Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec gazu
Autor Wiadomość
Skwarek 
weteran

Twój sprzęt: Trigano Carioca 2010
Nazwa załogi: Ania i Michał
Piwa: 130/38
Wysłany: 2022-07-12, 09:08   

Andrzej 73 napisał/a:
Tankowalem kiedyś butle na stacji benzynowej we Włoszech w Giulianowej. Gość miał przejściowe i zatankować mi butle do pełna.
Musisz próbować na małych stacjach w niedużych miejscowościach.
:spoko

Też tak kiedyś miałem, wsiowa stacyjka i można się dogadać, gość szedł do kanciapy przyniósł kawałek mosiądzu i zatankował. No i niższe ceny ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Piwa: 41/5
Wysłany: 2022-07-12, 11:07   

Prawdę mówiąc nie zdarzyło mi się jeszcze abym został bez gazu kiedy zabierałem na pokład dwie pełne butle. W przypadku krajów o ciepłym klimacie w lecie raczej nie zapuszczamy ogrzewania a to jedyna funkcja która może zużywać dużo gazu. Lodówka, kuchenka gazowa, bojler - dwie pełne butle w zupełności wystarczają co najmniej na miesiąc.

Skwarek 
weteran

Twój sprzęt: Trigano Carioca 2010
Nazwa załogi: Ania i Michał
Piwa: 130/38
Wysłany: 2022-07-12, 11:43   

Kazik II napisał/a:
Prawdę mówiąc nie zdarzyło mi się jeszcze abym został bez gazu kiedy zabierałem na pokład dwie pełne butle. W przypadku krajów o ciepłym klimacie w lecie raczej nie zapuszczamy ogrzewania a to jedyna funkcja która może zużywać dużo gazu. Lodówka, kuchenka gazowa, bojler - dwie pełne butle w zupełności wystarczają co najmniej na miesiąc.

Racja, lecz moje wyjazdy są najczęściej wczesną wiosną lub jesienią i niestety trzeba w nocy się ogrzać więc i tankować. Coś za coś, zwiedzanie bez tłumów, zakazów lecz chłodniej albo w upale w tłumie z ograniczeniami miejsc postoju lecz nie potrzeba dużo gazu ;)
:spoko

orkaaa 
zaawansowany

Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2022-07-12, 12:55   

Ja oprócz gazu 11 kg wożę turystyczna 2 kg z redukcją. Jak kończy się 11 kg wówczas podpinam mniejszą i wiem że mam jeszcze mały zapas. Dzięki temu zawsze mogę bez konsekwencji wykorzystać całą butlę. Używam tylko czystego propanu a kupić czysty propan nie jest tak łatwo. Dlaczego czysty bo jeżdżę cały rok i podobno czysty jest bardziej przyjazny dla instalacji czyli palnika.

wojtek_h 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Adria Twin
Piwa: 1/1
Wysłany: 2022-08-19, 20:17   

Zwykle staram się wozić 2 pełne butle po 11 kg, ale kiedyś się zgapiłem i we Francji skończył mi się gaz. Kupiłem miejscową butlę i reduktor. WAŻNE! Trzeba szukać reduktora do butli niemieckiej, bo to jest ten sam typ co nasz, a turystów niemieckich jest pełno wszędzie i łatwo jest znaleźć według tego klucza. Jedną ze swoich butli musiałem niestety oddać na złom, bo nie miałem jak jej wozić. Teraz wożę też zestaw reduktorów europejskich.

Wojtek

lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Piwa: 60/39
Wysłany: 2022-09-13, 11:09   

SlawekEwa napisał/a:
Pisałem tylko o kuchence na gazowe kartusze, bo już prawie zapomniałem o lodówkach zasilanych gazem :szeroki_usmiech

Lodówka na gaz w moim kamperze ma tyle lat co kamper czyli leci jej 33 rok. Chłodzi idealnie. Dzisiaj w Karcagu jest 20 stopni w plusie a ja w zamrażalniku mam minus 16. Nigdy przy lodówce nie grzebię ani jej nie 'usprawniam" chociaż na chłodnictwie się znam. Jedyne co robię to konserwuję zgodnie z instrukcją. Chłodnie przemysłowe które buduję - dostosowuję do zdalnej naprawy i siedząc na Węgrzech potrafię zlokalizować usterkę i telefonicznie zlecić jej usunięcie. Kiedy czytam o upuszczaniu freonu z układu to mam tylko jedną odpowiedź; głupota też ma swoje miejsce na tym forum.

SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler

Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Piwa: 182/422
Wysłany: 2022-09-13, 11:19   

lepciak napisał/a:
Dzisiaj w Karcagu jest 20 stopni w plusie a ja w zamrażalniku mam minus 16.

a jak w Karcagu jest +35 stopni to ile masz w lodówce, a nie w zamrażalniku ? :chytry

lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Piwa: 60/39
Wysłany: 2022-09-13, 13:21   

SlawekEwa napisał/a:
lepciak napisał/a:
Dzisiaj w Karcagu jest 20 stopni w plusie a ja w zamrażalniku mam minus 16.

a jak w Karcagu jest +35 stopni to ile masz w lodówce, a nie w zamrażalniku ? :chytry

Sławku - nie wiem ale moją lodówką nie mam zamiaru bić rekordów i jak na razie - na Saharę się nie wybieram. Sprawdza się w tym do czego jest przystosowana.
Przy okazji: na całym świecie obowiązuje zakaz upuszczania freonów do atmosfery więc na czym jadą ci fachowcy którzy zapasu freonu ze swoich lodówek zdążyli na raty już się pozbyć? Jadąc na południe po trochu upuszczali nawet nie wiedząc ile a przy jeździe z powrotem co mają z lodówki? Nic - brak chłodu i pomysłów oraz podstawowej wiedzy o pracy lodówki.

zbyszekwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Rapido 707F
Piwa: 320/214
Wysłany: 2022-09-13, 13:27   

SlawekEwa napisał/a:
a jak w Karcagu jest +35 stopni to ile masz w lodówce,

Przy tej temp. wszystko wypite. :haha:

Zaraz przejdę i sprawdzę czy Lepciak nie oszukuje. :diabelski_usmiech

sławek w. 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Piwa: 10/1
Wysłany: 2022-09-21, 21:57   

lepciak napisał/a:
głupota też ma swoje miejsce na tym forum.

Nie wiem o czyjej głupocie piszesz - mojej czy wykonawcy - również z tego forum. Na marginesie w moim przypadku, co polecałbyś zrobić będąc 2000 km od domu, wracać aby usunąć niesprawność czy wykonać opisane przeze mnie czynności zgodnie z poleceniami wykonawcy aby dalej podróżować.

lepciak napisał/a:
Jadąc na południe po trochu upuszczali nawet nie wiedząc ile a przy jeździe z powrotem co mają z lodówki? Nic - brak chłodu i pomysłów oraz podstawowej wiedzy o pracy lodówki.

Muszę Cię zmartwić - ostatnie 700 km wracałem już z idealnie pracującą lodówką (bez szronienia), natomiast podczas siedmiu tygodni wyjazdowych - Turcja/Grecja w zamrażarce -12/14 st. a w lodówce 5/7 st. Do dziś lodówka pracuje idealnie. Nie wiem na jakiej podstawie napisałeś o braku chłodu i pomysłów, przecież opisałem - chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem.

Odpowiedz do tematu