziny. Najgorsze że gdy wyjechałem w lLeskoviku na drogę SH65 tak się ucieszyłem z dobrej nawierzchni że na pierwszych 3-4km sfajczyłem hamulce bo droga prowadziła ostro w dół. Gdy schodziłem hamulce to już ostrożnie zjechałem do końca (do przejścia granicznego z Grecją w Konitsa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-05, 14:10   

Nie wjeżdżaliśmy do Gr lecz dalej pojechaliśmy SH80 wzdłuż rzeki Vjose. Droga w dużej części świeżo wyremontowana z super gładkim asfaltem ale cholernie kręta i góra dół. Wreszcie ok 18 tej dojechaliśmy do następnego punktu: termalne źródła w Benjes. Pomoczyliśmy się godzinkę i pojechaliśmy dalej na jedzonko do restauracji Gryka e Kelcyres na jagnięcinę i kozinę z rożna. Po kolacji ok 21 pojechaliśmy na zaplanowany nocleg pod zamkiem w Gijrokastrze (nocleg za darmo na parkingu jakieś 100 m od greckiego konsulatu. Po zaparkowaniu jeszcze krótki spacer na stare miasto na lody i piwko i spać. 1780km
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-08-05, 21:22   

Czy żródła Benies jak piszesz to gdzie jest most łukowy na rzece Langrice?jeżeli tak to fajnie bo dawniej droga była fatalna.Dobrze że mamy przesyt Albani od 2009,bo jak piszecie zmiana na niekorzyść :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-08-05, 21:37   

krzysmoc napisał/a:
Bim napisał/a:
Wymieniałeś euro czy na stacji Ci przeliczali za paliwo?
Używamy kart Revolut i Curve - przelicznik po kursie międzybankowym.
,Revolut madra jak zapomniałam przełożyc na dana walute,karta sama to zrbiła np z euro na złote,ale wszystkie pieniadze innych krajów dobrze jest wczesniej sobie wymienic na karcie samemu,dobrze że młodzi ludzie nas namówili na te karte :kwiatki:
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2022-08-06, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-05, 22:35   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Czy żródła Benies jak piszesz to gdzie jest most łukowy na rzece Langrice?jeżeli tak to fajnie bo dawniej droga była fatalna.Dobrze że mamy przesyt Albani od 2009,bo jak piszecie zmiana na niekorzyść :?: :?:

Tak to te źródła
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-05, 22:47   

Dzień 4 Zwiedzanie zamku i włóczęga po starym mieście (bazarze). Dodatkowo poszliśmy zwiedzić dom typowej starej bogatej albańskiej rodziny Skenduli. Po zwiedzaniu i lodach wyjazd w kierunku wybrzeża. Po ok 20km płaskiej drogi zaczyna się 16km przeprawa przez góry. Podjazdy i zjazdy 10%. Na koniec zjazdu krótki skok w bok do Blue Eye. Tu największe dotychczasowe rozczarowanie . Czysta komercja, parking przed tamą i 1,5km spacer do źródła i z powrotem, dodatkowo tłumy. Po spacerku już tylko skok 30km do Ksamilu i miejscówka w Ksamil Caravan kamping. Gospodarze mili jak zwykle ale ceny drastycznie urosły 10e/os. 1850km
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-08-06, 19:12   

Tyle razy pisałam że Albania to nie ta sama Albania co w latach 2009-2015,poprawili drogii,ale zabudowali miasta i plaze,no i znikły bunkry które winny zostać na pamiatke.Plaże które wtedy były są podobno z hotelami,no i nie ma tego że gostek w knajpie zaprasza Cie na rakije.Burek kosztował 30 leków,a euro przyjmowali w kazdym sklepie po kursie 140leka,Ksamil to był Ksamil,pozostał tylko chyba prom z Butrinu .Nie było ani jeddnego kempingu,policjant mówi mozna spać wszedzie :?: :? :Ale i tak jesienia tam pojedziemy wracając z Grecji :!: A śmieci sa :?: :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-06, 23:28   

czy możesz podczas pobytu popytać które kempingi są czynne cały rok?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-14, 10:38   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Tyle razy pisałam że Albania to nie ta sama Albania co w latach 2009-2015,poprawili drogii,ale zabudowali miasta i plaze,no i znikły bunkry które winny zostać na pamiatke.Plaże które wtedy były są podobno z hotelami,no i nie ma tego że gostek w knajpie zaprasza Cie na rakije.Burek kosztował 30 leków,a euro przyjmowali w kazdym sklepie po kursie 140leka,Ksamil to był Ksamil,pozostał tylko chyba prom z Butrinu .Nie było ani jeddnego kempingu,policjant mówi mozna spać wszedzie :?: :? :Ale i tak jesienia tam pojedziemy wracając z Grecji :!: A śmieci sa :?: :?:

To jest trochę nietrafione gdyż tak samo Polska teraz a w 2009 roku to inne kraje, drogi itp. Śmieci są. Inflacja u nas tylko w tym roku to 20%. Jak porównasz ceny z 2009 do obecnych wyjdzie to tak samo jak w Albanii. Byrek po 60leke. Gospodarze nadal zapraszają na raki. Ludzie są przyjaźni a czasy się po prostu zmieniają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-14, 10:45   

Po 4 nocach w Ksamilu załadowałem zbiorniki 300l wody i tempem ślimaka pojechałem na północ. Cel krótkiegonetapu Porto Palermo. Jechałem trochę z duszą na ramieniu bo w internecie krążą zdjęcia z plaży zajętej leżakami i parasolami. Po przybyciu głęboki oddech, na szczęście plaża bez zabudowy. Knajpa przy drodze a w budynku koło kościółka bar oraz sklep z rybami. Sędziowie t tam dwie noce choć były one ciężkie. W nocy zrywał się wiatr i było niesympatycznie. Wiatr był mocny, suchy i gorący więc czułem się jak w piekarniku nastawionym na 60stopni i włączoną funkcja termoobiegu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysmoc 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB EUROPA 650 PEUGEOT J5
Nazwa załogi: krzysmoce
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Chęciny
Wysłany: 2022-08-14, 10:49   

Po tych dwóch dość męczących nocach przenieśliśmy się o 20km na plażę za Himarę i stanęliśmy na kamping u Kranea (polecam choć cenowo jest droższy ale kwaterki i czystość na 5). Polecam też jedzenie na kampiesmaczbe i rozsądna cena. Po kielonku raki od szefa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-08-15, 14:07   

Nie mam mapy ale jeżeli nie przejechaliście to koniecznie Gjipe,ale tam parking 4x4,lub u góry i na pichote nie pamietam około 10 minutTeraz jest fajnie bo sa foty i napisy skretu do plaż,no i asfalty a nie jak dawniej.Najbardziej mi żal zaudowania plazy koło Vlore,na dół po schodkach.Kiedyś to było piekne dzikie miejsce z małymi barami,starymi schodami,ale leżaki były płatne i piękne duiże drzewo na środku placu i drogi :!: :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2022-08-15, 15:12   

My za dwie godziny wjeżdżamy do Albanii i nocujemy w Szkodra, jaki internet kupić w Albanii?? Czy może ten z Czarnogóry 500gb też tam działa??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***