Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bank Revolut. Ku przestrodze.
Autor Wiadomość
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-08-29, 22:15   

joko napisał/a:

I tutaj mam pytanie do posiadaczy Revoluta: Co takiego , ponad to co napisałem o swojej karcie, oferuje Revolut, albo w czym jest lepszy, że zdecydowaliście się akurat na tę usługę ?


Nie wiem czy Revolut jest lepszy (biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, itd - każdy ma swoje kryteria). Mi w Revolucie podobają się:
 
1.Funkcjonalnośc sejfu - trzymam na revolucie różne waluty (kupowane jeszcze po kursach, o których można już niestety pomarzyć) i kiedy ich nie potrzebuję (a potrzebuję na wyjazdach lub zakupach w internetowych sklepach zagranicznych) to trzymam je zablokowane w wirtualnym sejfie. Dostępne środki na karcie utrzymuję na niskim poziomie - w razie scamu, itp

2. Funkcjonalności jednorazowych kart wirtualnych przy zakupach internerowych.

3. Bezpośrednie przewalutowania np z CHF na EUR lub USD na EUR (CHF i USD kupowałem kiedy  EUR było najmocniejsze). Być może Twój bank także umożliwia takie bezpośrednie przewalutowania. Podejrzewam, że kurs Revoluta jest trochę korzystniejszy.

4. Córka ma Revoluta i na wakacjach poza PL korzysta z karty/aplikacji - jestem w stanie zasilić jej konto EUR z mojego konta EUR online. Czy studentka bez dochodów może otrzymać w Twoim banku te wszystkie funkcjonalności o których napisałeś za tzw. free? Zazwyczaj bardziej wypasione pakiety z obsługą wielowalutową "wymagają" regularych przelewów lub odpowienio wysokiego salda.

5. Ergonomia aplikacji - tutaj każdy ma swoje przyzwyczajenia - mi osobiście aplikacja na telefonie podpasowała - dla mnie jest intuicyjna.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2022-09-12, 14:45   

marcincin napisał/a:
joko napisał/a:

I tutaj mam pytanie do posiadaczy Revoluta: Co takiego , ponad to co napisałem o swojej karcie, oferuje Revolut, albo w czym jest lepszy, że zdecydowaliście się akurat na tę usługę ?


Nie wiem czy Revolut jest lepszy (biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, itd - każdy ma swoje kryteria). Mi w Revolucie podobają się:
 
1.Funkcjonalnośc sejfu - trzymam na revolucie różne waluty (kupowane jeszcze po kursach, o których można już niestety pomarzyć) i kiedy ich nie potrzebuję (a potrzebuję na wyjazdach lub zakupach w internetowych sklepach zagranicznych) to trzymam je zablokowane w wirtualnym sejfie. Dostępne środki na karcie utrzymuję na niskim poziomie - w razie scamu, itp
----odp: Trzymam na swoich subkontach swoje waluty bez opłat i wszystkie operację robię z appki intuicyjnie!!!

2. Funkcjonalności jednorazowych kart wirtualnych przy zakupach internerowych.
--- odp: nie potrzebuję pomnażyć kart bo mam stosowne ubezpieczenie od kradzieży środków w sklepach internetowych i robię to samo z takim samym poziomem bezpieczeństwa.

3. Bezpośrednie przewalutowania np z CHF na EUR lub USD na EUR (CHF i USD kupowałem kiedy  EUR było najmocniejsze). Być może Twój bank także umożliwia takie bezpośrednie przewalutowania. Podejrzewam, że kurs Revoluta jest trochę korzystniejszy.

--- odp: kiedyś na początku korzystałem z Revoluta ale przekonałem się że po zakończeniu podróży, że miałem korzystniejsze kursy na moich zwykłych kartach.

4. Córka ma Revoluta i na wakacjach poza PL korzysta z karty/aplikacji - jestem w stanie zasilić jej konto EUR z mojego konta EUR online. Czy studentka bez dochodów może otrzymać w Twoim banku te wszystkie funkcjonalności o których napisałeś za tzw. free? Zazwyczaj bardziej wypasione pakiety z obsługą wielowalutową "wymagają" regularych przelewów lub odpowienio wysokiego salda.

---odp. założyłem dla wnuka i robię to samo a jego karta działa tak samo jak moje karty.

5. Ergonomia aplikacji - tutaj każdy ma swoje przyzwyczajenia - mi osobiście aplikacja na telefonie podpasowała - dla mnie jest intuicyjna.


---odp: Ergonomia tyczy się raczej do poręczności fizycznej i manualnej. Tutaj użyłbym słowa: przyjaźniejsza i intuicyjniejsza w obsłudze.
Aplikacja mojego banku jest prosta i intuicyjna w obsłudze jak cep. Prościej już chyba nie można.


Podsumowanie! Jeden lubi wodę, inny panienki młode a jeszcze inny jak mu buty capią! Niech se każdy wybierze co wydaje się być dla niego najlepsze!!!!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-09-12, 18:01   

marcincin napisał/a:
joko napisał/a:

I tutaj mam pytanie do posiadaczy Revoluta: Co takiego , ponad to co napisałem o swojej karcie, oferuje Revolut, albo w czym jest lepszy, że zdecydowaliście się akurat na tę usługę ?


Nie wiem czy Revolut jest lepszy (biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, bezpieczeństwo, itd - każdy ma swoje kryteria). Mi w Revolucie podobają się:
 
1.Funkcjonalnośc sejfu - trzymam na revolucie różne waluty (kupowane jeszcze po kursach, o których można już niestety pomarzyć) i kiedy ich nie potrzebuję (a potrzebuję na wyjazdach lub zakupach w internetowych sklepach zagranicznych) to trzymam je zablokowane w wirtualnym sejfie. Dostępne środki na karcie utrzymuję na niskim poziomie - w razie scamu, itp

2. Funkcjonalności jednorazowych kart wirtualnych przy zakupach internerowych.

3. Bezpośrednie przewalutowania np z CHF na EUR lub USD na EUR (CHF i USD kupowałem kiedy  EUR było najmocniejsze). Być może Twój bank także umożliwia takie bezpośrednie przewalutowania. Podejrzewam, że kurs Revoluta jest trochę korzystniejszy.

4. Córka ma Revoluta i na wakacjach poza PL korzysta z karty/aplikacji - jestem w stanie zasilić jej konto EUR z mojego konta EUR online. Czy studentka bez dochodów może otrzymać w Twoim banku te wszystkie funkcjonalności o których napisałeś za tzw. free? Zazwyczaj bardziej wypasione pakiety z obsługą wielowalutową "wymagają" regularych przelewów lub odpowienio wysokiego salda.

5. Ergonomia aplikacji - tutaj każdy ma swoje przyzwyczajenia - mi osobiście aplikacja na telefonie podpasowała - dla mnie jest intuicyjna.


Zasadniczo na wszystkie 5 pkt odpowiedział już JanusS i w większości tak jak zrobił bym to ja, więc nie będę się powtarzał.
Dodam tylko, że przewalutowanie mogę robić bezpośrednio w ramach oczywiście tych walut , których konta mam aktualnie otwarte.
Standardowo utrzymuję konta w PLN,USD i EUR bo tylko takie są mi potrzebne. Jak udaję się do jakiegoś kraju w którym obowiązuje inna waluta, to sobie otwieram nowe konto w tej walucie i zasilam potrzebnymi środkami .
Opłaty za konta są kilku, albo kilkunastozłotowe , ale tylko wtedy kiedy nie ma na nich ruchu, więc w praktyce są za free (kiedy konto przestaje być potrzebne, zamykam.)
Przewalutowania są po kursie międzybankowym , więc lepiej się już nie da (praktycznie zerowe widełki). Zamieniając przykładowo 1000PLN na EUR i po chwili z powrotem na PLN dostaję praktycznie pełne 1000.
Funkcjonalności mam więc praktycznie takie jak w Revolut, kurs lepszy (a przynajmniej nie gorszy), a bezpieczeństwo i łatwość kontaktu w fizycznym a nie wirtualnym banku, bez porównania lepsze.
Dzięki za odpowiedzi ....... pozostaję przy swoim :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2022-09-21, 18:24   

Też się wypowiem, bo używam Revoluta kilka lat i w zasadzie nie miałem nigdy problemów.
CZy mi się wydaje ale sprawa dotyczy Revolut tylko dlatego że zapłaciliście ich kartą ?
Pieniądze poszły do jakiegoś banku, który nadwyżkę przelał do innego banku, a tenże bank nie chciał oddać, bo ten pierwszy nie chciał się zwrócić o zwrot.
Dlaczego więc winić Revolut ?
Kilka razy płaciłem wirtualną - jednnorazową kartą za zakupy, które póżniej reklamowałem .
Włos mi się zjeżył gdy uświadomiłem sobie że zlikwidowałem tę kartę i będę musiał podać numer.
Ale kasa zawsze wracała na konto.
Co do czatów to zawsze starają się odpowiedzieć i rozwiązać problem, jeśli takowy jest.
Może akurat trafiliście na jakiegoś ignoranta ?
Też się obawiałem, że coś się poknoci przy przejściu na Litwę , ale jak na razie jest ok.

Joko, mam kilka kont walutowych, gdzie kasa mi leży KILKA LAT i nikt mi nie pobiera za to opłaty. Ani centa !
Np tajskie baty używałem ostatnio przed pandemią, w 2019 roku.
Jełro też kupiłem po taniości i mam nadal.
I jeszcze zrobiłem numer z rublami, bo dla hecy kupiłem za 100 zł na początku wojny i po jakimś czasie Revolut przysłał mi info, że będa wkrótce nie wymienialne i powinienem sprzedać.
Sprzedałem więc i zarobiłem ... 25 zł
Trza było kupić bańkę ...
Poza tym sprawdź te różnice w przewalutowywaniu / spreadzie.
Jestem pewny że stacjonarne banki mają większe. I rżną cię na kasie, jak wszystkie molochy.
Czy teraz widzisz różnice ?
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2022-09-21, 19:46   

:haha:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2022-09-24, 05:37, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2022-09-22, 04:34   

Cytat:
Bywa i tak, że aktualny kurs interesującej nas waluty jest korzystniejszy w IK

Raczej wątpię. Sprawdzałem kilka razy a raczej moi koledzy i zawsze było słabiej.
Ja trzymam trochę więcej niż minimum, bo niekiedy warto zrobić przelew gdy kursy są lepsze.
Też początkowo miałem zasadę "nie za dużo", ale lata dobrego funkcjonowania uśpiły moja czujność. 😁
I jeszcze wspomnę o opcji bezpieczeństwa związaną z lokalizacją.
Gdy robię płatność kartą, to tlf z apką musi być w pobliżu, by płatność była zatwierdzona.
W przeciwnym razie jest odrzucana.
To na wypadek kradzieży bądź zgubienia karty w innym kraju.
Który bank ma taki bajer ? :wyszczerzony:
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sławek w. 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato III
Nazwa załogi: Sławek W
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Piwa: 10/1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-09-22, 07:12   

Darson napisał/a:
Gdy robię płatność kartą, to tlf z apką musi być w pobliżu, by płatność była zatwierdzona.
W przeciwnym razie jest odrzucana.


Potwierdzam, w marcu otrzymałem wiadomość z Revoluta, że zablokowano moją (podobno) transakcję w USA, nie potwierdziłem transakcji - kartę zablokowano a następnie przysłano nową. Swoją droga ciekawe jak zdobyto dane mojej karty. :zastrzelic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darson 
weteran


Twój sprzęt: MCLOUIS 252
Nazwa załogi: Załoga G.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2021
Piwa: 31/9
Skąd: Jaworzno/Oslo
Wysłany: 2022-09-22, 15:39   

Działa, pod warunkiem że masz załączona tę opcję.
sławek w. napisał/a:
ciekawe jak zdobyto dane mojej karty

Przecież podajesz numer, datę ważności i cvv, gdy płacisz w sieci. Ja najbardziej się boję przy kupowaniu biletów lotniczych, bo kilka razy mi odrzucili tę " jednorazówkę" i musiałem podać dane plastikowej.. A nie wierzę że te skąpce z Rayanair nie oszczędzają również na zabezpieczeniach 😠
_________________
THX za wszystkie postawione browary. Jestem miło zaskoczony. Pozdro.
Darson ®
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2022-09-22, 16:01   

joko napisał/a:
...Przewalutowania są po kursie międzybankowym...


Trochę te pojęcia są mylone. Nie ma dla detalistów kursów międzybankowych, te są dla transakcji między bankami. Dla nas (detalistów) jest po prostu kurs wymiany i zawsze występuje tzw. spread, czyli różnica kursów. Np. mBank stosuję dla kart wielowalutowych spread około 500 tzw. pipsów, czyli 0,0500 zł. To różnica między kursem sprzedaży a zakupu. Te 500 pipsów daje 50 zł
na wymianie 1000 EUR.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2022-09-23, 05:32   

:haha:
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2022-09-24, 05:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2022-09-23, 10:43   

samotny wilk napisał/a:
: :mrgreen:


samotny wilk napisał/a:
: :lol:


A można wiedzieć o co się szczerzysz ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***