Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Litwa Łotwa Estonia Finlandia Norwegia Sywecja Dania 07.2023
Autor Wiadomość
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2022-09-06, 16:13   Litwa Łotwa Estonia Finlandia Norwegia Sywecja Dania 07.2023

Planuje podróż na Lipiec 2023 która miała się odbyć w 2022 roku niestety nie udało się zrealizować. Planuje wyjechać z Wiednia 2-3 Lipca i ruszyć poprzez Czechy Polske Litwe Łotwe Estonie Finladnie, po 10 dniach chciałbym dotrzeć na Nordkapp na drogę powrotną zostawiam prawie 20 dni zwiedzanie Norwegii i Szwecji , dwa dni chciałbym spędzić w Danii, w sumie 10 krajów 4 tygodnie i 10000km jeśli ktoś chciałby się przyłączyć to zapraszam, my dwójka plus dwóch synów 15 i 17 lat

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
remi 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Rapido 9090DF
Nazwa załogi: MIR
Dołączył: 13 Lut 2014
Piwa: 3/1
Skąd: klamry
Wysłany: 2022-10-24, 10:52   

Witajcie.Ciekawa trasa.Nasze plany na 2023 to Norwegia , Szwecja .Litwa,Łotwa i Estonia objechana w tym roku.Ale chętnie wracamy w ciekawe miejsca.Jeździmy z wnukiem 8 lat ,a my 2x 60 plus.Ruszamy z okolic pomiędzy Bydgoszcz i Toruń.Termin odległy ale zainteresowani jesteśmy. Pozdrawiamy Ryszard i Maria.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2022-10-24, 11:45   

DarKu napisał/a:
Planuje podróż na Lipiec 2023 która miała się odbyć w 2022 roku niestety nie udało się zrealizować.

Mnie też nie udało się w tym roku zrealizować planów na Norwegię. Dotarłem do Szwecji i zawróciłem. :(
Plan mam: Troms & Finnmark 2023. Zmieniłem tylko 2022 na 2023.
Mam nadzieję, że spotkamy się tam gdzieś na północy. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-10-24, 13:23   

Byliśmy w tym roku. W przyszłym również tam się wybieramy w czerwcu przez Litwę, Łotwę itd. Mam nadzieję, że tak będzie co roku :)
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-10-24, 16:09   Re: Litwa Łotwa Estonia Finlandia Norwegia Sywecja Dania 07.

DarKu napisał/a:
Planuje podróż na Lipiec 2023 która miała się odbyć w 2022 roku niestety nie udało się zrealizować. Planuje wyjechać z Wiednia 2-3 Lipca i ruszyć poprzez Czechy Polske Litwe Łotwe Estonie Finladnie, po 10 dniach chciałbym dotrzeć na Nordkapp na drogę powrotną zostawiam prawie 20 dni zwiedzanie Norwegii i Szwecji , dwa dni chciałbym spędzić w Danii, w sumie 10 krajów 4 tygodnie i 10000km jeśli ktoś chciałby się przyłączyć to zapraszam, my dwójka plus dwóch synów 15 i 17 lat

[url=https://images90.fotosik.pl/617/bd7d3251555faeff.jpg]Obrazek[/URL]


Plan ambitny, chyba trochę za bardzo. Nie umiem wrzucić mapy (ktoś pomoże?) odbyłem podobną podróż w tym roku - 35 dni, bez zachodniej Norwegii i Danii i nie było łatwo. Jeśli nie jesteś typem "zwiedzającego przez szybę" zweryfikuj trochę podróż. Chętnie podpowiem.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2022-10-29, 16:54   

Mnie motocyklem bez marudzenia cała trasa łącznie z całą 17-tką, z NKappem i Murmańskiem zajęło chyba ze 35 dni. Ale dziś na pewno bym w takim tempie nie gnał a już kamperem na pewno. W przyszłym roku też planuję z kol. małżonką podobną traskę ale w odwrotnym kierunku by nie mieć czasowej presji. Zawsze jak mi coś zmieni plany mogę odwinąć i skrócić trip w najmniej bolesny sposób. No ale ja jestem 65+ więc inne preferencje - spokojnie i dostojnie. Młodzież bardziej niecierpliwa jest - i to jej prawo. Co zaś do dołączenia to chętnie stworzymy na Norwegię jakiś team 65+!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-11-08, 09:06   

JanusS napisał/a:
Co zaś do dołączenia to chętnie stworzymy na Norwegię jakiś team 65+!!!

Ja spełniam postawiony warunek 65+ :spoko
Oczywiście jestem za i nawet nie przeciw :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2022-11-08, 12:21   

Janusszr, Ty jako, że posiadasz umiejętności pozyskania wkładek do zupy rybnej zostaniesz za karę przewodniczącym zgraji tetryków. A wracając do czasu na trip to dodam jeszcze, że te trzydzieści parę dni było poświęcone głównie na cieszenie się (jak to zwykle mają motocykliści) jazdą, winklami i kręcenie głową w prawo i lewo. Samą północ z NordKappem już zaliczyliśmy . Ja nawet dwa razy. Teraz chciałbym jak najwięcej zobaczyć i wespół z małżonką pozwiedzać interior Skandynawii. Więc przypuszczalnie braknie 6-ciu tygodni. Ale czy musi być wszystko na raz???
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-11-08, 13:22   

JanusS napisał/a:
Janusszr, Ty jako, że posiadasz umiejętności pozyskania wkładek do zupy rybnej zostaniesz za karę przewodniczącym zgraji tetryków.

Za młody jestem na tak ważne stanowisko :spoko
Fajnie byłoby pojechać dużą zgrają :ok
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2022-12-05, 09:28   Re: Litwa Łotwa Estonia Finlandia Norwegia Sywecja Dania 07.

Robert-4 napisał/a:


Plan ambitny, chyba trochę za bardzo. Nie umiem wrzucić mapy (ktoś pomoże?) odbyłem podobną podróż w tym roku - 35 dni, bez zachodniej Norwegii i Danii i nie było łatwo. Jeśli nie jesteś typem "zwiedzającego przez szybę" zweryfikuj trochę podróż. Chętnie podpowiem.


ABy wrzucic mape musisz zrobic screen ekranu a potem np. przez fotosik przeinaczyc zdjecie na link do forum :wyszczerzony:

Plan jest ambitny, ale ja nie jestem typem czlowieka ktory lubi siedziec w miejscu, nie lubie
zwiedzac muzeum itp, czas niestety ograniczony do 4 tygodni ale mysle ze spokojnie jest to do
zrobienia, rok temu zrobiona Grecja w dwa tygodnie i 3800km, w tym roku byla to
Albania,Czarnogora Bosnia i Korfu, 4800km w 17 dni :mrgreen: moim celem nie sa kraje po
drodze, na pewno sie w kazdym zatrzymam aby zobaczyc najwazniejsze miejsca lecz celem
jest Nordkapp i pokonana droga :wyszczerzony: chetnie bym pojechal na dwa trzy miesiace
ale nadal jestem w wieku przedemerytalnym :haha: jeszcze jakies 22 lata w takim stanie
wiec na wiele nie moge sobie pozwolic, tym bardziej ze wyjezdzamy 2-3 razy w roku na urlop,
koncem grudnia jedziemy do Turcji na dwa tygodnie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2022-12-05, 21:03   

Janusszr napisał/a:
.............
Fajnie byłoby pojechać dużą zgrają :ok


Co kto lubi :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-12-05, 21:23   

MILUŚ napisał/a:
Janusszr napisał/a:
.............
Fajnie byłoby pojechać dużą zgrają :ok


Co kto lubi :-P

Powinienem napisać : "zgraną zgrają" :spoko , a to jest raczej nierealne.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarKu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2013
Piwa: 4/10
Skąd: Austria
Wysłany: 2023-01-12, 09:56   

Do wyjazdu zostalo niewiele ponad piec miesiecy :wyszczerzony: jesli ktos jest chetny sie przylaczyc to zapraszamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2023-01-12, 10:09   

Piękna trasa, myślimy o podobnej/takiej samej. Ale tempo - nie do przeżycia ;) Zatem - pewnie będziecie jechać sami... :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-01-12, 10:09   

DarKu napisał/a:
Do wyjazdu zostalo niewiele ponad piec miesiecy...


To jeszcze masz czas przyjrzeć się mapie z początku wątku. Omijasz Lofoty i fiordy zachodnie.
To dwie "perły" Norwegii.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***