Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobrej jakości buty trekkingowe
Autor Wiadomość
casper
trochę już popisał

Dołączył: 20 Paź 2015
Wysłany: 2022-11-23, 08:02   Dobrej jakości buty trekkingowe

Szukam dobrej jakości butów trekkingowych. Najważniejsze aby były nieprzemakalne. Jakie marki polecicie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WaldekR 
stary wyga

Twój sprzęt: Challenger/Ducato/98
Nazwa załogi: Waldek i Wiesia
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2022
Piwa: 19/54
Skąd: Przasnysz oklice
Wysłany: 2022-11-23, 10:05   

Niedawno temat był poruszany tu:
https://www.camperteam.pl...uty+trekkingowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2022-11-23, 10:44   

To zależy jak często i do czego będziesz ich używał . Jako często i w miarę intensywnie chodzący po górach polecam hanwagi i mammuty, których sam używam . Jest naprawdę dużo firm produkujących dobre buty. Warto przeszukać sieć w poszukiwaniu okazji , bo ceny wyjściowe są dość wysokie. Idealnie nieprzemakalne są tylko gumowce , ale przy dbałości o obuwie bardzo długo nawet w najcięższych warunkach udaje utrzymać się odpowiedni komfort.
_________________
przewodnik górski- sudecki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ludzik
trochę już popisał

Dołączył: 11 Lut 2016
Wysłany: 2022-11-23, 11:42   

Mam jedne buty które nigdy mi nie przemokly - meindl borneo. Że skóry licowej, bez goretexu, bo mi goretex zawsze przemaka . Jedna zasada - impregnowalam je woskiem od samego początku, a potem po każdym wyjściu jeśli buty były w sniegu czy deszczu. I nawet wejscie do potoku czy deszcz nie były im straszne. Do tego skóra dobrze oddycha i nie trzyma nieprzyjemnych zapachów. Teraz mam meindl engadin ale kupiłam za małe i czekają na kupca
Teraz mam jeszcze garmont vetta, świetna podeszwa ale trzeba je ciągle impregnować bo inaczej przemakają.
Jeśli szukasz dobrego sklepu do kupna obuwia, polecam https://aktywnyturysta.pl/ Aktualnie mają sporo promocji na dobrej klasy buty trekkingowe.
Ostatnio zmieniony przez ludzik 2022-11-28, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-11-23, 19:41   

Równie dobrze możemy Ci doradzić i polecić kampera :-)

Zależy do czego te buty i na jaka porę roku, jaki masz budżet i preferencje. Ja byłem zachwycony pancernymi Asolo-ami na vibramie ale zachciało mi się zmienić na jakieś lżejsze i zmieniłem na Mammuty z jakaś ichnią super lekka podeszwą - tez mi nigdy nie przemokly ale już się nimi nie zachwycam… w pierwszej parze na pierwszej wycieczce puściło mocowanie sznurowadeł a ze było to na początku orlej perci to musiałem awaryjnie zejść, zareklamowałem i dostałem od ręki nowe takie same ale mam już do nich uraz oraz brak zaufania - chociaż już nic z nimi się więcej nie dzieje i świetnie się w nich chodzi. Zmienię znowu na Asolo.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2022-11-24, 08:06   

Zwróć uwagę na klasyfikację twardości od A do D. Dobre firmy oznaczają tak swoje buty. Trzeba dokładnie dobrać to tego, do czego buty będą używane. I wcale nie jest tak, że im wyższe oznaczenie to buty lepsze. Po prostu są przeznaczone do czego innego.
Podaję opis klasyfikacji ze ze strony meindla :

http://meindl.pl/klasyfik...5%9Bci-podeszwy
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-11-24, 09:59   

Polecam Meindl LitePeak GTX - bardzo wygodne, jeszcze nie przemokły, ale w strumieniach nie brodziłem :) .
Dla mnie jedyna wada to kolor - takie trochę krzykliwe, ale jakość to rekompensuje.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***