Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkowa - pomóżcie proszę ocenić jej stan
Autor Wiadomość
brnk 
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Lip 2022
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2022-09-16, 22:29   Alkowa - pomóżcie proszę ocenić jej stan

Cześć! Czy mogę Was prosić o pomoc i opinie w sprawie alkowy?
Oglądałem bardzo ciekawy egzemplarz Dethleffs Globetrotter, kamper 20 letni, poszycie z blachy (alu?). Ogólnie sprawia dobre wrażenie, suchy.
Niepokoi mnie alkowa. Naczytałem się (może za dużo) o problemach jakie alkowa może przysporzyć i podczas oględzin zauważyłem:
1) Wygięta listwa za drzwiami pasażera oraz kierowcy odstaje bardziej na zagięciu (zdjęcie Alkowa1.jpg)
2) Prawa ścianka alkowy zewnętrzna jest lekko odkształcona jakby odcisnął się element konstrukcji (zdjęcie Alkowa1.jpg)
3) Plastik obok drzwi pasażera i kierowcy jest pęknięty (zdjęcie Alkowa2.jpg)
4) Między dachem po stronie pasażera a alkową jest więcej uszczelniacza niż po drugiej stronie pojazdu (zdjęcie Alkowa3.jpg i Alkowa4.jpg)
5) Na dachu, po stronie kierowcy wyskoczył kawałek listwy. Czyżby pękł? A może było tu łącznie i wyskoczył ze szpary? (zdjęcie Alkowa5.jpg i Alkowa6.jpg).
6) Sufit w środku i ściany w alkowie twarde - nie zauważyłem problemów.
7) Sufit w środku nad stolikiem tam gdzie wznosi się do góry ugina się mocno jakby słabo był przyczepiony. W pozostałych obszarach jest sztywny i dobrze siedzi.

Nie zauważyłem śladów uderzenia na alkowie. Poszycie kampera wydaje się być zrobione z jednolitych kawałów i oryginalnych (wypłowiałych już) naklejek.

Poradźcie proszę co o tym myśleć? Czy moje obawy są podstawne? A może to "normalne" w kamperach pełnoletnich?
Będę wdzięczny za rady i opinie.

Alkowa1.jpg
Odstaje listwa; odkształcenie
Plik ściągnięto 27 raz(y) 1,6 MB

Alkowa2.jpg
Popękany plastik za drzwiami
Plik ściągnięto 19 raz(y) 1,57 MB

Alkowa3.jpg
Więcej uszczelniacza z lewej
Plik ściągnięto 17 raz(y) 474,89 KB

Alkowa4.jpg
Więcej uszczelniacza z lewej
Plik ściągnięto 12 raz(y) 417,74 KB

Alkowa5.png
Listwa wyskoczyła
Plik ściągnięto 17 raz(y) 881,39 KB

Alkowa6.jpg
Listwa wyskoczyła
Plik ściągnięto 5 raz(y) 681,87 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2022-09-16, 23:00   

Wszystko to kosmetyka. Generalnie jak widać uszczelniacz to trzeba się cieszyć bo znaczy się że ktoś nie żałował.

Jak sam będziesz kiedyś sobie uszczelniał okno czy coś tam to zobaczysz że nałożysz niby tak samo a po skręceniu z jednej strony wyjdzie ci więcej niż z drugiej takie to czary.

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DC 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rimor XGO Family 103
Nazwa załogi: Pingwiny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Lip 2015
Piwa: 15/18
Skąd: Lniska
Wysłany: 2022-09-17, 08:26   

Zmęczenie materiału. Takie kwiatki wychodzą często w znacznie młodszych kamperach. Można rozkręcić, doszczelnić butylem i będzie ok.
_________________
Living a Boys Adventure Tale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-09-17, 09:30   

Na podstawie zdjęć wydaje mi się że kamper nie zmieścił się kiedyś pod mostem i miał naprawianą górę alkowy. Ale powtarzam , na podstawie zdjęć. Jeżeli naprawa była przeprowadzona fachowo to nie jest problem. Ale zalecam dokładniejsze oględziny i z użyciem odpowiedniego miernika,
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2022-09-19, 21:37   

Jeżeli nie ma zacieków wewnątrz to tak jak mówią koledzy: to detale do kosmetyki wynikające z pełnoletniości.
Mam takiego samego Dethleffs'a; w moim było wymieniana całe poszycie alkowy i zrobiono to fachowo ( chyba) ale piąty rok nic się nie dzieje.Raz w roku tylko inspekcja dachu i jakieś ewentualne poprawki
Też mam takie pęknięcia za drzwiami i mnie specjalnie nie martwią.
Ważne aby kamper stał na jakichś najazdach coby mu się woda nie zbierała na dachu (jak na zdjęciu) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dyha
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Piwa: 16/14
Wysłany: 2022-09-19, 21:46   

Aha...otwórz szafki na wysokości tej kałuży na dachu i sprawdź czy poszycie nie jest miękkie i czy nie ma zacieków. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***