Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MOBILVETTA HUARI 1101
Autor Wiadomość
miru 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco Mobilvetta Huari 1101
Dołączył: 31 Sie 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: z miasta
Wysłany: 2022-11-16, 21:47   MOBILVETTA HUARI 1101

Witam.Mam mozliwosc kupna kampera Mobilvetta Huari 1101 z 2008 roku.Kamper pochodzi z dobrych rak ale w necie nie ma zadnych wiadomosci na temat tego modelu.Nie jest dostepny na rynku wtornym.Jesli ktos mial stycznosc z tym modelem to bede wdzieczny za kazde info. Z kamperami nie mialem wczesniej nic wspolnego ,mialem przyczepe kempingowa.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-11-17, 08:32   

A jakich informacji poszukujesz?

Z tego co widzę to kamper na Iveco z trzylitrowym silnikiem, tył na bliźniakach (wyższe opłaty na niektórych autostradach, ale za to lepsza stabilność). Przy tych gabarytach ciężko się będzie zmieścić w 3,5 tony - jeśli jest zarejestrowany na taką DMC, to prawie na pewno będziesz jeździł przeważony.

Ciekawie rozwiązany prysznic, nie spotkałem się z takim wcześniej :)

Ogłoszenia widzę głównie z Włoch:
https://www.caravanmarket...dita-mansardato
https://www.camperusati.e...1988-veneto.php
https://keej.it/annuncio/caravan-e-camper/collegno-annunci-torino/mobilvetta-huari-1101-super-accessoriato-13049418.htm
https://www.camperonline....ari-1101_163665
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miru 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco Mobilvetta Huari 1101
Dołączył: 31 Sie 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: z miasta
Wysłany: 2022-11-17, 20:30   

Kazdej,chcialbym sie dowiedziec czy ta marka jest dobra?,jak z dostepnoscia ewentualnych czesci?.W tej chwili w papierach wpisane jest 4200 kg,ale jaka jest rzeczywista waga tego nie wiem.Cena to 25000€.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-11-18, 06:39   

Nie wypowiem się czy Mibilvetta jest marką dobrą czy nie. Powiedział bym że ze średniej półki, ale to nie mój obszar wiedzy :)

Dostępność części - jak to w kamperze - im bardziej nietypowo i im starsze tym trudniej. Nie mówię o części "samochodowej" bo do Iveco dostaniesz wszystko jeszcze przez wiele lat. W części kamperowej, takie rzeczy jak ubikacja, lodówka, grzanie wody i powietrza, klima - to są rzeczy standardowe i nawet stare można spokojnie naprawiać. Podobnie z instalacjami - wodną, gazową, elektryczną - bez problemu. Jeśli chodzi o części typu plastiki w łazience (na przykład prysznic), nietypowe okna na alkowie (te skośne) - te są właśnie nietypowe i w razie awarii trzeba będzie kombinować. Na Twoim miejscu akurat dostępnością takich elementów bym się nie przejmował, będzie to problem w każdym kamperze w tym wieku. Wiem co mówię bo też to przerabiałem w swoich staruszkach.

Co do DMC i masy własnej - jeśli DMC jest 4200 to dobrze, sądzę że nie zaniżali jej specjalnie, więc i ładowność powinna być wystarczająca. Masz świadomość że potrzebujesz prawa jazdy kat. C?

Co do ceny się nie wypowiadam, nie orientowałem się jak to wygląda na rynku teraz...
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2022-11-18, 16:11   

Mobilvetta jest ok a tu jest wysoki model ale w przypadku starszego pojazdu większe znaczenie ma stan kampera a nie marka. Mam do tego modelu katalog części zamiennych ale po zmianach systemu w Trigano nie jestem w stanie prosto stwierdzić dostępności.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miru 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco Mobilvetta Huari 1101
Dołączył: 31 Sie 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: z miasta
Wysłany: 2022-11-18, 17:44   

@ kaimar stan kampera jest dobry.Jutro jade na konkretne ogledziny.Dzieki za opinie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miru 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco Mobilvetta Huari 1101
Dołączył: 31 Sie 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: z miasta
Wysłany: 2022-11-26, 08:36   

Witam.Kamper kupiony,temat do zamkniecia.Mysle ze z czasem jesli ktos bedzie zaiteresowy kupnem tego modelu to bede slozyc pomoca.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-11-26, 11:07   

miru napisał/a:
Witam.Kamper kupiony,temat do zamkniecia.Mysle ze z czasem jesli ktos bedzie zaiteresowy kupnem tego modelu to bede slozyc pomoca.Pozdrawiam


Jak masz chwilę to wrzuć tutaj kilka zdjęć Twojego nabytku - będzie na przyszłość dla szukających podobnego modelu.
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2022-11-26, 17:09   

Miałem kilka kamperów. Różnych marek .Kilka marki Hymer i inne. Teraz mam Mobilvettę 89 k-yaht.
Mówi się że niemieckie kampery sa solidne ,a francuskie ładne. A włoskie ,to jedno i drugie. Mam i jestem bardzo zadowolony. Elegancki i solidny. Części , tak jak pisli przedmówcy. Ja u Kaimara zaopatruję się we wszystko do mojego kampera. Ale mam go już 6 lat i nic drastycznego nie było potrzebne. Kaimar zawsze służy pomocą. Jwst dealerem tej marki. Więc jak kupiłeś ,to możesz na niego liczyć .Porządny i pomocny kolega. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miru 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco Mobilvetta Huari 1101
Dołączył: 31 Sie 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: z miasta
Wysłany: 2022-12-05, 22:01   

dulare napisał/a:
/quote]

Jak masz chwilę to wrzuć tutaj kilka zdjęć Twojego nabytku - będzie na przyszłość dla szukających podobnego modelu.


Przed switami sie ogarne to wrzuce pare fotek...
Pare rzeczy jest do zrobienia,ale sa to drobnostki do ogarniecia wiec spadam na inny dzial po porady.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-12-06, 10:06   

miru napisał/a:
Przed switami sie ogarne to wrzuce pare fotek...

To się pośpiesz, poszukamy sterownika do satki :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***