Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skwarek, listopadowe zwiedzanie Iberi ( Śladami ZbigStan ;)
Autor Wiadomość
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-01, 19:29   

Dzisiaj przemieściłem się pod Walencję stoję przy Parc Natural l'Abufera de Valecia 39,378283 -0,322744 fajna miejscówka free przy plaży.
Ale mankamentem jest deszcz i wiatr. Zobaczę jak będzie rano, gdyby nie padało to do centrum historycznego Walencji jest tylko 13km rowerem. Nie mam dzisiejszych zdjęć. ;(
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-02, 19:10   

Przez całą noc padało i okrutnie wiało, pomysł by rowerem do Walencji upadł. Wiatr tak trząsł kamperem, że właściwie nie musiałem już mieszać herbaty.
Ruszyłem dalej na północ, niedaleko bo około 60km, za Sagunto już było słonecznie. Osiadłem w Moncofa 39,796385 -0,1400795 na bezpłatnym miejskim kamperowisku z wodą i miejscem na kota, można stać 48h. Policja z notesikiem codziennie sprawdza.
Było dzisiaj słonecznie i mogłem rowerem pozwiedzać okolice. Jest pora zbioru pomarańczy, przy drogach ładują skrzynki pełne zebranych owoców na samochody a na niektórych parkingach już je też sprzedają. W powietrzu w wielu miejscach unosi się przyjemny czekoladowo pomarańczowy zapach, nie wiem dlaczego. Przy plaży gminne służby stroiły uliczną choinkę.
Jak na tak niewielką gminę to policję mają widoczną i pracowitą, na naszym placu widziałem ich cztery razy, a na terenie gminy kierowali ruchem bo pogrzeb, bo karetka stoi i udziela pomocy, bo jakiś wyładunek, itp. Naliczyłem cztery osoby które były wszędzie ;)
Dzisiaj było 17stopni ale dość wietrznie, wiatr z północy.

Okoliczne liczne kamperparki oferują dość niską cenę za pobyt 10EU za kamperka +2 osoby + prąd, byłem, oglądałem bardzo przyzwoite warunki i nawet blisko morza. Czego to może dokonać konkurencja, cena niższa niż w Polsce ;)

Tutaj w nocy musiało być dość zimno bo gdy dojechałem na plac to wiele kamperków miało wyjęte do słońca butle gazowe by się ogrzały. Dobrze, że mam ogrzewany schowek butli 😂

IMG_20221202_185150_resized_20221202_065341149.jpg
Pomarańcze są wszędzie a czasem cytryny.
Plik ściągnięto 4 raz(y) 1,7 MB

IMG_20221202_185110_resized_20221202_065341569.jpg
Faceci zrobili beznadziejną choinkę
Plik ściągnięto 3 raz(y) 728,43 KB

IMG_20221202_131243_resized_20221202_065341952.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 1,37 MB

IMG_20221202_155154_resized_20221202_065342603.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,07 MB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-03, 18:04   

Dzięki za piwko. 😀

Znów kilkadziesiąt kilometrów na północ, czuje się zimę. Rozstałem się już chyba w tym roku z krótkimi portkami i nawet musiałem ubrać lekką kurtkę. Dziś było 13 stopni a nad wodą trochę wiało a i słońca nie było za wiele. Jestem po raz drugi nad deltą Ebro. Tym razem odwiedziłem jej drugą mierzeję, północną. Tam spacer wśród szuwarów i wędkarzy oraz wieża widokowa. Niezaprzeczalną zaletą tej pogody jest zupełny brak much i komarów które jeszcze trzy tygodnie temu dawały się we znaki. Zasady podobne, można kamperem parkować i zwiedzać ale na noc wynocha do kamperparku ;) Jestem ponownie w Sant Jaume d'Enveja (40,705240 0,709181 o niepostrzeżenie wjechałem na wschodnią półkulę) ;) Kamperpark darmowy, przestronny z serwisem, bez prądu. Teraz jest ze 20 kamperów.

IMG_20221203_165624_resized_20221203_050145750.jpg
Ebro z wieży widokowej
Plik ściągnięto 4 raz(y) 719,54 KB

03 12 1.jpg
Przesmyk z głównego nurtu
Plik ściągnięto 5 raz(y) 355,19 KB

03 12.jpg
Palma w trzcinach przy kapliczce
Plik ściągnięto 1 raz(y) 377,16 KB

_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-05, 19:03   

Słaba pogoda i pewna osobista sprawa skłoniły mnie do wcześniejszego powrotu do domu. Wczoraj wyjechałem z Delltebre, było poniżej 10stC i siąpiła mżawka, taka mniej więcej pogoda utrzymywała się przez całą Hiszpanię. We Francji było dużo lepiej 13-14stC i słonecznie. O dziwo nie wiało tam gdzie zawsze wieje tzn. w rejonie Sete. Tego dnia dojechałem do Rodanu, przed Orange. Zrobiłem 750km, dzień krótki a w nocy staram się nie jeździć. Dzisiaj rano pogoda mglista i ponura z temperaturą 2-3stC była aż do Dijon, później było pogodnie 6-7stC . Na noc zatrzymałem się w połowie między Fryburgiem a Strasburgiem, dzisiaj też było ponad 700 km. Miasteczko w którym mieszkam w Polsce przed wojną też nazywało się Fryburg ;) Nie wiem czy jutro dojadę do siebie bo to jeszcze 860 km i dzień krótki. Kiedyś zimą pokonałem tę trasę i prawie pod domem już nocą stado dzików dużych i małych wbiegło na jezdnię a ja zrobiłem samochodowy piruet na lodzie i wylądowałem w rowie na dachu. Tak więc nie będę się spieszył ;)
:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Misio 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 743/1144
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-05, 22:19   

Spiesz się powoli, bo jeszcze jest tyle do zwiedzenia. :lol:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...ks.Jan Twardowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-06, 21:58   

Misio napisał/a:
Spiesz się powoli, bo jeszcze jest tyle do zwiedzenia. :lol:


Dzięki za piwko.

Zrobiłem tak jak piszesz, powoli ale jednak dotarłem do domu. Czyli machnąłem ponad 860km bo nie chciałem nocować pod Zgorzelcem i docisnąłem do końca.
W sumie przez miesiąc przejechałem 7220km, zużyłem średnio 9,1l/100km a moja prędkość przelotowa na autostradach to około 95-100km.

Ostatni odcinek w mżawce i od Norymbergi do Chemnitz termometr nerwowo pikał koło zera stopni i na tym odcinku ruch był na drodze bardzo intensywny, od Drezna do Legnicy temperatura rosła by sięgnąć prawie 4 stC.
Spotkały mnie dzisiaj dwie niebezpieczne sytuacje sprowokowane przez marne osobówki, znamienne, że na polskich blachach :(

1. Nagła zmiana pasa ruchu z równoczesnym włączeniem kierunkowskazu i prawie otarcie się o niego przy 100km/h.
2. Włączenie sie do ruchu również nagłe, bez kierunkowskazu z końca pasa dobiegowego autostrady. Stał na końcu i nagle bach, ruszył, skręcił i jedzie przede mną. Ledwo wyrobiłem z hamowaniem. Jeszcze się zatoczył bo walczył z nawigacją.

Ale na szczęście wyjazd udany i dobrze spędzony czas w ciepłych miejscach. Teraz trudno będzie się przyzwyczaić do chłodu. brrr

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
SZEJK 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD BAVARIA
Nazwa załogi: Grab Klan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Piwa: 204/261
Skąd: Dębica
Wysłany: 2022-12-06, 22:36   

Dobrze że wróciłeś szczęśliwie do domu. Codziennie czekałem na Twoje relacje pisane lekką ręką z namiarami i zdjęciami. Super przygoda,!!!!

Tym razem grzane leci jak nic :pifko
_________________
Pozdrawiam SZEJK

Ten co zna swoją wartość, nigdy nie będzie niszczył innych, by budować siebie.
Dr. Mateusz Grzesiak

Moje poprzednie i aktualna karawana:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bożka-Witek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: kampervan Fiat Dukato
Dołączył: 10 Kwi 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Miasteczko Śląskie
Wysłany: 2022-12-06, 23:16   

Cały temat kibicowałam.
Piwko leci za całokształt.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-06, 23:33   

Dzięki za piwka i za to, że chciało się Wam czytać moje wypociny.
Grzane piwko szczególnie mnie cieszy bo w domu którym teraz będę nocował, gdy przyjechałem było 8 stopni, palę w kominku jest już 18 ale nadal chłodno.

Już myślę o jakimś kolejnym ciepłym wyjeździe :)

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-12-07, 08:28   

Skwarek,
Fajna relacja na luzie, szczera, prawdziwa :pifko

Zazdroszczę decyzji o samotnym wyjeździe kamperowym do Hiszpanii. Nie każdy by się na to zdobył. Ja odpuszczam w tym sezonie chociaż planowałem bo moi stwierdzili, że będą się nudzić ... :roll:

Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiesiek t 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato blaszak H2L5 2010
Nazwa załogi: basia + wiesiek
Dołączył: 14 Lut 2009
Piwa: 2/9
Skąd: kobyłka
Wysłany: 2022-12-07, 08:33   

no dzięki Skwarek rozjaśniłeś nam kierunek, dziki takim camperowiczom mamy większą wiedzę piwko leci
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-07, 11:57   

Cieszy mnie, że się podobało i przydało. ;)

Po powrocie, zderzenie z rzeczywistością :gwm

Właśnie przypadkiem zobaczyłem reklamę naszego koncernu naftowego, jak bardzo są "oszczędni i gospodarni" a dzięki temu mamy najtańsze paliwo w UE.
To oczywiście podłe kłamstwo bo sam widziałem znacznie tańsze z pełnym VAT a nasze mimo obniżonego VAT jest i tak droższe. :(

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2022-12-07, 16:01   

Skwarek, Dziękuję za fajną relację. Szczególnie interesowały mnie informacje pogodowe w okresie późnej jesieni. Za samotną podróż :pifko . Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2022-12-08, 09:48   

Bożka-Witek napisał/a:
Cały temat kibicowałam.
Piwko leci za całokształt.

odnoszę wrażenie, że chyba to piwko trochę źle ulokowałaś🤔 (SZEJKU nie gniewaj się ale tak wynika z kontekstu🤭) :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 243/90
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2022-12-08, 11:11   

ZbigStan napisał/a:
Skwarek, Dziękuję za fajną relację. Szczególnie interesowały mnie informacje pogodowe w okresie późnej jesieni. Za samotną podróż :pifko . Pozdrawiam.


Dzięki za piwko ;) . Moje obserwacje pogodowe skłaniają mnie do poglądu, że przydatna urlopowo pogoda o tej porze roku jest tak naprawdę na południowym wybrzeżu Hiszpanii od Kartageny w dół mapy. Poza tym na pozostałym wybrzeżu jest trudno o czynny o tej porze roku kemping nawet jak w parc4nigt podają, że całoroczny. Zatem sami Hiszpanie wskazują gdzie warto posiedzieć.

:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***