Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie apki polecacie?
Autor Wiadomość
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-01-09, 18:40   

Voku napisał/a:
używałem wersji Truck. Tam również można wybrać profil kampera jednak to nie działa tak jak powinno.

Voku masz coś źle w ustawieniach.Mam Sygic Track oraz Garmina Track i ten pierwszy bije na głowe Garmina (może troszke szybszy Gps).Testuję je prawie rok i już kilka razy Garmin prowadził po niezrozumiałych trasach lub rondach pod wiaduktem :shock: nie mówiąc o dokładnym asystencie pasa ruchu. W Sygic ustawiasz na początku profil tylko kamper (nie ciężarowy) i dalej jego gabaryty np.4,5T (ja tak robię)..dalej jest kamper a nie ciężarowy :szeroki_usmiech a jeśli trafia się zakaz pod 3,5T to nie pcham się kamperem bo już kiedyś byłem zaklinowany w Trogir pod kościołem :gwm 43.494634, 16.265375 ,teraz już jest znak zakazu dla kamperów i dostawczaków. :ok
Dalej Sygic ma więcej ustawień ,np. wyłączenie danych o ruchu,preferencje dróg głównych itp. w Stambule prowadził mnie po dróżkach do 4,5T ( tak na żyletki) :spin: Z pozycji PC przeglądarki Firefox można przesłać zaplanowana trasę..rozszerzenie Send route to Sygic Truck. :spoko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-09, 20:30   

Ja je testowałem na prostych przykładach. NIe chce mi się tego tu ponownie opisywać więc wkleję tu linki z FK gdzie to pokazywałem na przykładach.

Sygic Truck według mnie po wpisaniu jakiegokolwiek gabarytu traktuje nas jak pojazd ciężarowy i nie ważne co tam wpiszemy i jaki profil wybierzemy. W TT na androida jest podobna sytuacja tam brakuje po prostu profilu pod kampery (może kiedyś dodadzą). Możliwe że w Sygic sytuacja wygląda inaczej po wykupieniu opcji typowo pod Kampera, ale nie da się tego przetestować bez wykupienia.

Tutaj opis TT Truck na androida
https://forum.karawaning.pl/topic/9868-jaka-nawigacja-najlepsza-jad%C4%85c-z-cepk%C4%85/?do=findComment&comment=809063

Tutaj jak prowadzą dwie nawigacje jedna TT (z prawej) która uważa nas za pojazd ciężarowy i nie puszcza na zakazy a druga (z lewej) Road Lords z ustawieniem kamper/van do 3,5T która wybrała wydaje się krótszą i sensowniejszą trasę
https://forum.karawaning.pl/topic/9868-jaka-nawigacja-najlepsza-jad%C4%85c-z-cepk%C4%85/?do=findComment&comment=809077

Ten sam przykład z Sygic Truck z profilem kamper do 3,5T i wpisanymi gabarytami i bez gabarytów profil auto z przyczepą.
https://forum.karawaning.pl/topic/9868-jaka-nawigacja-najlepsza-jad%C4%85c-z-cepk%C4%85/?do=findComment&comment=809123

Tutaj przykład Sygic, TT i RL na przykładzie Olkusza gdzie mamy zakaz wjazdu dla ciężarowych jak widać tylko RL prowadzi poprawnie.
https://forum.karawaning.pl/topic/9868-jaka-nawigacja-najlepsza-jad%C4%85c-z-cepk%C4%85/?do=findComment&comment=809165

Tutaj jeszcze przykład RL wysokościowy, profil ustawiony na wysokość 3,2m miejsce Nowy Sącz
https://forum.karawaning.pl/topic/9868-jaka-nawigacja-najlepsza-jad%C4%85c-z-cepk%C4%85/?do=findComment&comment=809187

A tu cała dyskusja
https://forum.karawaning.pl/topic/9868-jaka-nawigacja-najlepsza-jad%C4%85c-z-cepk%C4%85/page/81/

Każda navi doprowadzi nas do celu, ale jak widać nie każda tak samo.
Kupiłem roczną subskrypcje na TT ale zwykłego, jakoś najlepiej mi się na nim jeździło :D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-01-09, 21:10   

Voku napisał/a:

Sygic Truck według mnie po wpisaniu jakiegokolwiek gabarytu traktuje nas jak pojazd ciężarowy i nie ważne co tam wpiszemy i jaki profil wybierzemy.

Nie chce nikogo przekonywać do tej navi..ale :bajer przyniosłem z kampera i pozwoliłem sobie wprowadzić tą trasę w Olkuszu
1. ustawiłem jak zwykle mam,masa całkowita 4,5 tony wys.3,5m
2.zdjęcie.. 10 tony wys.3,5m

IMG20230109204751.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 523,63 KB

IMG20230109210012.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 650,32 KB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-09, 21:16   

Daj niżej punk startowy, (Aleja 1000 lecia) dałeś już na drodze bez zakazu. I zamień start z metą
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-01-10, 07:37   

Ja nie kombinuję z wpisywaniem gabarytów pojazdu , ustawiam opcję autobus . Przy opcji autobus nie omija zakazów dla ciężarowych i nigdy jeszcze nie wpuściła mnie w maliny . Korzystałem z różnych urządzeń i na każdym jest tak samo . Robiłem kiedyś zagranicą próbę , wożę dwa urządzenia , żeby w razie awarii mieć drugie pod ręką . Ustawiona na ciężarowy z gabarytami , druga na autobus , ta na ciężarowy chciała ominąć pół miasta , autobus prosto do celu omijając ciasne miejsca . i poco kombinować . A nawigację z racji wykonywanego zawodu mam w małym palcu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Voku 
zaawansowany

Twój sprzęt: Dethleffs
Nazwa załogi: Nasz Karawaniang
Dołączył: 01 Lip 2016
Piwa: 5/8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-01-10, 08:55   

Rzeczywiście na profilu Autobus, ta nawigacja prowadzi tak jak powinna, przynajmniej na tych przykładach wyżej więc jest to jakaś alternatywa dla gabarytów. Super. Trzeba by to potestować.
Ja osobiście jak pisałem kupiłem TT na osobówki, jak mam później nadrabiać drogi bo nawigacja nie puści na jakiś znak na który nie powinna to wolę tego nie nie mieć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-01-10, 11:52   

Voku napisał/a:
Daj niżej punk startowy, (Aleja 1000 lecia) dałeś już na drodze bez zakazu. I zamień start z metą

Masz racje,w druga stronę nie puszcza :-/ jednak jak zmieniłem na profil "samochód z przyczepą" o gabarytach kampera i 4.5t..puściła :roll: ..trzeba przestać walczyć i jechać według "na logike" :szeroki_usmiech lub jak Adam radzi "autobus" :spoko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2023-01-10, 16:45   

Druga zaleta autobusu , to zbliżona do kampera średnia prędkość przelotowa . jak pokazuje że za 5h to tak jest .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-07-27, 23:39   

Mam wersje testową sygic truck i w ogóle nie widzi kempingów w Bielsku, a są dwa. Jeden można by mu wybaczyć, bo miał przerwę w działaniu, ale żadnego?

Kiedyś miałem zwykłego sygica, ale wkurzało mnie jak działał zoom i asystent pasa - żadnych konkretnych przykładów nie mam, ale straciłem orientacje w mieście w którym mieszkałem 5 lat.
Miałem nadzieję że wersja truck mnie przekona, ale ta uboga baza danych mnie trochę drażni... jakby google pokazywał limit prędkości i predkosc aktualna, to nic innego bym nie szukał... ograniczeń mogę sobie poszukać na darmowym osmand...
Ale jak mam płacić to wymagam.

Jest też aplikacja sygic travel (też platna) i tam te kempingi są 😮... wygląda jakby miała osobna baze danych... podkrada z osm i Wikipedii informacje...
Ale też nie widzę opcji żeby wyeksportować podróż do sygica... Do niego można z googla... jest podobno plugin...
Jakieś to nieporadne, zbyt nieporadne jak na komercyjne rozwiązania
Na szczęście można do sygica importowac poi.
R

Tomtom pokazuje te same campingi co sygic. Sygic korzysta z live traffic tomtoma, a także chyba z wytyczania tras. Wg informacji developera.
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2023-07-28, 20:15   

Dziś przejechałem prze miasto na sygic truck w konfiguracji kamper - 3,5 t 6mx2.8 i bezczelnie kierowała mnie jak ciężarówkę, wyświetlała nawet ostrzezenia po minięciu znaku zakazu wjazdu ciężarówek.
Więc bye bye. Dobrze że nie zaplacilem

R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-03-10, 13:05   

Korzystam z Sygica od ok roku, wersja premium na Android Auto. Nawigacja była w cenie radia które kupiłem. Prowadzi mega dziwnie, próbowałem już wielu ustawień i zawsze to samo.

Natomiast moje pytanie dotyczy aplikacji chroniących przed fotoradarami i kontrolami drogowymi na terenie Francji.
Macie sprawdzonego "Janosika" w wersji francuskiej?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-03-10, 15:14   

Czy przypadkiem Waze nie ma tej samej funkcjonalności w innych krajach ? Również w Polsce oczywiście.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2024-03-10, 15:43   

mischka napisał/a:
Macie sprawdzonego "Janosika" w wersji francuskiej?

Francuski odpowiednik: Coyote. Nie używam.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 25/17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2024-03-10, 16:38   

mischka napisał/a:
Macie sprawdzonego "Janosika" w wersji francuskiej?

Wydaje się że Yanosik działa we Francji. Ostatnio jeżdżąc po Austrii, Czechach i Słowacji w każdym tym kraju ostrzegał przed fotoradarami, automatycznymi kontrolami winiet itp. Także tego, informuje ale nie wyznacza tras....
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-03-10, 17:33   

prusiak napisał/a:
Wydaje się że Yanosik działa we Francji.
Działać pewno będzie. W niemczech też działa, pytanie tylko czy baza danych kontroli mobilnych jest na bieżąco aktualizowana.
andrzej627 napisał/a:
Francuski odpowiednik: Coyote. Nie używam.

Mi się wyświetla niemiecki Blitzer.de, gdy wbijam Coyote to wyświetla Radarbot
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***