Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GAZ
Autor Wiadomość
organ18 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Cze 2014
Skąd: Zabrze
  Wysłany: 2022-10-29, 09:19   GAZ

Cześć wszystkim dostałem niedawno konkretne odpowiedzi na temat "awaryjnego " odpalania piecyka trumy ;) za co bardzo dziękuje . Słuchajcie a właściwie to czytajcie ;) mam taki problem , od schowka gdzie mam butle idzie podobno przewód stalowy biegnie w środku auta po podłodze do Poczwórnego zaworu ( lodówka , kuchenka ,grzejnik , bojler ) i przed tym zaworem a szafką pojawiła się rdza na nim no i delikatnie po jego bokach na podłodze gdzie leży. Dzwoniłem do 2 firm które zajmują się Gazem żeby go wymienili powiedzieli że zajmują się tylko instalacjami gazowymi w domach , jedna z firm z którą pisałem emailowo napisała aby się umówić i zobaczą co się da zrobić dziś zadzwoniłem i usłyszałem " majster ja tylko robie instalacje w domach a dziś jej sobota i mam wolne " :/ pare dni temu byłem umówiony w firmie która montuje butle gazowe w samochodach , serwisuje , od razu robi przegląd powiedzieli abym podjechał dzisiaj i postarają sie wymienić . Podjechałem gdy ten pan z którym rozmawiałem powiedział do mechanika aby podszedł i zobaczył co się da zrobić on mu odpowiedział " ja kampera robić nie będę " a ten mu mówi chociaż zobacz , ten mechanik podszedł i oburzonym tonem mówi SŁUCHAM !! powiedziałem mu o co chodzi on zerknoł na przewód przy butli i powiedział To chyba stalowy przewód nie będę tego robił dopytałem czy wymieni go na przewód taki jak montują w samochodach on odpowiedział nie mamy przewodów i odszedł . Totalnie klienta mają w dup*e !!!!! Pytanie do was czy wiecie gdzie w Zabrzu (woj. Śląskie) lub okolice typu Gliwice / Bytom pomogą mi wmiarę tanio go wymienić najlepiej godziny popołudniowe po 17 bo do 16 pracuje :( ??
Drugie pytanie : Czy może ktoś sam wymieniał go bo są do kupienia przewody LPG np. 8mm a wew. średnica jest 6mm bo nie wiem jak wygląda połączenie przewód z zaworem gdzie jest na krętka czy wystarczy przewód gazowy w otulinie + " baryłka uszczelniająca docisk rurki " ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2022-10-29, 12:26   

Witaj ;

Ja swoje problemy gazowe przed laty załatwiałem u naszego forumowego kolegi Kaimar'a :ok

https://camperymtm.pl/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-10-29, 19:23   

MILUŚ napisał/a:
Witaj ;

Ja swoje problemy gazowe przed laty załatwiałem u naszego forumowego kolegi Kaimar'a :ok

https://camperymtm.pl/


I tam się udaj ze swoim problem. Czechowice-Dziedzice, masz dobry dojazd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BikerB 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: L4H2 2015
Dołączył: 02 Lip 2021
Piwa: 6/1
Skąd: UK
Wysłany: 2022-10-30, 02:08   Re: GAZ

organ18 napisał/a:
/...../ie : Czy może ktoś sam wymieniał go bo są do kupienia przewody LPG np. 8mm a wew. średnica jest 6mm bo nie wiem jak wygląda połączenie przewód z zaworem gdzie jest na krętka czy wystarczy przewód gazowy w otulinie + " baryłka uszczelniająca docisk rurki " ??

Rurka , barylka, nakretka i wsio, normalna miedzina rurka , pusc rurke podwoziem, np. Brytyjskie przepisy wymagaja zeby przewody gazowe byly pod podwoziem, mocowanie co 30cm,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***