Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Włochy w lipcu '20
Autor Wiadomość
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-12, 22:22   

KateAlex napisał/a:
Darku, bardzo Ci dziękuję za te informacje, przejrzeliśmy te kempingi i jak najbardziej jesteśmy ZA :ok tym bardziej, że widzieliśmy fotkę Twojej miejscówki na kempingu Smeraldo, którą wstawiłeś w jednej z relacji :shock: , jest superrrr :szeroki_usmiech
Ze względu na to, że mamy 2 tygodnie odpuścimy tym razem Sardynię i pozostaniemy na lądzie. Zaczniemy od Gardy a później przemieścimy się na camping Smeraldo i pozwiedzamy część riwiery liguryjskiej :lol:
Później zjeżdżając w dół zahaczymy o Pizę i ruszymy w kierunku Florencji. Ot i taki nasz cały plan :diabelski_usmiech
Jak się już naumiem to wrzucę jakieś fotki 
Jeszcze raz dziękuję :spoko
Pozdr. Kate


Z Moneglii kolejką zróbcie sobie trip do Cinque Terre powinno być mniej człowieków niż normalnie
A i najważniejsze, butków do wody nie zapomnijcie Italia to nie Jurata, jak jest piasek to parzy, jak nie ma piasku to kamulce, mój spektakularny skok do wody w Smeraldo ze skały uchwycony przez żonę wysyłam tylko osobą które zaliczą ten kamp :szeroki_usmiech . Jak coś to pytaj tamte okolice mam rozpykane. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZMUN 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L3H3 offroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2018
Piwa: 1/7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2020-08-13, 18:51   

Wczoraj byłem w Cinqua Terre. Nie mam odniesienia Darku jakie tłumy to norma ale byłko ok :-)
_________________
VanLife - forma życia z wyboru
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmf 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: HYMER CAMP 57
Nazwa załogi: M13
Dołączył: 22 Paź 2016
Piwa: 2/11
Skąd: Wleń
Wysłany: 2020-08-24, 08:10   

Od soboty jestem w okolicach Grosseto, miała być spokojna malutka plaża (Principina de Mare), niestety tłumy straszne, Uciekamy dalej na południe w poszukiwaniu spokoju ;)
Może jest ktoś w okolicy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-08-24, 11:15   

Garda polecam parking przed Sirmione .Coś około 22 e z serwisem.

https://www.google.com/ma...74!4d10.6096387
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KateAlex 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen Dethleffs
Nazwa załogi: Alex Team Poland
Dołączyła: 20 Cze 2020
Postawił 3 piw(a)
Skąd: wioska pod W-wą
Wysłany: 2020-08-24, 20:49   

My od kilku dni kempingujemy nad Lago di Garda. Zatrzymaliśmy się na campingu San Benedetto w Peschiera del Garda. I tutaj wielkie dzięki dla Darka_Szczecin za polecenie tej miejscówki. Bardzo nam się tu podoba👍😁 Tłumów nie ma, obłożenie campingu w ok. 20%, cicho, spokojnie, plaża pusta, większość z tych co są to na basenach👌 Warunki do pływania na SUP—ie świetne, nie ma tu tak dużych fal jak na północy jeziora, gdzie bardziej jednak wieje.
Jutro ruszamy dalej, zahaczając o Mediolan, a później w okolice Cinque Terra.
K&A&V :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-28, 13:45   

KateAlex napisał/a:
My od kilku dni kempingujemy nad Lago di Garda. Zatrzymaliśmy się na campingu San Benedetto w Peschiera del Garda. I tutaj wielkie dzięki dla Darka_Szczecin za polecenie tej miejscówki. Bardzo nam się tu podoba👍😁 Tłumów nie ma, obłożenie campingu w ok. 20%, cicho, spokojnie, plaża pusta, większość z tych co są to na basenach👌 Warunki do pływania na SUP—ie świetne, nie ma tu tak dużych fal jak na północy jeziora, gdzie bardziej jednak wieje.
Jutro ruszamy dalej, zahaczając o Mediolan, a później w okolice Cinque Terra.
K&A&V :spoko


:bigok śmigając wybrzeżem liguryjskim nie róbcie skrótów , ja raz zrobiłem i w mikro miasteczku trzeba było stoliki knajpiane przestawiać, bo za chiny nie mogłem złożyć się w zakręt :szeroki_usmiech . Fakt miałem jeszcze przyczepkę z motocyklem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2020-09-04, 10:55   

My spędzamy weekend nad Gardą. Wczoraj Gardaland dzisiaj jezioro, przyjemnie bez tłumów.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-09-23, 11:48   

Wróciłem z Gardy kamperem 18 września 2022. Byliśmy 9 dni plus dodatkowo Mediolan, Werona, Wenecja i Cavallinio. Skoczyliśmy też na jeden dzień do Lago di Ledro.

Podróżowaliśmy z psem.

Odwiedziliśmy nad Gardą takie campingi jak:
    Camping Garda - Limone sul Garda /basen, restauracja, dostęp do jeziora/
    Al Lago Camping - Riva del Garda /centrum miasta, dostęp do jeziora z plażą/
    Camping Sirmione - Sirmione /daleko od centrum, basen, dostęp do jeziora ale przy zatoce - brudna woda/


oraz później Cavallinio:

    Camping Silva - Lido di Jesolo /dostęp do morza, kamping dla dorosłych, akceptują psy/


Po krótce wnioski:
    było tłoczno na kempingach, duża niechęć przyjmowania na jedną czy dwie noce, pomimo, że niby już wysoki sezon za nami,
    Lido di Jesolo tylko kilka kempingów przyjmuje psy. Spędziliśmy godzinę na szukaniu kempingu, który ma miejsce, przyjmie na 2 noce i akceptuje psa.
    ceny mi o tyle odpowiadały, że za nic więcej na kempingu nie płacę. W Polsce za prysznic, prąd i bóg wie co jeszcze trzeba płacić. Tu jedna cena i korzystasz. Turbo plus.
    widać mniejszy sezon ale na drogach i w restauracjach, centrum miasteczek luźniej ale nadal sezon trwa. Z punktu widzenia prowadzenia biznesu turystycznego w PL - zazdroszczę.
    w wielu miejscach miasta zadbały o biznes kempingów. Praktycznie wszędzie ograniczenia i znaki dla kamperów na parkingach. Belki ograniczające wjazdy do 1,99 czy 2,10 m.
    paliwa droższe niż w PL ale to już nie jest taka przepaść jak kiedyś,
    kąpaliśmy się codziennie w jeziorze Garda, wrzesień i woda ciepła bardziej niż w sezonie na Mazurach w PL,
    ceny w restauracjach nie dużo wyższe niż w PL w topowych lokalizacjach,
    Garda to nie jest region dla osób, które chcą spać poza kempingami, czy źle? To zależy dla kogo. Miejscowi jak widać potrafią zadbać o swoje.
    punkty serwisowe dla kamperów są praktycznie tylko na kempingach wokół Gardy. Jeden fajny i bezpłatny spotkałem na stacji benzynowej Esso w Mediolanie.
    fajnie, że nad Gardę nie pojechaliśmy w sezonie lipiec - sierpień. I tak czasami było tłoczno i był problem z miejscem na kempingu. To co musi być w sezonie.
    Włosi tak jak i w Polsce mają problem z pracownikami i obsługą, spotkać włoskiego kelnera i doświadczyć fajnej obsługi - już coraz większa rzadkość.
    generalnie kempingi są świetnie zlokalizowane, my wybieraliśmy takie, które mają bezpośredni dostęp do jeziora. Jest sporo kempingów po drugiej stronie ulicy bez jeziora.
    polecam wszystkim skoczyć nad Lago di Ledro - plaża dla psów i piękne widoki, czysta woda. Tam było mniej ludzi. Piękne miejsce.
    chcieliśmy zwiedzać Wenecję ale jak oglądałem kamper parki i kempingi przy wjeździe do Wenecji to mnie beton odstraszał. Wybraliśmy się na półwysep i Lido di Jesolo.
    Lido di Jesolo to raj dla przyczep i kamperów. De facto cały półwysep kempingów i luksusowych miejsc dla nas. Jak bym jechał z dzieciakami to tylko tam. Jest wszystko i o różnym standardzie. Dostęp do morza (woda ciepła).


Może się to komuś przyda. Zdjęcie wrzucam jedno by nie spamować. Lago di Ledro - największe odkrycie tego wyjazdu.

Lago di Ledro.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 188,64 KB

_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Grzegorz881 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Maj 2022
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-25, 13:33   

Mega fajne ujęcie !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-11-25, 15:15   

maciejstraus,

Dzięki za konkretne podsumowanie. Takie właśnie lubię
Stawiam zasłużone :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-12-22, 12:54   

LukF napisał/a:
maciejstraus,

Dzięki za konkretne podsumowanie. Takie właśnie lubię
Stawiam zasłużone :pifko


Dzięki, zatem otwieram i piję :mrgreen:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***