Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa wody z maceratorem jako odprowadzenie wody z prysznica
Autor Wiadomość
Sidek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Paź 2020
Skąd: Lubin
Wysłany: 2022-09-16, 08:26   Pompa wody z maceratorem jako odprowadzenie wody z prysznica

Witam :)
Jezeli było to przepraszam, ale nie znalazłem wątku.

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was montował pompę z maceratorem pod podwoziem taka jak ta:
https://allegro.pl/oferta/pompa-do-toalet-jachtowych-macerator-45l-min-04108-11804427298
Do odprowadzenia wody z prysznica i umywalki jak kamper stoi krzywo. Czy to ma sens ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/106
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-09-16, 08:49   

Sidek napisał/a:
Do odprowadzenia wody z prysznica i umywalki jak kamper stoi krzywo. Czy to ma sens ?

Nie wiem co miałby rozdrabniać (?)i jak wyciągać wodę skoro kamper stoi krzywo i woda nie ścieka do "kratki" ? Nie ma sensu wg mnie oczywiście. Ma sens tam gdzie jest dedykowane, czyli kible tzw morskie na jachtach. Mieli papier i odchody i sruuuu...do wody :evil: (Niestety takich wodniaków też mamy nawet na Mazurach :-/ )
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sidek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Paź 2020
Skąd: Lubin
Wysłany: 2022-09-16, 09:26   

Woda ścieka do kratki ale nie leci do zbiornika.
Rozdrabniać włosy i syf z umywalki. Widziałem pompy prysznicowe ale je to ciężko zamontować do góry nogami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/106
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-09-16, 10:42   

Sidek napisał/a:
Woda ścieka do kratki ale nie leci do zbiornika

Nigdy nie miałem takiego przypadku, a raczej nie poziomuję za bardzo kampera. Coś raczej z przepustowością, ale czy na pewno skoro woda nie stoi w brodziku/umywalce ? To gdzie się podziewa :roll: :?: Może jest jakiś większy syfon, żeby nie śmierdziało ? Jak mam pusty zbiornik na szarą, to słyszę dudnienie o dno pierwszych ścieków wody.

Włosy zatrzymują się na mini kratce ściekowej w brodziku i to nie problem je ręcznie usunąć. Nigdy też nic się nie zatkało ;)
Lubię udoskonalenia jak większość tutaj zgromadzonych :lol: , ale tego bym nie założył bo: nie widzę sensu, parę złotych kosztuje i chyba dużo grzebania pod samochodem w celu upchania tego ustrojstwa. To tylko moja subiektywna opinia.
Nie jestem pewien , ale to chyba działa grawitacyjnie, pojawia się ściek, to się włącza i mieli - bardziej do tego służy żeby mielić odpadki, a włosy ? hmmm lubią się owijać.
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2022-09-16, 14:22   

Sidek napisał/a:
Do odprowadzenia wody z prysznica i umywalki jak kamper stoi krzywo. Czy to ma sens ?

Ponieważ pytasz, to odpowiadam... to nie ma sensu.

Jeździmy 15 lat kamperami. Bywało, że nie tylko sami.
Przejeździliśmy ponad 170 000 km po Polsce i Europie. M.in. Irlandia, Szkocja i Anglia, Białoruś, Rumunia, Węgry, Czechy, Niemcy, Włochy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Grecja i ... nigdy nie zapchały się nam się odpływy wody szarej, ani do zbiornika ani ze zbiornika.
Trzeba od czasu do czasu oczyścić kratki ściekowe przy odpływach - szczególnie z włosów.
Odpowiedź tak jak na początku - wspomniana pompa w kamperze nie ma sensu.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***