Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chętni na objazd Europy w 2019 roku
Autor Wiadomość
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2022-12-12, 20:48   

waldemard napisał/a:
Witam i zgadzam się z Izolą


:mikolaj
Dzis muszę zrewidowacć moją wypowiedz z maja 2019...

To była taka różowa teoria w temacie, może chęć by tak było dobrze.
Dziś po 4,5 latach samotnego kamperowania , jestem pewna tego że wolę moje solo podróże.
Bo:
W drodze spotykam i rozmawiam z różnymi ludźmi, i to bez żadnych zobowiązań.
Cenię sobie moją samodzielność i spokój - coraz bardziej :wyszczerzony:

Z mojego doświadczenia jak obserwuję grupowe wyjazdy, to na ogół powodem tworzenia grup i konvoi, widzę że nie zawsze w tym jest chęć by mieć towarzystwo ale z obawy przed swoimi lękami i deficytami!
Jest to też określane tym: " To będzie nam raźniej " Ta "raźność" odpala ale bardzo często w złym kierunku ;)

Tak to widzę na dzień dzisiejszy. Fajnie by było poczytać o własnych szczerych doświadczeniach jadących grupowo - jak to się udaje ?
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2022-12-12, 21:26   

izola napisał/a:

Fajnie by było poczytać o własnych szczerych doświadczeniach jadących grupowo - jak to się udaje ?

Na opisy z udanych wyjazdów grupowych można liczyć.

Opisów wyjazdów grupowych mniej udanych, z wiadomych względów, raczej nie będzie.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2022-12-13, 11:07   

Z mojego ponad 30 letniego doświadczenia w podróżowaniu wynika, że najlepiej udają się wyjazdy w towarzystwie przyjaciół czyli ludzi z którymi się znamy i lubimy. Poszukiwanie kompanów do wspólnych wyjazdów np w internecie wynika właśnie z tego o czym pisze Izola.
My podróżujemy zwykle sami i wtedy poznajemy wiele osób z którymi spędzamy jakąś część podróży lub z zaprzyjaźnionymi osobami.
Umawianie się na wspólne wyjazdy z osobami, z którymi łączy nas tylko posiadanie kampera jest ryzykowne. Kluczem do sukcesu jest brak wzajemnych zobowiązań tzn zwyczajnie jedziemy razem w tą samą stronę ale bez ciśnienia na wspólny powrót.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-13, 12:33   

kupiłem kampera dlatego, żeby jeździć tam gdzie chcemy, spełniać nasz zachcianki, nasze a nie innych.

turystyka kamperawa pozwala nam również na rozbijanie się z dala od ludzi.

i teraz biorąc udział w grupowym wyjeździe musielibyśmy rezygnować z części swoich upodobań, na rzecz innych podporządkowując się grupie, ale czy nas na to stać.

w słusznym wieku każdy wyjazd może być ostatnim i nie możemy powiedzieć: to zwiedzimy podczas następnego wyjazdy, bo tego następnego razu może nie być.

na wyjeździe ponad 3 dni przyjaciele mogą przestać być przyjaciółmi.

oczywiście każdy postępuje jak uważa, ale jak wspomniałem nas na wyjazdy grupowe nie stać.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SalutElla 
zaawansowany

Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Cze 2014
Piwa: 292/29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-13, 20:16   

Moje doświadczenia są zupełnie inne, tzn. od kilku lat jeździliśmy na wakacje 3-4 tygodniowe, najpierw w 2 załogi, potem w 3 lub 4, a w tym roku byliśmy 4 tygodnie w Turcji w 5 załóg. I było super, bo jak ktoś chciał gdzieś dłużej zostać to zostawał, inni jechali dalej, a potem spotykaliśmy się znowu za 1 lub 2 dni, ale takich rozstań było tylko 2 lub 3. A były takie atrakcje, których przeżywanie w grupie było zupełnie wyjątkowym wrażeniem, zabawą. Oczywiście warunkiem powodzenia takiej wyprawy jest udział ludzi, którzy się dobrze znają i lubią. I tak jest w naszym przypadku, co więcej ten wyjazd nie popsuł naszych relacji. Ja akurat lubię podróżować z innymi, może dlatego, że trafiłam na fajnych ludzi.
Oczywiście każdy robi jak lubi, bo jedni lubią blondynki a drudzy brunetki.
:mikolaj
_________________
Moje relacje:
1. Spełniony sen o Barcelonie
2. Na tropie albańskich bunkrów
3. Szalona karawana ...
4. Dwa oblicza Białorusi w wielu odsłonach
5. Petersburskie marzenia
6. Wakacje w masce śladami polskiej historii i przyrody
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***