Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
AUSTRIA ważenie na autostradzie .
Autor Wiadomość
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Piwa: 121/39
Wysłany: 2022-08-21, 10:30   

Syn leciał teraz przez Austrię.Raz nocą ,raz w dzień i wagi były nieczynne.
Ważyli za to w Słowenii,tyle że po drugiej stronie autostrady.

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.

Postaw piwo autorowi tego posta

Mandus 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller Team Zefiro 295
Piwa: 14/4
Wysłany: 2022-09-01, 21:55   

Z tymi wagami wcale nie jest tak strasznie, trochę sami się koledzy nakręcamy. Ja żadnych wag nie objeżdżam w Austrii, jadę normalnie. W tym roku dwukrotnie mnie ważyli w Austrii i nic przykrego mnie nie spotkało. A nadmienię, że nie specjalnie się tym przejmuję, jak będę przeważony 100 - 200kg, to trudno, będę musiał zapłacić to zapłacę, niechętnie ale nie mam zamiaru się tym stresować. Co prawda, staram się nie przesadzać i pakuję się z głową, no ale jak jadę na narty, to narty muszę zabrać, zbiornik paliwa mam 125l i leję w PL do pełna, koło zapasowe mam pod samochodem, wody nalewam ze 30% na drogę, jak nie muszę brać odkurzacza, to nie biorę, wody butelkowanej biorę tylko kilka butelek na drogę, przecież na miejscu w CRO czy w Austrii też kupię, itd. Jeździmy w 4 osoby, Roller Team z alkową 7m długości, jak na swoją kategorię jest "dość lekki" ale bez przesady, cudów nie ma i zakładam, że zazwyczaj trochę przeważony jestem.

Wg moich doświadczeń, tolerancję na kampery mają większą, niż na zarobkowe busy. Raz miałem takąhistorię, jak jadąc z CRO od Mariboru zaraz w Austrii często zamykają autostradę i wszystkich biorą na parking. A że jechaliśmy na 2 zestawy - 2 kampery + 2 łodzie na haku, a że ja mam dużą łódkę, ciągnę ją na dwuosiowej przyczepie o DMC 2000kg, szeroka 2,60m, więc nie muszę dodawać, że wygląda to dość "ciężko" na sam wygląd. Wszystkie busy itp auta zapraszali na wagę, a nam tylko sprawdzili winiety i kazali jechać dalej. Nie powiem, byłem zaskoczony na maksa. Z resztą pamiętam, że w swojej historii jazdy kamperem przez piękny kraj na A - już kilka razy wagę mi odpuścili. Czyli Austria nie jest taka zła, jak ją malują.

Na koniec dodam, że kilka razy się ważyłem na wadze i najwięcej miałem 3820kg z 4 rowerami i dość sporym różnym bagażem - nie zależało mi, bo jechałem na Mazury, ale od tamtego ważenia staram się pakować mniej i tyle. Z resztą jazda kamperem mocno z przekroczonym DMC np. o 500kg jest dość ryzykowna nie tylko z powodu mandatu - zwyczajnie kamper bardziej cierpi, przekraczamy dopuszczalną nośność opon, droga hamowania robi się coraz dłuższa itp, więc lepiej pakować się z głową i spokojnie jechać, a nie kombinować i omijać wagi czy jechać nocą.

Wyświetl szczegóły
Edward 
zaawansowany

Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Piwa: 22/3
Wysłany: 2022-09-03, 12:52   

To wszystko co piszesz Mandus to mam nadzieję że każdy wie ale nie napisałeś że w razie nie daj Panie Boże wypadku to prokurator nie podaruje ani jednego kg.

dziwaczek 
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Piwa: 58/18
Wysłany: 2022-09-03, 15:41   

Edward napisał/a:
To wszystko co piszesz Mandus to mam nadzieję że każdy wie ale nie napisałeś że w razie nie daj Panie Boże wypadku to prokurator nie podaruje ani jednego kg.

I zapomnij o wypłacie z OC/AC i NNW :gwm

Trzymamy DMC - Ostatnio zainteresowała mnie pewna dużżżą integra miała ważyć 3250kg a DMC 3500kg a była na "bliźniakach" :gwm pewno pierwotnie miała 4200kg, i kolejny kamperek z dziś fajna półinterga masa podobno 3150kg DMC 3500kg w dokumentach niemieckich 4250kg, obniżenie DMC po sprowadzeniu do PL z Niemiec - zwracajcie na takie kwiatki uwagę :idea :idea :idea

yamah 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Piwa: 127/62
Wysłany: 2022-09-03, 19:29   

dziwaczek napisał/a:

I zapomnij o wypłacie z OC/AC i NNW :gwm

M.in. to był powód dlaczego teraz mam kampera 5,5 tony :bajer poprzednia półintegra 7,15m przed wyjazdem do Austrii ważyła 4 tony z 1/2 wody,1/2 paliwa,bez rowerów :gwm .Wyjazd nie doszedł do skutku..odpuściłem kombinowanie z drogami 8-)

LukF 
Kombatant

Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Piwa: 280/197
Wysłany: 2022-09-03, 20:32   

Było już w temacie pisane: OC wypłacą. Reszta jest ubezpieczeniem dobrowolnym więc nie wiadomo.

Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Piwa: 143/21
Wysłany: 2022-09-03, 21:23   

Nie nakręcajcie się wzajemnie. To, że auta bywają przeważone (zwłaszcza kampery) to fakt. Zazwyczaj nie ma problemów z prawem w razie wypadku o ile ktoś z premedytacją i drastycznym brakiem rozsądku tegoż przeważenia nie dokonał.

Nikt z nas nie ma wagi, ani urządzeń do monitorowania masy auta. W efekcie, mając określoną homologację na określoną masę możesz zakładać, że jak wsadzisz liczbę pasażerów zgodną z dokumentacją i zapakujesz rzeczy osobiste to się w DMC zmieścisz. Nie ma tutaj działania celowego (jak np. u spedytorów, gdzie 9-10 paletowy bus ma 900 kg ładowności i pakują nań palety z drewnem, czy papierem).

Nikt nie będzie Ci wraku ważył po wypadku o ile nie będzie podejrzeń, że to masa miała wpływ na zaistnienie zdarzenia. Nawet gdyby okazało się, że wyszło te 100-200 kg nadwagi, to trudno sobie wyobrazić, aby biegły sporządził ekspertyzę, że 3%-5% większa od dopuszczalnej masa auta sama z siebie ma katastrofalne skutki i jest przyczyną zdarzenia uniemożliwiającą np. wypłatę z AC.

Oczywiście mandat może się zdarzyć, ale ... cóż począć.

joko 
Kombatant

Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Piwa: 350/20
Wysłany: 2022-09-03, 22:02   

LukF napisał/a:
Było już w temacie pisane: OC wypłacą. Reszta jest ubezpieczeniem dobrowolnym więc nie wiadomo.

Oczywiście , że tak. OC to jak sama nazwa wskazuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i wypłacane jest zawsze z polisy winnego zdarzenia drogowego (czyli tego, który złamał przepisy), na rzecz niewinnego poszkodowanego. Jaka różnica czy rozwaliłem komuś samochód, bo wymusiłem pierwszeństwo, czy zrobiłem mu z ... garaż , bo przeładowałem swój i nie zahamowałem na czas ?
W jednym i drugim przypadku złamałem przepisy i doprowadziłem do wypadku.
Te same zasady obowiązują NNW.
Jedynym ubezpieczeniem , którego możemy nie dostać w przypadku przeładowania jest AC, ale ja mam na to jeden bardzo skuteczny sposób .... nigdy nie wykupuję polisy AC, na żaden z moich samochodów (oprócz tych , które miałem w leasingu bo tam nie było wyjścia) .
Polisa AC jest bez sensu i nie ma kompletnie ekonomicznego uzasadnienia . Nabijanie kasy ubezpieczycielowi za pozory bezpieczeństwa. Suma składek zawsze grubo przewyższa ewentualne odszkodowania , a ich wypłata kasuje zniżki ...... i koło się zamyka :-P

Odnośnie wag: we wtorek jechałem od Bratysławy , przez Wiedeń i Graz do Włoch i żadna po drodze nie była czynna ( w ogóle przez całą drogę nie widziałem ani jednego policjanta) Przed wyjazdem zważyłem się w domu i z pełnym bakiem , pełną wodą w 2 osoby wyszło około 3700, więc modelowo :ok

ZEUS 
Kombatant

Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Piwa: 56/59

Wysłany: 2022-09-03, 22:29   

joko napisał/a:
nie wykupuję polisy AC, na żaden z moich samochodów (oprócz tych , które miałem w leasingu bo tam nie było wyjścia) .
Polisa AC jest bez sensu i nie ma kompletnie ekonomicznego uzasadnienia . Nabijanie kasy ubezpieczycielowi za pozory bezpieczeństwa. Suma składek zawsze grubo przewyższa ewentualne odszkodowania , a ich wypłata kasuje zniżki ...... i koło się zamyka

wypadek, kolizja to jedno ale jest jeszcze sprawa kradzieży samochodu...
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.

joko 
Kombatant

Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Piwa: 350/20
Wysłany: 2022-09-03, 22:52   

ZEUS napisał/a:
joko napisał/a:
nie wykupuję polisy AC, na żaden z moich samochodów (oprócz tych , które miałem w leasingu bo tam nie było wyjścia) .
Polisa AC jest bez sensu i nie ma kompletnie ekonomicznego uzasadnienia . Nabijanie kasy ubezpieczycielowi za pozory bezpieczeństwa. Suma składek zawsze grubo przewyższa ewentualne odszkodowania , a ich wypłata kasuje zniżki ...... i koło się zamyka

wypadek, kolizja to jedno ale jest jeszcze sprawa kradzieży samochodu...

Kradzieży w ogóle nie biorę pod uwagę z przynajmniej kilku powodów :spoko

LukF 
Kombatant

Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Piwa: 280/197
Wysłany: 2022-09-04, 07:53   

Co do polisy ubezpieczeniowej w pełni podzielam zdanie joko, co do kradzieży również, co do wagi też :mrgreen:

kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Piwa: 121/39
Wysłany: 2022-09-04, 08:18   

joko napisał/a:
nigdy nie wykupuję polisy AC, na żaden z moich samochodów (oprócz tych , które miałem w leasingu bo tam nie było wyjścia) .

Mam tak samo :spoko

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.

Odpowiedz do tematu