Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja-opłaty drogowe
Autor Wiadomość
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2022-09-15, 15:52   

quote]omijanie dróg płatnych[/quote]

Korzystam z nawigacji gogle maps i mimo zaznaczenia i tak mnie wprowadza na minę, jak wpiszę omijaj autostrady to zwiedzamy najwęższym drogami Grecję :szeroki_usmiech .

Na Evzoni byłem 2 lata temu i zjazd był zastawiony :gwm

Dla mnie zawsze jest omijanie płatnych odcinków wielkim problemem bo pilotka nie chcę współpracować a map papierowych już nie posiadamy po się postarzaly :diabelski_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Staszek II 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team półintegra
Nazwa załogi: Agnieszka i Staszek
Dołączył: 13 Gru 2018
Piwa: 27/16
Skąd: Golcowa
Wysłany: 2022-09-16, 11:11   

Witam
Jak rozmawia się z Grekami to można dojść do wniosku, że są specjalistami od omijania bramek. Obserwuję od dawna jak sobie radzą i dochodzę do wniosku, że kombinują w wielu dziedzinach jak my w komunie. Warto sobie znaleźć na google maps gdzie są bramki, bo czasem można je legalnie ominąć. Na przykład jadąc z Nafplio na zachodnie wybrzeże przez Tripoli i Megalopoli płacę tylko na jednej bramce 3,15 EU a jadę autostradą około 40km: obwodnica Tripoli, potem zjazd i około 14km boczną drogą, po czym znów wjeżdżam na autostradę i jadę do zjazdu na Eleę. Tej ostatniej bramki nie opłaca się mijać. Takich bezpłatnych odcinków jest więcej np koło Katerini a na Peloponezie choćby między Argos a Nemeą. Oczywiście nie zawsze się to opłaca, czasami też nie ma na to czasu, ale możliwości są. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
franu 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato
Dołączył: 23 Gru 2018
Piwa: 1/17
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2022-11-26, 08:31   

Jechałem właśnie od strony Bułgarii na Peloponez. Auto 270 netto z oknami 280 cm. na 80% bramek udaje się przekonać obsługe, że auto mieści się w kategorii osobowy. Na paru bramkach mierzą wysokość za pomoca przymiaru który mają zamontowaną przy okienku. troche jechaliśmy równiez poza autostradą i zarówno widokowo jaki i kosztowo uważąm, że to fajny wybór.
_________________
franu

https://www.camperteam.pl...pic.php?t=32359

www.FORTBelweder.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-26, 20:28   

Ja w tym roku starałem się omijać autostrady w Grecji , może na autostrady wydałem 30E wszystkie drogi omijające autostrady są do 3,5t
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***