Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieszczelności
Autor Wiadomość
G_e_r_o 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Sprinter 313
Dołączył: 31 Paź 2021
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2022-09-26, 18:59   Nieszczelności

Cześć i czołem

Panowie i Panie potrzebuję pomocy. Buduję kampera na bazie Mercedesa Sprintera. Wszystko jest Ok, pracy po pachy ale powoli ubywa. Mam jednakże potężny problem .Gdzieś mi przecieka woda w narożach przy drzwiach i nie wiem gdzie przeciek może być. Załączam zdjęcia , w których miejscach występuje ten przeciek. Już nawet użyłem sikaflexu przy uszczelce przy stronie zewnętrznej bo myślałem że to może tam gdzieś jest nieszczelność. Ale niestety nie pomogło. Wiem że będę musiał ściągnąć tkaninę i armaflex ale co dalej? Może ktoś się z tym spotkał? Nie wiem, wymieć uszczelkę na nową? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Już się przyzwyczaiłem że budowa idzie w rytmie dwa kroki do przodu i jeden do tyłu, ale czasem jest to po prostu tak frustrujące że aż boli :)

IMG_20220926_162451.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 1,94 MB

IMG_20220926_162458.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 1,85 MB

IMG_20220926_162502.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 1,55 MB

IMG_20220926_162302.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 1,56 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-09-26, 19:54   Nieszczelności dachu tył Sprinter Crafter

Zacząłbym od (patrz zdjęcie):
1. Zużyta uszczelka pod lampą stop,
2. Wyrobiony uszczelniacz pod okrągłą zaślepką (tuż na lampą stop) - jest to miejsce w którym najczęściej montowana jest kamera.
Zaklej szczelnie obydwa miejsca taśmą (izolacyjną ?), polewaj wodą - jeśli przecieków brak - to znalazłeś nieszczelność. Odklejając po kolei z każdego miejsca taśmę - znajdziesz to właściwe.

5D7C4D28-2088-4688-BAC7-9BB8A0293071.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 767,47 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
G_e_r_o 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Sprinter 313
Dołączył: 31 Paź 2021
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2022-09-26, 20:14   Re: Nieszczelności dachu tył Sprinter Crafter

Robertunio napisał/a:
Zacząłbym od (patrz zdjęcie):
1. Zużyta uszczelka pod lampą stop,
2. Wyrobiony uszczelniacz pod okrągłą zaślepką (tuż na lampą stop) - jest to miejsce w którym najczęściej montowana jest kamera.
Zaklej szczelnie obydwa miejsca taśmą (izolacyjną ?), polewaj wodą - jeśli przecieków brak - to znalazłeś nieszczelność. Odklejając po kolei z każdego miejsca taśmę - znajdziesz to właściwe.


Tak mi się wydaje że to może być przyczyną, zwłaszcza że robiłem test światłem w nocy przy zamkniętych drzwiach i wyszła rzeczywiście tam nieszczelność. Ale pytanie czy nieszczelność w środkowej części drzwi wpływa na na pojawiające się plamy wilgoci przy narożach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robertunio 
zaawansowany

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 7/6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-09-27, 15:34   Nieszczelności dachu tył Sprinter Crafter

Woda po wniknięciu może przemieszczać się po wewn. stronie blachy na duże odległości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
G_e_r_o 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes Sprinter 313
Dołączył: 31 Paź 2021
Skąd: Bochnia
Wysłany: 2022-09-28, 17:00   Re: Nieszczelności dachu tył Sprinter Crafter

Robertunio napisał/a:
Woda po wniknięciu może przemieszczać się po wewn. stronie blachy na duże odległości.


Niestety właśnie to zauważyłem , zerwałem wszystko i czekam na deszcz. Choć i tak obstawiam uszczelkę właśnie w środkowej części tak jak pisałeś wcześniej. Dzięki za odpowiedź! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***